Украина
category

право власності на земельну ділянку

Вопрос № 1032
право власності на земельну ділянку
9 консультаций
90 грн.

Добрий день,підкажіть будь ласка чи є сенс звертатись до суду для повернення земельної ділянки ,на яку біли з документів лише рішення міської ради на виділення земельної ділянки із можливістю подальшого привласнення.Коли звернулись для оформелення документів на право власності,виявилось,що 10 днів тому дана ділянка набула кадастрового номеру і записана на трьох невідомих чоловіків.Чи маємо ми право вимагати інформацію на якій підставі невідомі оформили право власності?

Дякую

Консультации Советников

Ответ оплачен: 90 грн.

Вітаю.

Коли було рішення і коли ви почали процедуру оформлення права власності, а також чи є у вас на руках це рішення? А також чи користувались ви нею фактично?

21.07.17 19:21
Ірина

1.На днях почали оформляти право власності,але з документами заходили то земельників місяць тому

2.Ділянка була надана міською радою в 2009 році.Документ на руках.Були в прозорому офісі у державному кадастровому реєстрі.Там сказали,що це рішення зникло з бази чи анульовани чи як...

3.Землею фактично не користувались

21.07.17 19:50

Скоріш за все міська рада скасувала рішення про виділ вам земельної , а потім прийняло рішення про передачу цієї ділянки іншим особам.

Вам необхідно звернутись з запитом до ради де просити надати інформацію що з вашим рішенням про виділ вам земельної ділянки, чи скасовано воно, чи передано цю земельну ділянку іншим особам.

Можна виконати запит в реєстрі речових прав на цю ділянку , що знати на підставі чого особи стали власниками ділянки.

Шанси в судовому порядку повернути Вам ділянку  є, хоча і не великі. Для точної відповіді необхідно бачити документи та виконати запити і ознайомитись з відповідями на них. Однак необхідно розуміти, що судова справа буде тривати довго. 

Вітаю.

Коли було рішення і коли ви почали процедуру оформлення права власності, а також чи є у вас на руках це рішення? А також чи користувались ви нею фактично?

Здоров'я! Безумовно, звертайтеся до суду і вирішуйте дану проблему! Адже ділянка була виділена вам за рішенням Ради, і на якій підставі взагалі її розділи на трьох осіб та ще й присвоїли кадастрові номери? Це як найменш посадовий злочин!

А інформацію Ви маєте право вимагати завжди!

Если Вы имеете в виду, что у вас было решение "дать разрешение на разработку проекта землеотвода" - то таких решений на каждый конкретный земельный участок может быть выдано неограниченное количество. Чей первый проект утвердили- тот и есть законный собственник.

Из Вашей фразы "что зем.участок только получил кад.№ - это и усматривается"...

Если же у Вас есть решение о выделении в собственность конкретного зем.участка (кадастроый номер ХХХ, площадь хххх) на условиях бесплатной приватизации - то да, Вы можете смело обращаться в суд для защитой своих прав, но путем подачи иска о перевода на Вас прав собственника данного участка.

Доброго вечора! Так, Ви маєте право звернутися до суду, але перед тим пропоную врегулювати спір в досудовому порядку! 

ПОЧИТАЙТЕ!  

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВАвід 17 жовтня 2012 р. № 1051 Київ

Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру

1. Зверніться до відповідного органу з проханням внести зміни (можливо дійсно сталася помилка)

2. ЯКщо вже дійсно спір не вирішеться, то зверніться до суду. Маєте повне право. 

Чого спочатку самому вирішувати? По-перше, це значно швидша процедура, ніж суд. По-друге, суд - дорожча процедура (судовий збір та витрати).

Добрий день! 

Погоджуюсь з питаннями колеги Єлизавети, вони можуть відіграти важливу роль. Важливе місце займає зміст рішення, що ви маєте. У вас є право на розробку землевпорядної документації чи передачу Вам у власність даної земельної ділянки. Якщо розробка документації на землю, то як сказав колега Євген їх може бути досить багато і чий проект рада затвердила той має оформити дану земельну ділянку на себе. Те що в земельної ділянки появився кадастровий номер не передбачає виникнення права власності на неї, необхідно ще отримати свідоцтво на право земельної ділянки (раніше був державний акт на землю), якщо ви фактично користувались даною земельною ділянкою, і ви маєте докази такого фактичного користування, то ви маєте переважне право на затвердження землевпорядної документації і отримання права власності на землю.І тоді сміливо можете звертатися до суду за захистом порушеного права. Також ви можете звернутися в раду або управління держгеокадастру для надання інформації щодо вашої земельної ділянки і підстава її виникнення.  

Ірино, підкажіть будь ласка, чи вказано в рішенні ради 2009 року, Ви маєте розробити землевпорядну документацію?. І сам зміст даного рішення можете будь ласка, описати або зробити скан самого рішення.

Доброго вечора!

Звичайно, В  маєте право звернутись до суду, але виходячи з практики - мало шансів що це дасть будь-які результати.

Що Ви могли зробити раніше: перед початком оформлення документації звернутися до міськради для поновлення/подовження строків виготовлення документаії. 

На даний момент Ви можете звернутися до міськради за роз'ясненням щодо даної ситуації, а виходячи з наданої Вам відповіді вирішувати щодо подальших дій. В іншому випадку  чим Ви будете апелювати у позові?

Будуть питання-з радістю Вам допоможу)

Приветствую

Вы получили несколько консультаций.

Решите вопрос с их оплатой

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ