category

Холодні батареї: як скласти претензію при неякісному опалюванні квартири

Статья № 87
Украина
Холодні батареї: як скласти претензію при неякісному опалюванні квартири
Холодні батареї: як скласти претензію при неякісному опалюванні квартири

Незважаючи на офіційні заяви компаній-постачальників тепла про підключення централізованого опалення, усім відомий факт, який існує в зимовий період - в квартирах холодно. 

В яких випадках за тепло можна не платити і як змусити компанію, яка постачає тепло в будинок, провести перерахунок вартості послуги.

Згідно з постановою  КМУ «Про затвердження правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», допустимою, під час опалювального сезону, є температура не нижче 18˚С, а температура в кутовій квартирі, повинна бути не менше 20 ˚. Якщо температура в приміщенні нижче встановленої норми, то і ціна повинна бути нижче.

Постачальники тепла повинні знизити вартість послуги на 5% за кожен градус відхилення від санітарних норм в межах від 18 до 12 градусів у житлових приміщеннях і від 20 до 14 градусів - в кутових кімнатах.

Якщо температура в кімнаті, нижче 12-ти, а в кутових квартирах - нижче 14 градусів, за тепло можна зовсім не платити. Щоб не платити за низьку якість послуги з теплопостачання, споживачам необхідно скласти акт-претензію.

Акт-претензія: порядок складання

Якщо опалювальний сезон розпочався, а батареї холодні, необхідно залишити заявку диспетчеру компанії, яка постачає тепло в ваш будинок, щоб її співробітники виявили причину відсутності тепла. У разі, коли компанія не відреагувала на заявку, слід скласти претензію про неналежне надання або ненадання послуг.

Основні аспекти складання акта-претензії:

1. Документ складається в двох примірниках.

2. Документ підписує споживач та представник компанії-постачальника послуги. Якщо представник не прибув для перевірки опалення або відмовився підписувати складений акт, документ буде дійсним у разі його підписання не менше двома споживачами.

3. Акт-претензію слід також зареєструвати в журналі реєстрацій компанії-постачальника послуги.

4. Протягом 3-х днів виконавець повинен розглянути акт-претензію і відправити споживачеві відповідь про вирішення проблеми або відмову з поясненням причин.

5. Якщо протягом зазначеного терміну компанія не дала відповідь, то вважається, що постачальник визнав факти, які були викладені в претензії.

6. На підставі другого акту, що залишився у споживача, можна звернутися в суд і вимагати, щоб опалення включили і виконали перерахунок за послугу.

Понравилась статья? Расскажи друзьям:

Похожие статьи

Реклама
Мой ответ