category

Криптовалюти. І при чому тут юристи?

Статья № 7
Украина
Криптовалюти. І при чому тут юристи?
Криптовалюти. І при чому тут юристи?

 Останнім часом на українському інформаційному просторі все більше є можливість почути про криптовалювати, їх добування, так званий «майнінг», а інтернет пошуковики уже тріщать від запитів як на цьому заробити кошти, з чого почати та яка рентабельність таких проектів. Ну і звичайно усіх майбутніх «майнерів» цікавить правовий статус цієї діяльності, якого по суті в нашій країні ще не існує.

 Проте нещодавно відбулось дійство, яке повинно змінити правове поле у майнінгу криптовалют в Україні. І так, 3 серпня 2017 року слідчим суддею Святошинського районного суду м. Києва винесено ухвалу, якою встановлено, що «…переслідуючи особисту корисливу зацікавленість з метою виготовлення та емісії грошових сурогатів крипто валюти «біткоін», випуск та обіг якої на території України заборонений…» (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/68107852 ) надає дозвіл на вилучення техніки та іншої документації в уже відомій майнінговій фермі в Інституті Платона.

 В даній ситуації виникає багато логічних питань та виявляються законодавчі прогалини. Те що працівники правоохоронних органів не розуміють з яким соусом їсти ці криптовалювати це закономірно. Але ж немає норми в українському законодавстві яка прямо забороняє дану діяльність. Як визначити, що таке «майнінг» чи «майнер»? Якою статтею Кримінального кодексу України керуватись (до речі в ухвалі це теж не зрозуміло)?

 Цю ж проблему підтверджено словами заступника голови НБУ Олега Чухрія (https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=53411806&cat_id=55838). З його слів «Bitkoin» не має визначеного правового статусу в Україні, також ситуація ускладнюються у зв’язку із різним підходом та правовим регулюванням «Bitkoin» у світі. У зв’язку із цим планується розглянути дане питання на засіданні Ради з фінансової стабільності, що відбудеться найближчим часом.

 Висновки наступні, «майнинг» та «Bitkoin» повинні регулюватися внутрішнім законодавством і ситуація в Інституті Платона це підтверджує. Майнерам – слідкувати уважно за цими змінами та не порушувати закон в дотичних колах їхньої діяльності. А ми будемо надіятися, що колись в нашій державі правоохоронні органи не будуть діяти як рейдери, а законодавчі – йти в ногу із часом.

Понравилась статья? Расскажи друзьям:

Реклама
Мой ответ