Як визначити, законні чи незаконні дії посадових осіб органів влади?

Статья № 40
Украина
Як визначити, законні чи незаконні дії посадових осіб органів влади?
Як визначити, законні чи незаконні дії посадових осіб органів влади?

Актуальність розгляду питання відносно законності чи незаконності дій посадових осіб публічних органів влади визначається користю при правозастосовній практиці, а саме: оскаржування дій або бездіяльності відповідних посадових осіб чи безпосередньо органів публічної влади.

Відповідно до ч. 2, ст. 19 Конституції України : «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».

Дуже часто нам у повсякденному житті доводиться при реалізації своїх прав зіштовхуватись з різноманітними органами державної влади та органами місцевого самоврядування: отримання довідок, дозволів, ліцензій, з превентивними функціями публічної влади. Дуже часто ми розуміємо інстинктивно незаконність дій тих чи інших представників публічної влади. Що у такому випадку робити звичайному громадянину, який є необізнаним з точки зору права?

По-перше, кожен, повинен розуміти одну дуже важливу річ, що органи державної влади та місцевого самоврядування повинні діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією та законами України. Якщо представник публічної влади навіть діє на підставі якогось іншого нормативно-правого акту, скажімо, підзаконного акту (внутрішньовідомчого акту) і, якщо, цей внутрішньовідомчий правовий акт суперечить положенням будь-якого закону чи Конституції України, то в такому випадку, дії представника публічної влади можна і необхідно визнавати у судовому порядку незаконними та вимагати відшкодування заподіяної шкоди.

Наприклад, Вас зупинив співробітник поліції та хоче Ваш транспортний засіб постановити на штрафний майданчик у зв’язку з порушенням правил дорожнього руху та посилається у такому випадку на внутрішньовідомчі підзаконні акти. У такому випадку Вам необхідно знати, що єдиною підставою поставлення транспортного засобу на штрафний майданчик є суттєве перешкоджання дорожньому руху транспортного засобу. Таке положення закріплено законом, а саме: ч.1 ст. 265-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Тобто, якщо Ви навіть і скоїли адміністративне правопорушення, то це не дає права співробітнику поліції розміщувати Ваш транспортний засіб на відповідному майданчику якщо він суттєво не перешкоджає дорожньому руху. Тобто співробітник поліції не має права ігнорувати положення ч. 2 ст. 19 Конституції України, відповідно до якої органи публічної влади та їх посадові особи зобов’язані діяти у межах повноважень, передбачених Конституцією або законами України. Таким чином, у даному прикладі, якщо транспортний засіб суттєво не перешкоджає дорожньому руху, то у працівника поліції просто нема повноважень розміщати Ваш транспортний засіб на штрафному майданчику.

По-друге, постає питання, що робити, якщо Ви бачите, що представники публічної влади діють не у межах своїх повноважень та не на підставі Закону? У такому випадку, якщо Ви хочете захисти свої права, чи навіть їх відновити після порушення, Вам необхідно звернутись за юридичною допомогою для можливості узгодження своїх дій для майбутнього судового процесу. У подібних випадках, як показує судова практика, процент прийнятих рішень на користь позивачів доволі високий, тому існує велика вірогідність отримання позитивного рішення на Вашу користь.

Юрист Сергій Капітонов 096-83-75-099

Понравилась статья? Расскажи друзьям:

Реклама
Мой ответ