category

НЕДЕРЖАВНИЙ ПЕНСІЙНИЙ ФОНД

Статья № 99
Украина
НЕДЕРЖАВНИЙ ПЕНСІЙНИЙ ФОНД
НЕДЕРЖАВНИЙ ПЕНСІЙНИЙ ФОНД

Недержавний пенсійний фонд (НПФ) — це фінансова установа, що працює винятково для пенсійного забезпечення громадян і має статус неприбуткової організації. Фонд залучає пенсійні внески вкладників, інвестує кошти з метою їхнього збільшення та захисту від інфляції, а пізніше здійснює пенсійні виплати учасникам за рахунок накопичених пенсійних активів.

Недержавну пенсію виплачують додатково до державної. Розмір недержавної пенсії, на яку можуть сподіватися вкладники й учасники, залежить від розміру пенсійних внесків, періоду накопичення та суми отриманого інвестиційного прибутку.

З моменту зарахування коштів на індивідуальний пенсійний рахунок вони стають вашою приватною власністю, на них поширюється право успадкування, їх не можна відчужити на користь третіх осіб.

Недержавний пенсійний фонд є непідприємницьким товариством і ніякої іншої діяльності, крім недержавного пенсійного забезпечення, НПФ не здійснює.

На відміну від інших способів заощаджень, від яких досить швидко можна позбутися – зняти гроші з депозиту, що свого часу відкривався «на старість», продати цінні папери або зайву нерухомість, НПФ надійно тримає та примножує добровільні внески вкладників, не дозволяючи витратити їх на будь-що, крім пенсійного забезпечення.

Якщо учасник недержавного пенсійного фонду, який сам робив внески на свою користь, за якихось причин незадоволений роботою свого фонду, він може перевести свої кошти до іншого НПФ.

Поки людина повна сил і має можливість відкладати кошти на своє майбутнє або пенсію для своїх близьких, недержавний пенсійний фонд (НПФ) – це чудовий подарунок собі і близьким на додаток до державної пенсії, адже достаток у старості – це продовження молодості.

Пенсійні кошти НПФ інвестуються в цінні папери та інші фінансові інструменти, зростаючи завдяки отриманому по них інвестиційному доходу.

В Україні недержавне пенсійне забезпечення  здійснюється у найсприятливішому правовому полі, яке акумулює у собі найкращий світовий досвід створення та діяльності НПФ.

Важливо те, що діяльність НПФ є прозорою, вкладники та учасники НПФ можуть отримати необхідну інформацію про діяльність НПФ, а учасники НПФ – також про поточний стан свого пенсійного рахунку.

Пенсія з недержавного пенсійного фонду виплачується додатково до державної та незалежно від неї. Наявність і розмір недержавної пенсії ніяк не впливає на розмір державної пенсії.

Розмір недержавної пенсії, на яку Ви можете розраховувати, залежить від:

розміру пенсійних внесків

періоду накопичення

професійності обслуговування фонду

суми отриманого інвестиційного прибутку.

У НПФ учаснику відкривається та ведеться індивідуальний пенсійний рахунок для обліку внесків і результатів їх інвестування.

З моменту зарахування коштів на Ваш індивідуальний пенсійний рахунок вони є Вашою приватною власністю, на них розповсюджується право успадкування, вони не можуть бути відчужені на користь третіх осіб.

Інвестиційний дохід від здійснення операцій з активами НПФ (за мінусом витрат на обслуговування фонду) повністю розподіляється між учасниками пропорційно сумам, відображеним на їх персональних рахунках.

Якщо Ви – учасник недержавного пенсійного фонду і маєте свій індивідуальний пенсійний рахунок, незалежно від того, хто є вкладником на Вашу користь: Ваш роботодавець, члени сім’ї або Ви самі, недержавне пенсійне забезпечення вже працює саме для Вас.

З переліком недержавних пенсійних фондів Ви можете ознайомитися за посиланням http://investfunds.ua/company/npf/

Понравилась статья? Расскажи друзьям:

Похожие статьи

Реклама
Мой ответ