Скажіть , будьласка, чи правда, що з листопада 2017 року не можна буде вже оформити договір дарування , або спадщину на земельну ділянку? У мене є пай 5.91га і ділянка 1.83 га для ведення особистого селянського господарства.Чи можу я зараз подарувати, або продати земельну ділянку що складає 1.83 га?

Дарування продаж землі
Консультации Советников
Вітаю.
Ні на сьогодні такої заборони не передбачено жодним законопроектом. А тому не має підстав вважати що з листопада 2017 ви не можете продати чи подарувати ділянку 1.83 га. На сьогодні ви можете її продати або подарувати.
Щодо паю на сьогодні ви не можете продати чи подарувати його. Можете здати в оренду або заповісти. До того ж заборону на продаж паїв планують скасувати. За прогнозами це кінець 2017 початок 2018
Доброго ранку, Любов!
Хочу повідомити наступне. Навпаки, ви зможете продати навіть Ваш пай приблизно з 1 січня 2018 року, якщо в нашій державі нічого не зміниться і не продовжать мараторій на відчуження даної категорії земель.
Але дуже сподіваюсь, що його знов продовжать!
На сьогоднішній день Ви можете залишити пай лише у спадщину, або здавати в довгострокову оренду.
Підстава:
"17 лютого 2017 року у Конституційний Суд України направлено подання 55 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пунктів 14, 15 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України. В редакції закону України від 06 жовтня 2016 року №1669-VIII згадані пункти 14 і 15 виглядають наступним чином:
14. До вступу в силу закону про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2018 року, забороняється внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств.
15. До вступу в силу закону про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2018 року, не допускається:
а) купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб;
б) купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян і юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб, а також крім зміни цільового призначення (використання ) земельних ділянок з метою їх надання інвесторам-учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.
Купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами "а" і "б" цього пункту, запроваджується за умови набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2018 року, в порядку, визначеному цим Законом.
Угоди (у тому числі довіреності), укладені під час дії заборони на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами "а" і "б" цього пункту, в частині їх купівлі-продажу та іншим способом відчуження, а так само в частині передачі прав на відчуження цих земельних ділянок та земельних часток (паїв) на майбутнє є недійсними з моменту їх укладення (посвідчення)».
Мораторій був введений як вимушений захід, під час дії якої парламент повинен був в законі про обіг земель сільськогосподарського призначення встановити такі запобіжні механізми, які б не дозволили великим компаніям скуповувати землі у населення за безцінь, а місцевим органам отримувати корупційні доходи з продажу землі. Однак ця тимчасова міра діє вже понад 16 років (вперше введена законом України від 18.01.2001 р №2242-ІІІ), протягом яких законодавець не діє.
Народні депутати Мушак А.П., Хлань С.В., Різаненко П.А., Чумак В.В., Белькова О.В., Романюк В.М. внесли в парламент законопроект №5535 від 13.12.2016 року. Ці депутати якраз і входили в групу з 55 народних депутатів, які подали конституційне подання. На даний момент законопроект не пройшов навіть стадії розгляду в комітетах.
Ймовірно подача конституційного подання – спосіб «продавити» законопроект через Верховну Раду. Адже альтернативних законопроектів немає, а загроза скасування мораторію без спеціального нормативного регулювання обороту таких земель реальна. Однак така тактика може і не спрацювати, і КСУ – гіпотетично – «визнає що не відповідають статтям 8, 13, 14, 24, 41, 42, 48, 64 Конституції України (є неконституційними) положення 14, 15 розділу Х« Перехідні положення »Земельного кодексу Україна »без достатнього нормативного регулювання ринку земель сільськогосподарського призначення."
.
.
.
Для продажу Вашої особистої земельної ділянки заборон по діючому законодавству поки ще не було та не намічається. Хоча, у нас кожен день придумують щось новеньке, Но поки можете продавати та дарувати
ЗЕМЕЛЬНИЙ КОДЕКС:
Стаття 90. Права власників земельних ділянок
а) продавати або іншим шляхом відчужувати земельну ділянку, передавати її в оренду, заставу, спадщину;
б) самостійно господарювати на землі;
в) власності на посіви і насадження сільськогосподарських та інших культур, на вироблену продукцію;
г) використовувати у встановленому порядку для власних потреб наявні на земельній ділянці загальнопоширені корисні копалини, торф, лісові насадження, водні об'єкти, а також інші корисні властивості землі;
ґ) на відшкодування збитків у випадках, передбачених законом;
д) споруджувати жилі будинки, виробничі та інші будівлі і споруди.
2. Порушені права власників земельних ділянок підлягають відновленню в порядку, встановленому законом.
Сподіваюсь, що допомогла у вирішенні Вашого питання! З повагою, Ірина!
Доброго дня!
Стосовно Вашої земельної ділянки, що складає 1.83 га, на даний момент не має законодавчих обмежень щодо укладання договорів дарування або продажу. Так, що можете спокійно її відчужувати.
Стосовно ж Вашого паю, що складає 5.91 га, ситуація протилежна - його ви не можете зараз ні дарувати, ні продавати. Оскільки до 01.01.2018 року діє мораторій на відчуження земель сільгосппризначенняю Він діє з 2002 року. Закон про його продовження до 01.01.2018 року Верховна Рада України прийняла 06.10.2016 року. У законі чітко прописані зміни до п.15 Перехідних положень Земельного кодексу України:
"15. До набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2018 року, не допускається:
... б) купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб"
Чутки стосовно якихось змін на ринку землі у листопаду 2017 можливо пов'язані із планами Верховної Ради України схвалити до кінця травня 2017 року закон про обіг земель сількогоспризначення, що дозволило б діючому мораторію на продаж земель сільгоспризначения втратити силу з кінця 2017 року.
Але ці плани не були втілені у життя і якщо не буде прийняті зміни до чинного законодавства у 2-й половині 2017 року мораторій буде діяти до 01.01.2018 року.
Здоров'я! З ділянкою, для ведення особистого господарства, можете робити,що заманеться! Хоч, даруйте, хоч продавайте. Стосовно паю, то тільки оренда, або спадщина, або ж власне господарювання.
Вважати, що будуть якісь заборони з цього приводу немає жодних підстав.
Добрий день!
Так, якщо у вас є державний акт на землю чи свідоцтво на земельну ділянку, Ви є власником даної землі, окрім земель сільськогосподарського призначення. Ваша земельна ділянка 1,83 га не підпадає під дію мораторію. Ви можете її зараз продати чи подарувати, тому що враховуючи динамічний розвиток законодавства наші "супер" депутати можуть і на ці земельні ділянки по вводити мораторій. Поки що Ви можете з нею робити все що Ви забажаєте.
Доброго дня!
Земельні ділянки особистого селянського господарства є особливим різновидом ділянок сільськогосподарського призначення, більшість з яких на даний час підпадають під дію мораторію на їх відчуження, який, згідно п. 15 Розділ IX "Прикінцеві положення" Земельного кодексу, повинен діяти до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але в будь-якому випадку до 1 січня 2018 року.
Таким чином зазначені обмеження стосуються також і земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, але лише тих, які набуті у приватну власність у порядку виділення в натурі (на місцевості) земельної частки (паю). Тобто, якщо право власності на земельну ділянку площею 1.83 га виникло у Вас з інших підстав (приватизація, купівля-продаж, міна, дарування, спадкування тощо), то вона не перебуває під дією мораторію і Ви можете вільно розпоряджатися нею - продавати, дарувати чи в інший спосіб відчужувати.
Також хотілося б додати, що якщо вести мову безпосередньо про відчуження земельної ділянки, то тут слід зважати на особливості оподаткування таких операцій. Зокрема при купівлі-продажу Вам не доведеться сплачувати податок за наступних умов:
_ площа ділянки для ведення особистого селянського господарства не перевищує 2 га - з цим у Вас гаразд;
_ в звітному (календарному) році операція з продажу об'єкту нерухомості здійснюється вперше;
_ земельна ділянка знаходиться у Вашій власності більше трьох років (це правило не поширюється на земельні ділянки отримані у спадщину).
Якщо ж має місце невідповідність хоча б одній з цих умов, то таке відчуження ділянки буде оподатковуватися податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 5% від ціни договору, але не нижче оціночної вартості такої земельної ділянки (п.167.2 ПКУ, п.172.2 Податкового кодексу).
У разі ж дарування ділянки нульова ставка податку передбачається, якщо подарунок отримуватиме член сім'ї (резидент) першого чи другого ступеня споріднення. За інших умов обдаровуваний сплатить ПДФО - 5% від вартості подарованої ділянки.
Також необхідно сплатити 1,5% військового збору.
Удачі Вам!
Доброго дня! на даний момент не має будь яких заборон щодо дарування чи передачі у спадок земельних ділянок. Щодо паю то його не можна продати чи подарувати, лише заповісти чи передати в оренду