Украина
category

Диплом магістра з другої спеціальності. Права на роботу.

Вопрос № 1017
Диплом магістра з другої спеціальності. Права на роботу.
5 консультаций
50 грн.

Працюю в дитячому садку на посаді вихователя. Маю диплом спеціаліста державного педагогічного ВНЗ (зразок 1996 р.), спеціальність: російська мова, література та психологія. Цього року складатиму вступні випробування на магістра з спеціальності "дошкільне виховання".  Чи буде вважатися в майбутньому, маючи диплом магістра, що я здобула вищу освіту за іншою спеціальністю та маю право працювати вихователем відповідно до отриманої кваліфікації (вихователь дітей раннього та дошкільного віку).

Консультации Советников

Ответ оплачен: 10 грн.

Доброго дня, Ольга!

Ваш диплом спеціаліста є дійсним та на теперішній час прирівнюється до диплома магістра відповідно до п.п. 2 п. 2 Прикінцевих положень ЗУ "Про вищу освіту".

16.07.17 16:59
Ольга

Дякую за відповідь. Зараз відповідно до діплома у мене кваліфікація "вчитель російської мови та літератури, практичний психолог", що не відповідає посаді вихователя, на якій я працюю. Чи буде мій диплом магістра з дошкільного виховання відповідати посаді, що я обіймаю?

16.07.17 17:59

Ольга, судячи з наведеної Вами інформації, з майбутнім дипломом магістра Ви вправі працювати вихователем. Але, щоб точно розуміти наскільки Ваша освіта відповідає займаній посаді, я рекомендую ознайомитися із посадовою інструкцією тієї посади, яку Ви зараз займаєте. У посадовій інструкції повинні бути викладені так звані "Кваліфікаційні вимоги", тобто вимоги до кваліфікаційно-освітнього рівня. З цієї інструкції буде вже точно зрозуміло, який кваліфікаційно-освітній рівень потрібний саме для Вашої посади.

Ответ оплачен: 10 грн.

Звичайно, ви будете спецалістом зі всіх здобутих професій, і матимете, відповідно до кожного виданого документу в навчальному закладі, освіту. Всі дипломи, навіть з іншої спеціальності являються Вашими документами про здобуті знання. Відповідно і працювати Ви зможете з будь-якої спецільності, котру здобули і отримали відповідний про це документ. І, звичайно ж, здобутий Вами диплом магістра з дошкільного виховання буде відповідати вашій посаді, котру Ви займаєте на теперішній час

Ответ оплачен: 10 грн.

Добрий день! 

В трудовій книзі має бути записано посаду, яку ви зараз займаєте, якщо ви працюєте вихователем і бажаєте отримати освіту за посадою, яку зараз займаєте, то дата отримання диплому за вашою спеціалізацією не відіграє важливої ролі. Якщо ви отримаєте диплом і продовжуватиме працювати на даній посаді, то ви просто надайте копію диплому кадровій службі. Після отримання диплому досвід, який ви працювали буде вважатися як такий що відповідав кваліфікації у зв`язку отриманням 2 освіти (перекваліфікація) та маєте право працювати за фахом.

Ответ оплачен: 10 грн.

Доброго вечора!

Відповідно до ЗУ "Про вищу освіту" (Прикінцеві та перехідні положення)

2. Установити, що:

1) освітня діяльність за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, що провадиться вищими навчальними закладами і започаткована до набрання чинності цим Законом, продовжується у межах строку навчання за певною освітньо-професійною програмою з видачею державного документа про вищу освіту встановленого зразка - диплома спеціаліста. Останній прийом на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста проводиться у 2016 році;

2) вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (повна вища освіта) після набрання чинності цим Законом прирівнюється до вищої освіти ступеня магістра;

Тобто Ваш диплом є чинним)

Ответ оплачен: 10 грн.

Здоров'я! Відповідь "ТАК"! Безперечно, Ваш майбутній диплом магістра буде з точністю відповідати Вашій теперешній посаді. Теперешній же диплом є чинним і прирівнюється до диплома магістра, але трохи з іншого напрямку. Знову ж таки, дивлячись, що саме Ви викладаєте в дитячому садку. Якщо, психолог (ія) або російська мова, література, то Вам не потрібен і диплом магістра, а якщо ж Ви просто вихователь, то після отримання диплома магістра до Вас відпадуть будь-які зайві питання.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ