category

Як відновити судове та виконавче провадження внутрішньо переміщеним особам

Статья № 70
Украина
Як відновити судове та виконавче провадження внутрішньо переміщеним особам
Як відновити судове та виконавче провадження внутрішньо переміщеним особам

На сьогоднішній день більшість документів, які знаходяться на непідконтрольній українській владі території Луганської та Донецької області, у зв’язку з бойовими діями, втрачено.

Законодавством України встановлено відповідний порядок для поновлення втрачених документів. Судові рішення про майнові та немайнові стягнення не є винятком. Для стягнення боргу з відповідача, необхідно відновити судове та виконавче провадження.

Алгоритм дій наступний:

1. Необхідно звернутися до відділу державної виконавчої служби, в якому знаходилось виконавче провадження з листом щодо стану провадження.

Увага!!! Відділи державної виконавчої служби перереєстровані на території підконтрольній українській владі та знаходяться за новими адресами. Дізнатись, де знаходиться потрібний відділ виконавчої служби Донецької чи Луганської області можна на сайті Міністерства юстиції України. Виконавча служба на Ваш лист повідомить, що виконавче провадження, у зв’язку з військовими діями, втрачено. Ця відповідь буде підставою для звернення до суду з заявою про відновлення судового провадження.

2. Необхідно звернутися до суду із заявою про відновлення втраченого судового провадження відповідно до підсудності, встановленої розпорядженням Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 02.09.2014 №2710/38-14. Адресу суду можна знайти на офіційному веб-порталі «Судова влада».

В заяві зазначається :

- яке провадження необхідно відновити (номер провадження);

- чи було у справі ухвалено рішення по суті справи або постановлена ухвала про закриття провадження;

- процесуальний статус в справі (позивач, відповідач);

- учасники провадження, їх місце проживання чи місцезнаходження;

- що відомо про обставини втрати провадження, про місцезнаходження копій документів провадження;

- які саме документи по справі необхідно поновити;

- для якої мети необхідне їх поновлення.

До заяви про відновлення втраченого провадження бажано додати документи або їх копії, що збереглись і стосуються справи.

Увага: відповідно до ЦПК України судовий збір за подачу заяви про відновлення втраченого судового провадження не сплачується!

За результатами розгляду зібраних і перевірених матеріалів суд ухвалює рішення про відновлення втраченого провадження повністю або в частині, яку, на його думку, необхідно відновити.

3. Необхідно звернутися до суду із заявою про видачу дубліката виконавчого листа.

4. Дублікат виконавчого листа направляється поштою на адресу чи надається особисто до відділу державної виконавчої служби. До дублікату обов’язково додаєте заяву про відновлення виконавчого провадження. У заяві зазначається:

- номер провадження, яке потрібно відновити;

- реквізити виконавчого документа (номер, дата, найменування суду);

- сторони виконавчого провадження, їх місце проживання чи місцезнаходження (у разі наявності інформації);

- обставини втрати матеріалів виконавчого провадження.

Державний виконавець, в свою чергу, виносить постанову про відновлення втраченого (знищеного) виконавчого провадження і не пізніше наступного дня надсилає її стягувачу та боржнику.

Відновлене виконавче провадження підлягає виконанню в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

https://protocol.ua/ru/yak_vidnoviti_sudove_ta_vikonavche_provadgennya_vnutrishno_peremishchenim_osobam/

Понравилась статья? Расскажи друзьям:

Реклама
Мой ответ