category

Розірвання трудового договору "у зв'язку з скороченням штату чисельності працівників"?

Статья № 212
Украина
Розірвання трудового договору "у зв'язку з скороченням штату чисельності працівників"?

Часто буває так, що від клієнтів можна можна почути: "Мене скорочують і кажуть писати заяву за угодою сторін".

Не звільняйтеся, це не є у ваших інтересах.

Звільнення за угодою сторін чи звільнення за вашою власною ініціативою звужує ваші права в отриманні допомоги по безробіттю (вище вже описувалося), в тому числі вихідної допомоги, порівняно із звільненням у зв'язку зі скороченням чисельності або штату працівників.

Чому скорочують саме вас,чому не скорочують ще працівників з кваліфікацією як у вас, чи є погодження профспілкового органу (якщо такий існує, взагалі), чому вас просять написати заяву про звільнення за угодою сторін, якщо скорочення чисельності або штату працівників не потребує вашої згоди. - Це питання які ви можете поставити роботодавцю. Стаття 42 КЗпП України передбачає переважне право на залишення на роботі при скороченні.

Про скорочення вас мали повідомити за два місяці до його здійснення з вказуванням причин і обгрунтувань, а також із засвідченням списку працівників, які підлягають скороченню (якщо тільки вас - то ви і є список).

Щодо вашого правового становища додати нічого, бо юристи вже вам в цьому допомогли. Тільки деякі судження потребують коректування, бо не відповідають чинному законодавству:

1. Отримати статус безробітної ви зможете з першого дня реєстрації у будь-якому територіальному центрі зайнятості незалежно від вашого місця проживання .

2. Отримати допомогу по безробіттю ви зможете у разі звільнення:

- у зв'язку із скороченням - з 8-го дня після реєстрації як безробітна (пункт 1 розділу ІІ Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності (далі - Порядок).

При цьому допускається відкладення виплати допомоги по безробіттю не більше ніж на один місяць. Відкладення виплати допомоги по безробіттю починається з наступного дня після дня звільнення особи (абзац 2 пункту 1 розділу IV Порядку). Але це зумовлено тим, що роботодавець виплачує вихідну допомогу у розмірі не менше середньомісячної заробітної плати (ст. 44 КЗпП Укр.). Це означає, що в колективному договорі може бути передбачено більший розмір. Заробітна плата розраховується за останні 2 місяці (абзац 3 пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати);

- за угодою сторін - з 8-го дня після реєстрації як безробітна (частина 1 розділу ІІ Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності).

3. Тривалість виплати допомоги по безробіттю скорочується на строк 90 календарних днів у разі звільнення з останнього місця роботи чи служби за власним бажанням без поважних причин або за згодою сторін (підпункт 1, пункт 3, розділ IV Порядку).

Єдине, що ви маєте усвідомлювати це те, що не вам має бути некомфортно далі працювати в разі залишенні на роботі, а вашому роботодавцю має бути некомфортно за вчинення явно протиправних дій.

Якщо ж ви все-таки вирішите піти з роботи. То ви це зможете зробити у будь-який час за власною ініціативою і правові наслідки будуть такі ж як і після звільнення за угодою сторін. Крім того, якщо ви будете звільнятися пізніше за власною ініціативою з поважних причин чи з причин порушення трудового законодавства роботодавцем, то вихідна допомога виплачується у розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного середнього заробітку.

Понравилась статья? Расскажи друзьям:

Похожие статьи

Реклама
Мой ответ