category

ЯК ОСКАРЖИТИ ШТРАФ ПОЛІЦІЇ

Статья № 95
Украина
ЯК ОСКАРЖИТИ ШТРАФ ПОЛІЦІЇ
ЯК ОСКАРЖИТИ ШТРАФ ПОЛІЦІЇ

Будь-яке рішення суб'єкта владних повноважень можна оскаржити в суді. Штраф поліції - це санкція за правопорушення норм і правил поведінки, в тому числі на дорозі. Процедура застосування штрафних санкцій є спірною, і водій, який не згоден із застосуванням до нього даної санкції, і в разі відсутності винних дій з його боку, має можливість оскаржити штраф в судовому порядку. 

Статтею 222 КпАП України встановлено повноваження для Національної поліції залучати до адміністративної відповідальності порушників правил дорожнього руху. При цьому, накладення і стягнення штрафу, незалежно від суми, можливо оплатити прямо на місці скоєння порушення. У разі якщо порушник згоден - це значний плюс, так як не потрібно стояти в чергах в банк і везти платіжку уповноваженому співробітнику. А якщо не згоден? Правозахисники стверджують, що можна і потрібно звертатися в суд в порядку адміністративного судочинства.

Важливо розуміти, що штраф - це правовий наслідок, санкція за порушення. А сам факт порушення необхідно встановити. Порядок встановлення винної особи та розгляду справи про адміністративне правопорушення чітко прописаний в КоАП. При розгляді справи, до якого фактично ні про яке штраф мови йти не повинно, якщо водій не згоден з висунутим йому обвинуваченням. А іноді водій і власник транспорту - це дві різні людини. Законодавець допустив право водія при розгляді справи про притягнення його до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу, отримати допомогу юриста або адвоката. У разі згоди і визнання своєї провини водієм, він має право сплатити штраф на місці розгляду. Але після розгляду справи, а не до нього. Незнанням цього права часто зловживають недобросовісні співробітники поліції.

Терміни оплати та оскарження штрафів

Відповідно до вимоги статті 300-1 КпАП, якщо штраф не буде сплачено правопорушником ПДР в 30-днів термін з моменту його накладення, то нараховується пеня на суму штрафу. Якщо ж водій або власник транспорту (в залежності від того, на чиє ім'я виписаний штраф), буде оскаржити рішення про накладення штрафу, зазначений термін зупиняється до прийняття судом рішення у справі. Крім того, термін штрафу закінчується в разі не пред'явлення вимоги до водія про примусове стягнення з нього штрафу протягом трьох місяців з моменту винесення рішення або постанови.

Для оскарження самої постанови, необхідно в найкоротший термін (10 днів) звернутися до суду з адміністративним позовом і зазначеним рішенням або постановою про притягнення до адміністративної відповідальності. Оскаржити штраф можна шляхом подання відповідного підготовленого фахівцем в області права, позовної заяви до суду загальної юрисдикції за місцем проживання позивача. При подачі адміністративного позову про оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, в сфері безпеки дорожнього руху, заявник, звільняється від оплати судового збору.

Найважливіше - це не пропустити 10-денний термін на оскарження, інакше доведеться довести суду поважність причини пропуску зазначеного терміну. Деякі водії штрафи за порушення ПДР оскаржать в вищестоящий орган. Практика показує, що саме звернення до суду дає максимально швидкий і позитивний результат. Особливість судового процесу щодо оскарження штрафу в тому, що на нього поширюються норма адміністративного судочинства, незважаючи на те, що справа розглядається в районних або місцевих судах. А в адміністративному провадженні, тягар доведення покладається саме на суб'єкт владних повноважень,який  видав постанову про притягнення до відповідальності. У разі накладення штрафу, зверніться до юристів, які зможуть не тільки надати консультацію, а й підготувати документи для оскарження.

З повагою, адвокат В.Леонов 

vleonovadvocat@gmail.com

Понравилась статья? Расскажи друзьям:

Реклама
Мой ответ