category

Матеріальна відповідальність військовослужбовців

Статья № 132
Украина
Матеріальна відповідальність військовослужбовців

Законом України «Про матеріальну відповідальність військовослужбовців та прирівняних до них осіб за шкоду, завдану державі» від 03.10.2019 р. № 160-IX визначено підстави та порядок притягнення військовослужбовців та деяких інших осіб до матеріальної відповідальності за шкоду, завдану держмайну, в тому числі військовому майну, майну, залученому під час мобілізації, а також грошовим коштам, під час виконання ними службових обов’язків.

Передбачено, що особа може бути притягнута до матвідповідальності протягом трьох років з дня виявлення завданої шкоди.

Одночасно внесено зміни до законів України, якими передбачено:

1) за порушення службової дисципліни особи рядового і начальницького складу несуть, крім дисциплінарної, цивільної, адміністративної, кримінальної відповідальності, також і матеріальну відповідальність (зміни внесено в п. 7 Дисциплінарного статуту служби цивільного захисту, затвердженого Законом України від 05.03.2009 р. № 1068-VI);

2) у разі вчинення протиправних діянь поліцейські несуть крім кримінальної, адміністративної, цивільно-правової, дисциплінарної, також і матеріальну відповідальність (зміни внесено в ч. 1 ст. 19 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 р. № 580-VIII).

Закон № 160-IX набрав чинності 31.10.2019 р.

Понравилась статья? Расскажи друзьям:

Похожие статьи

Реклама
Мой ответ