Украина
category

Студенты-медики

Вопрос № 1033
Студенты-медики
2 консультации
Бесплатно

Здравствуйте)

Я студент-медик,бюджетница,перешла на последний - 6ой курс.Сразу после окончания 6ого курса планирую уехать как минимум на год по программе работа +изучение языка в Штаты.В этом году был принят закон об отмене отработки обязательных 3 лет интернатуры.Вопрос -выпустят ли меня из страны,не потребовав деньги за 6 лет обучения?И какие у меня условия прохождения интернатуры по возвращению,предположим ,через 2 года (платно/бесплатно,не анулировано ли моё образованип и т.п.).Большое спасибо!

Консультации Советников

Добрий день!

Відповідно до Закону України (ЗУ) "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо працевлаштування випускників від 06.10.2016 року, з 01.01.2017 року скасовано обов`язкове відпрацювання студентами-медиками 3 роки. Але також необхідно звернути увагу, якщо ви укладали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищах міського типу, тоді Вам буде необхідно їх буде відпрацювати, але це необхідно читати дану угоду, про права сторін, чи є там умова про дострокове чи просто розірвання даної угоди і які санкції застосовуються, якщо Ви не укладали ніяких угод, тоді Ви можете сміливо їхати за кордон, і ніхто Вас не затримуватиме, крім випадків, проблем з документами, але якщо Ви оформили всі документи, то ви вільно можете виїжджати за кордон. Ніхто ніяких коштів з Вас вимагати не буде. 

Також 31.05.2017 року Кабінет Міністрів прийняв Постанову №376 "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України" про скасування відпрацювання студентами-медиками 3 років за державним замовленням. 

Стосовно питання інтернатури, то тут важко зпрогнозувати, у зв`язку із динамічною зміною законодавства, що станеться за 2 роки, я думаю мабуть, що платно. Ваш диплом про отримання освіти не буде анульований. 

Здравствуйте.

Добавлю, что для запрета выезда за территорию Украины должно быть решение суду. Основанием для запрета является невыполнение Вами другого судебного решения. Согласно судебной практики в запрете выезда чаще всего отказывают. 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ