category

Як вести себе з колекторами?

Статья № 75
Украина
Як вести себе з колекторами?
Як вести себе з колекторами?

Останнім часом послуги колекторів набрали популярність і дуже затребувані. Колектори займаються витребуванням боргів, тому їх послугами в основному користуються банки.

Колекторські агентства можуть працювати від імені агентства або від імені кредитора.

Між банком і колекторами укладається угода, при якій колектори зобов'язуються допомогти повернути борг. Бувають випадки, коли банк за частину суми боргу продає його колекторам. В цьому випадку колектори ще більше зацікавлені в поверненні коштів, а банку не потрібно витрачати час і кошти на їх повернення.

Колектори можуть дзвонити боржникам і дізнаватися про них інформацію, але тільки вдень і від імені агентства. Але вони не мають право входити в квартиру боржника, вимагати гроші або забирати речі за борги. Також їм заборонено розповсюджувати особисті та інформацію, погрожувати або шантажувати боржника.

Якщо колектори порушують правила, то кредитор може звернутися зі скаргою в поліцію. Щоб довести свою правоту необхідно мати свідків, аудіо та відео докази.

Якщо вам зателефонували колектори і повідомили про наявність боргу, про який ви нічого не знаєте. Не хвилюйтесь. Дізнайтеся хто вам дзвонить і з якої фірми. Після цього потрібно попросити обґрунтувати появу боргу, дізнатися дату і номер договору або позики. Потрібно дізнатися всі подробиці: суму боргу, сторони договору, реквізити судового рішення. Після цього дізнайтеся, на яких підставах заявляються вимоги третьою особою.

Всю отриману інформацію краще записати.

Далі вам необхідно відправити письмовий запит за адресою кредитора. Якщо виявиться, що існують договір, який ви не укладали, то його необхідно через суд визнати недійсним. Також потрібно подати заяву в поліцію про підробку документів та про шахрайство. 

Понравилась статья? Расскажи друзьям:

Реклама
Мой ответ