Украина

Договор ДАРЕНИЯ ДОМА

Вопрос № 1001
Договор ДАРЕНИЯ ДОМА
6 консультаций
50 грн.

Добрый день ВСЕМ!  Прошу уточнить по налогообложению при оформлении дарственной на дом (договор дарения) в Украине, если дом в дар получает сын от мамы и дом оформлен на маму, но купила этот дом мама будучи в браке за отчима, который совместно с мамой вырастил этого сына, будучи в браке, но формально не усыновлял ребёнка. КАКОЙ налог уплачивать в этом случае?

Письменное согласие отчим готов дать. Вопрос по налогооблажению: имущество дарится кому-либо другому (не родственнику), то уплачивается налог в размере 5% от общей стоимости дома. Но в этом случае 50/50 - мама родная, а отчим не усыновил. Оформлен дом на маму.

Консультации Советников

Здравствуйте. 

Подарок от мамы (если мама является 100% собственником) облагается по ставке 0%. Однако, учитывая, что дом был приобретен в браке, он может быть признан совместно нажитым имуществом. Поэтому для того, чтоб в будущем отчим не оспорил договор дарения, желательно заручится его письменным согласием.

Также обратите внимание, что за нотариальное удостоверение договора дарения взымается пошлина размером 1% от суммы оценки квартиры.

10.07.17 13:53
Руслан

Письменное согласие отчим готов дать. Вопрос по налогооблажению: имущество дарится кому-либо другому (не родственнику), то уплачивается налог в размере 5% от общей стоимости дома. Но в этом случае 50/50 - мама родная, а отчим не усыновил. Оформлен дом на маму.

10.07.17 13:58

Мое мнение, что в данном случае определяющим будет то, кто является собственником по документам. Думаю, что согласие отчима в данном случае можно несколько расширить. Он должен подтвердить, что дом был приобретен мамой за личные деньги и является ее личной собственностью (а не совместно нажитой в браке). 

10.07.17 13:55
Руслан

ОТВЕТ понятен, спасибо большое. Т.е. если дом оформлен на маму, то налог 0%.

10.07.17 14:01
Руслан

Спасибо, Владислав!

Ответ оплачен: 50 грн.

У Вашому випадку оподаткування відсутнє. Правове регламентування: п.174.2.1. Податкового кодексу України про ставку оподаткування, п.174.6 про оподаткування доходу отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладання договору дарування) від фізичної особи.

Дарування від батьків дітям оподатковується за ставкою 0%, відповідно до чого і відсутній військовий збір. В договорі буде зазначено: "У зв’язку з тим, що при укладенні цього договору не сплачуються податки та/або збори, які обліковуються з експертної (оціночної, ринкової) вартості житлового будинку, експертна грошова оцінка житлового будинку не проводилась. Цей договір відповідно до вимог чинного законодавства України є безоплатним."

Ваша мати - титульний власник, і у відчима право власності на його 1/2 частку не виділено, а отже, він лише надасть свою письмову, нотаріально посвідчену згоду на дарування Вам житлового будинку.

На підтвердження родинних відносин нотаріус попросить у Вас свідоцтво про народження і свідоцтво про шлюб (якщо Ваша мати змінювали прізвище після одруження).

До фіскальної служби (податкоовї) ця операція буде повідомлена нотаріусом як така, що не підлягає оподаткуванню.  

10.07.17 14:06
Руслан

Дякую, Наталія! Все зрозумів!

Добрый день.

Согласно положениям статьи 174 Налогового кодексу Украины, объекты дарения облагаются налогом по нулевой ставке, как от членов семьи первой степени родства.  

Доброго дня!

Оформляючи договір у нотаріуса, доведеться заплатити державне мито (1% від вартості майна) плюс збір за здійснення нотаріальних дій – послуги нотаріуса.

Стаття 174.  Податкового кодексу України :Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав

174.6. Об’єкти дарування, зазначені в пункті 174.1 цієї статті, подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими цим розділом для оподаткування спадщини.

Доходи у вигляді дарунка, нараховані (виплачені, надані) платнику податку юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, оподатковуються на загальних підставах, передбачених цим розділом для оподаткування додаткового блага.

174.2.1. за нульовою ставкою:

а) об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення;

174.4. Нотаріус за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса та/або в сільських населених пунктах - уповноважена на це посадова особа відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини щокварталу подають до контролюючого органу інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку. У такому самому порядку нотаріуси подають інформацію про посвідчення договорів дарування.

У Вас споріднення першого ступеня, тому оподаткування розміром 5% Вас не стосується.

Вітаю.

До вищевикладеного додам. 

Оскільки майно було куплено в шлюбі для перестраховки вважаю за необхідне договором між Вашою матір'ю та вітчимом встановити, що це її особисте майно, а потім дарувати Вам.

Дорогой клиент, находим себе прекрасного оценщика, с которым я смогу свести вас и не паримся о налогообложении, плюс найду я вам и нотариуса, которые сделают так, что даже 10 % вам будут казаться мелочью)

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ