Украина
category

Налогооблажение при сдаче комнат

Вопрос № 10
Налогооблажение при сдаче комнат
1 Консультация
200 грн.

Добрый день, у моей семьи есть дачный домик.

На следующий сезон планируем сдавать комнаты посуточно.

Хотим быть честными перед людьми и законом? поэтому подскажите следующее:

- нужно ли такую деятельность как-то оформлять в налоговой?

- и если да, то, как это лучше сделать?

Дачу планируем сдавать 5 месяцев в году (если это важно, конечно)

Никаких ФОП, СПД, ПП и прочего, на данный момент не зарегистрировано.

Спасибо!

Консультации Советников

Ответ оплачен: 200 грн.

Відповідно до статей 319 та 320 Цивільного кодексу власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, у тому числі для здійснення підприємницької діяльності.

Таким чином, здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами яку межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм п.170.1 ст.170 Податкового кодексу без реєстрації орендодавця фізичною особою—підприємцем.

Особливості оподаткування доходів фізичних осіб від здачі в оренду нерухомості (житла) визначено статтею 170 Податкового кодексу. 

Якщо громадянин здає в оренду об’єкт нерухомості фізичній особі, яка не є суб’єктом господарювання, то такий орендодавець подає податкову декларацію до органів ДФС. В ній самостійно нараховує і, відповідно, сплачує податок до бюджету в строки, встановлені Податковим кодексом України. Декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, до податкової інспекції за податковою адресою платника податку.

 01.01.2016 р. відповідно до Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» введена єдина ставка податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО): 

18 відсотків

За ставкою 18 відсотків оподатковуються більшість видів доходів, визначених розділом IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ), у тому числі доходи, отримані від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому у п. 170.1 ст. 170 ПКУ;

Зауважте, що оплата податку здійснюється щоквартально. 

Квартали:

1-й квартал - 1 січня - 31 березня;

2-й квартал - 1 квітня - 30 червня;

3-й квартал - 1 липня - 30 вересня;

4-й квартал - 1 жовтня - 31 грудня.

Тобто протягом 40 днів після закінчення чергового кварталу вам необхідно самостійно підрахувати дохід, отриманий від оренди, вирахувати з нього 18% податку та сплатити його за реквізитами, отриманими в податковій.

А вже до 1 травня року, наступного за звітним, подати до податкової деаларацію, з вказанням доходів, та сплачених сум податку.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ