Украина
category

Вживання енергетичних напоїв неповнолітніми

Вопрос № 1016
Вживання енергетичних напоїв неповнолітніми
1 Консультация
Бесплатно

Вітаю! У мене є питання: Чи можна вживати енергетичні напої неповнолітнім (на етикетці написано не рекомендується вживати дітям і підліткам до 18 років, про заборону нічого не сказано) ? Також мене цікавить чи можна в магазині, ТРЦ, супермаркеті і т.д. спочатку використати (випити, з'їсти і т.д.) товар не виходячи за касу, а потім, на виході, за нього заплатити? Дякую за відповідь! З повагою Дмитро!

Консультации Советников

Добрий день!

1) В Правилах роздрібної торгівлі продовольчими товарами затвержених Міністерством економіки та з питань Європейської інтеграції України норма що забороняє продаж безалкогольних напоїв (в тому числі енергетиків) неповнолітнім дітям відсутня. 

2)В Правилах роздрібної торгівлі продовольчими товарами затвержених Міністерством економіки та з питань Європейської інтеграції України та Правилах роздрібної торгівлі непродовольчими товарами затвержених Міністерством економіки України, норми, що забороняла чи дозволяла вживати чи використовувати товар перед їх купівлею відсутня. 

Відповідно до п.1 ст. 4 Закону України (ЗУ) " Про захист прав споживачів" говориться, що Споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на: 1) захист своїх прав державою; 2) належну якість продукції та обслуговування; 3) безпеку продукції; 4)...... .  Тобто поки ви не купили певний товар, на Вас не поширюються всі передбачені гарантії і не виникають права, та обов`язки. Поки ви не купили товар, він вважається власністю магазину, торгового центру та інші. Незаконне використання чужої власності тягне за собою кримінальну чи адміністративну, та цивільну відповідальність. Якщо ви використаєте якусь продукцію попередньо її не придбавши, ви можете бути притягнуті до відповідальності.   

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ