category

умовами для повернення коштів з рахунку у СЕА - Бюджетне відшкодування

Статья № 135
Украина
умовами для повернення коштів з рахунку у СЕА - Бюджетне відшкодування

Обов’язковими умовами для повернення коштів з рахунку у СЕА наступні:

  • відсутність перевищення суми ПДВ по зареєстрованим за поточний період в ЄРПН виходить НН / РК над сумою податкових зобов’язань по Декларації в цьому звітному періоді (Розділ І).

Зверніть увагу, що мова йде не про показник ΣПеревищ, а про ситуацію навпаки, коли по декларації сума податкових зобов’язань з ПДВ задекларована менше, ніж за даними ЄРПН.

  • якщо зменшення показника загальної суми поповнення електронного рахунку (ΣПопРах) на суму заявлених до повернення коштів не повинно привести до формування від’ємного значення суми реєстраційного ліміту.

Для повернення коштів на поточний рахунок, підприємство заповнює і подає до поточної Декларації з ПДВ Додаток 4 «Заява про повернення суми бюджетного відшкодування та / або суми коштів на рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість та / або обліку реєстраційної суми платника податків, який реорганізується, в розрахунку реєстраційної суми правонаступника (Д4) ».

У Додатку 4 необхідно:

  • заповнити гр.4 таблиці 2: вказати актуальні на дату подання декларації дані про залишок на рахунку в СЕА, узгоджених податкових зобов’язаннях і існуючому податковий борг по ПДВ, а так само суму різниці між цими показниками;
  • заповнити таблицю 3 і вказати реквізити рахунку підприємства, на який необхідно зробити повернення коштів (сума не може перевищувати показник, який розрахований в гр. 4 таблиці 2 додатка 4).

Вже на дату подання Декларації з ПДВ із заповненим Додатком 4, в системі СЕА зменшиться реєстраційний ліміт через зменшення показника ΣПопРах на суму, яка відповідно до поданої заяви підлягає перерахуванню на поточний рахунок платника податку. При цьому фактичне повернення грошових коштів на поточний рахунок підприємства відбувається пізніше. Нормами ПКУ та Порядку №569 не передбачено заповнення будь-яких інших форм заяв на повернення грошових коштів, надмірно перерахованих в систему СЕА.

Після обробки всіх податкових декларацій з ПДВ, не пізніше останнього дня місяця наступного за звітним, податкова направляє Державній казначейській службі Реєстр, в якому зазначаються такі дані:

  • найменування платника
  • податковий номер та індивідуальний податковий номер
  • сума податку, що підлягає перерахуванню у бюджет або на поточний рахунок платника податку,
  • та реквізити такого рахунку.

У свою чергу, казначейство на підставі даного Реєстру протягом п’яти робочих днів після закінчення граничного строку самостійної сплати платником податків сум податкових зобов’язань, проводить відповідне перерахування.

В разі відмови повернення коштів необхідно оскаржити протиправні дії ДПС України і єдиним виходом в цій ситуації буде їх оскарження в адміністративному окружному суді або за місцем перебування (знаходження) позивача або за місцезнаходженням відповідача (ДПС України).

Понравилась статья? Расскажи друзьям:

Реклама
Мой ответ