category

ПРОДАЖ КВАРТИРИ

Статья № 78
Украина
ПРОДАЖ КВАРТИРИ
ПРОДАЖ КВАРТИРИ

Перед тим як оформляти угоду продажу квартири необхідно розуміти, як правильно це зробити від початку до кінця.

Так як будь-яка інформація і розуміння процедури допоможе мінімізувати ризики і уникнути помилок.

Етапи продажу умовно можна поділити на 2 блоки: до оформлення купівлі-продажу і відповідно оформлення самого договору купівлі-продажу з подальшою реєстрацією.

Перехід права власності вашої квартири регулює закон "Про Державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Після того як покупець знайдений, необхідно перестрахуватися продавцеві і укласти попередній договір.

Його плюси, звичайно ж, очевидні. До того ж він фіксує намір купити квартиру в майбутньому, а також, дозволяє внести покупцем частина суми (завдаток).

Але що необхідно включити в такий договір, щоб він був юридично правильним і чинним?

Ціна купівлі квартири і сума завдатку; термін, протягом якого потрібно підписати основний договір; наслідки в разі розірвання такого договору - це те, на що обов'язково потрібно звернути увагу перед підписанням.

Звичайно, покупець, в будь-якому випадку, може відмовитися від покупки, але, ви, як продавець, зможете претендувати на відшкодування завданих збитків.

Зверніть увагу, що попередній договір обов'язково завіряється у нотаріуса.

Основним етапом є оформлення купівлі-продажу. Як правило, всю процедуру здійснює нотаріус. Для цього необхідно мати при собі перелік документів, таких як:

• Документ, що засвідчує право власності на квартиру (це може бути нотаріальний договір (купівлі-продажу, дарування, і т.д.); свідоцтво про право на спадщину, рішення суду або інший документ, за яким продавець придбав право власності на квартиру).

• Інформаційна довідка з БТІ (в разі, якщо право власності на квартиру придбано до 2010 року і в подальшому не було зареєстровано в Реєстрі прав власності на нерухоме майно та / або в Державному реєстрі прав на нерухоме майно.

• Звіт про оцінку квартири.

• Документ про сплату в бюджет податку на дохід фізичної особи від продажу квартири (5% від вартості зазначеної в договорі купівлі-продажу, проте не менше оціночної, і сплачується продавцем, у разі продажу їм квартири, яка знаходиться в його власності менше трьох років ( не стосується квартири, отриманої у спадщину) і яка відчужується частіше одного разу протягом звітного податкового року).

• Дозвіл органу опіки та піклування на вчинення такого правочину у формі витягу з рішення відповідного органу (для малолітніх, неповнолітніх дітей або недієздатних або обмежено дієздатних осіб).

• Заяви від сторін, які укладаються безпосередньо у нотаріуса.

• Довідка про відсутність заборгованості за комунальні послуги (не обов'язково, проте, як правило, потрібно покупцем).

У висновку необхідно додати, що як продавцеві - вам необхідно оплатити податок від продажу квартири 5%, як зазначалося вище, військовий збір 1,5% і державне мито за посвідчення договору купівлі-продажу нотаріус

Понравилась статья? Расскажи друзьям:

Похожие статьи

Реклама
Мой ответ