category

Пам'ятка щодо безпечної угоди для користувачів OLX

Статья № 82
Украина
Пам'ятка щодо безпечної угоди для користувачів OLX
Пам'ятка щодо безпечної угоди для користувачів OLX

Досить часто при покупці через інтернет-майданчики типу OLX продавці вимагають передоплату. Іноді після отримання передоплати зникають гроші та сам продавець.

Три правила, як не попастися на вудку шахраїв

1. Звертайте увагу на вартість

Занадто приваблива пропозиція має викликати сумніви. Перш ніж здійснити операцію, вивчіть інші варіанти в потрібній категорії товарів. Так у вас буде можливість орієнтуватися на середньоринкову ціну. Низька вартість може служити для залучення уваги довірливих користувачів. Крім того, деякі продавці просять вносити передоплату.

У OLX не радять вносити передоплату, особливо в разі великих покупок.

Якщо цього не уникнути, то передоплата повинна бути зафіксована, щоб при необхідності можна було довести факт передачі грошей.

2. Зміст оголошення також важливо

Текст. Варто з обережністю ставитися до оголошень, які містять орфографічні помилки, наявність тексту транслитом, а також неповне опис товару.

Контакти продавця. Ім'я автора не повинно бути вигаданим, написаним на незрозумілій мові або містити в собі набір символів. Також прослідкуйте, щоб в поле "телефон" було вказано номер, який належить українським операторам.

Фото. Можна перевірити зображення з товаром на справжність. Це можна зробити в пошуковій системі. Досить завантажити туди потрібну картинку, щоб побачити, чи повторюється вона десь ще. Не зайвим буде попросити додаткові фото товару. Чесний продавець легко зможе виконати ваше прохання.

2. Фіксуйте домовленості

Щоб убезпечити угоду, у вас на руках має бути якомога більше її деталей. Намагайтеся уникати готівкового розрахунку - його складно підтвердити фактами, якщо доведеться розбиратися. Також краще обговорювати деталі угоди в листуванні, а не по телефону. У кожного оголошення є свій унікальний номер - ID. Його слід зафіксувати, щоб на випадок видалення оголошення його можна було передати в сервісну службу OLX для подальшого уважного відстеження його автора на предмет недобросовісної поведінки.

Мінімізувати свої ризики при здійсненні угоди можна за допомогою OLX Доставки. Це працює так: покупець оформляє замовлення і вносить дані платіжної карти. Потрібна сума блокується на рахунку до тих пір, поки покупець не перевірить і не забере своє замовлення з відділення "Нової пошти". І тільки після цього гроші перераховуються продавцю. Якщо ж річ не підійшла, тоді OLX компенсує витрати на зворотну доставку, а заблокована сума з'являється на карті через 2 години.

Що робити, якщо зіткнувся з недобросовісним продавцем

Відразу за фактом варто звернутися в кіберполіцію та службу підтримки OLX. Після складання заяви про факт шахрайства правоохоронні органи зможуть залучити недобросовісного продавця до відповідальності. А по їх офіційним запитом платформа надасть необхідні дані.

Щоб прискорити процеси, напишіть в службу підтримки, надавши наступні деталі угоди:

фото / відскановану копію / скріншот документа про оплату;

товарно-транспортну накладну;

пряму переписку;

ім'я та номер телефону автора;

унікальний номер оголошення або посилання на товар.

Крім того, оперативне звернення до Центру обслуговування допоможе запобігти подальші дії порушника і обмежити йому доступ до ресурсу, а також посприяє підвищенню безпеки сервісу.

Чи можна повернути гроші

У разі якщо клієнт став жертвою шахраїв, спробувати повернути суму завдатку можна. Для цього клієнту необхідно звернутися в банк, з карти якого був здійснений заставний платіж. В даному випадку, ймовірно, здійснювався Р2Р переклад - тобто переказ грошових коштів фізособами з карти на карту.

З технічного боку процедура є цілком законною, і ні банк, ні платіжні системи не мають підстав для скасування платежу. Але в рамках боротьби з шахрайськими діями банк, клієнтом якого є постраждала сторона, на прохання клієнта може відправити запит в банк, на карту якого був переведений завдаток. Банк повідомляє, що власником карти здійснюються шахрайські дії і просить уточнити, чи була знята сума завдатку з рахунку отримувача коштів. У свою чергу банк, який отримав такий запит, зазвичай, лімітує карту по якій відкрито розгляд. При цьому постраждала сторона повинна надати банку-емітенту картки одержувача довідку з правоохоронних органів (видається після подачі заяви).

Понравилась статья? Расскажи друзьям:

Реклама
Мой ответ