category

НАПРАВЛЕННЯ НА ПЕРЕВІРКУ

Статья № 97
Украина
НАПРАВЛЕННЯ НА ПЕРЕВІРКУ
НАПРАВЛЕННЯ НА ПЕРЕВІРКУ

Вас як власника бізнесу (незалежно від того, працюєте Ви як фізична особа-підприємець (ФОП) чи з використанням юридичної особи (наприклад, ТОВ, ПП і т.д.) очевидно хвилює, чи доведеться Вам (і коли саме) витрачати свій час у зв'язку з проведенням перевірки Вашого бізнесу тим чи іншим органом державного контролю.

Перш за все, зауважимо, що перевірки бувають плановими та позаплановими.

Прогнозувати позапланові перевірки складно, оскільки здебільшого вони настають через настання певних неприємних обставин. Тому про них поговоримо лише побіжно.

Планова перевірка за визначенням є заздалегідь запланованим візитом державного інспектора, що здійснюється згідно з річним планом перевірок.

Річний план перевірок – це перелік суб’єктів господарювання, яких конкретна інспекція має намір перевірити наступного року (наступного за роком, в якому такий план складається).

Слід зауважити, що кожна інспекція (а їх в Україні нараховується більше 30-ти) складає свій власний річний план перевірок. Тому Ваш бізнес може фігурувати у планах одразу кількох інспекцій.

Найважливішою у всій цій історії є обов'язковість оприлюднення відповідних річних планів, тож у Вас є можливість дуже легко з'ясувати, інспектори яких органів контролю планують завітати до Вас з плановими перевірками.

На початку року було проведено мораторій на фактичне скасування проведення перевірок.

Про планову перевірку можна дізнатися на сайті: https://inspections.gov.ua.

Інспекційні перевірки можуть проводитися за рішенням керівника органу контролю. Рішення перевірки залежить від отриманої інформації зі ЗМІ з питань про виявлення неоформлених трудових відносин.

Перед перевіркою інспектор повинен повідомити про своє приїзді на свій розсуд.

Під час проведення перевірки інспектор повинен показати своє службове посвідчення.

Ви можете відмовити інспектору у проведенні перевірки:

- при відсутності посвідчення інспектора посвідчення;

- якщо на офіційному сайті Держпраці немає рішення про форми службового посвідчення інспектора праці, акта, вимоги, приписи, довідки, переліку питань які підлягають інспектуванню;

- якщо перевірка перевищує встановлені терміни.

Потрібно дуже уважно перевіряти документи, які надаються перед перевіркою. У разі знаходження будь-яких помилок або неточностей це може бути плюсом для об'єкта перевірки.

Понравилась статья? Расскажи друзьям:

Похожие статьи

Реклама
Мой ответ