Украина
category

Переоформлення паю

Вопрос № 1046
Переоформлення паю
8 консультаций
50 грн.

Ситуація така. Батько з нами не жив, а жив з іншою жінкою. Там він і помер у 2002 році. Документи на пай залишилися у співмешканки, яка теж, згодом, померла. Заповіту він не залишив. Доля документів на пай нам не відома. Ми довідалися у сільраді, щодо цього паю, то там сказали, що він (пай) є, але без власності. Запитання: які наші подальші дії, і чи можна чогось добитися? Ми дві сестри і мати. Я так розумію маємо право на власність паєм. 

Консультации Советников

Ответ оплачен: 6 грн.

Доброго вечора! Якщо ваш батько розірвав шлюб із матір'ю , то вона вже не має ніяких прав на його майно, а ви із сестрою зможете поновити права на спадщину лише в судовому порядку, так як на заведення спадкової справи пройшли вже сроки, але звичайно є нюанси в тому щоб довести свої права на спадщину, а також відновити втрачені документи. Справа досить клопітка. Якщо звичайно останнім власником паю був ваш батько, а не співмешканка, треба підіймати всі архіви і шукати "кінці". Та   будь-якому випадку, в даній ситуації доведеться звертатися до суду, але треба мати на увазі що, відновити пропущений строк в суді зовсім не так легко: суддя цілком може відмовити вам, навіть якщо ви пред'явите незаперечні докази того, що ви абсолютно законний спадкоємець. Що грає роль у позитивному для позивача рішенні суду буде необхідна кількість доказів, що він не прийняв спадщину з поважних причин. Тривала хвороба, відсутність в країні, незнання того, що заповідач помер - якщо ви зумієте підтвердити серйозну причину пропуску документально, можливо, термін буде продовжений.

Подавати заяву в суд можна на підставі виданого нотаріусом постанови про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину.

також важливим моментом є доказ і встановлення спорідненості між померлим і спадкоємцем, бо це, не так вже просто, адже саме підтвердження родинних зв'язків необхідно при вступі у спадок за законом. Подавши до суду позовну заяву на встановлення факту спорідненості, ви отримаєте шанс довести свою правоту, використовуючи найрізноманітніші документи: архівні довідки і анкетні дані з місць роботи, паперу з медустанов і таке інше. До суду можна представити і більш звичайні докази, наприклад, листи, фотографії, відеозаписи сімейних свят - суддя врахує всі факти і на їх підставі винесе рішення.

Але, є ще свої нюанси і при вступі у спадщину земельної ділянки чи паю, щоб вступити у спадщину на земельну ділянку (пай), якщо немає заповіту, передбачає надання нотаріусу великої кількості документів, багато з яких є специфічними. До речі, деякі з паперів необхідно замовляти в певних інстанціях, і навряд чи варто розраховувати на те, що потрібну довідку нададуть вже через тиждень. Отже, звертаючись до нотаріуса з приводу отримання у спадок земельної ділянки, спадкоємцю слід представити йому наступні документи:

Базовий пакет паперів (свідоцтво про смерть заповідача, виписку з будинкової книги, довідку з останнього місця проживання спадкодавця, паспорт спадкоємця і т.д.);

Документи, що підтверджують спорідненість з померлим;

Правовстановлюючі документи на земельну ділянку. І це перелік лише базових документів, які знадобляться для візиту до нотаріуса. Кадастровий паспорт на землю з вказаною в ньому кадастровою вартістю (якою вона була на день смерті заповідача). Ці документи необхідно отримати у відділенні Укрреєстра.

Довідка з ЕГРП, що підтверджує відсутність обтяжень на землю.

Документ з оцінною вартістю земельної ділянки, знати яку необхідно для обчислення розміру держмита. Висновок експерта можна отримати в будь-якою незалежної оцінночної організації.

У разі розташування на ділянці будинку або іншої будови також будуть потрібні правовстановлюючі документи і кадастровий паспорт будови.

Безліч проблем виникає у спадкоємців з кадастровими паперами. Найчастіше земельна ділянка не поставлена на кадастровий облік, і спадкоємцям доводиться витрачати багато часу і грошей на постановку землі на облік. Але навіть якщо ділянка зареєстрована, спадкоємцю цілком можуть відмовити у видачі кадастрового паспорта на тій підставі, що він ще не вступив у права спадкування землею. У такому випадку нотаріус може самостійно подати офіційний запит у державну службу кадастру і отримати документ. Бажаю вам успіху!

Ответ оплачен: 6 грн.

Неля, доброї ночі!

Алгоритм, що Вам треба робити:

1. Підготувати свідоцтво про смерть батька, свідоцтва про народження та одруження, щоб підтвердити, що ви є родичами першої лінії родства; 

2. Треба з документами з п. 1 йти до міської ради, щоб отримати документи про пай, а саме, що він існує та належав Вашому батькові;

3. Ви маєте право отримати цей пай за спадщиною по закону, якщо заповіт не був складений.  

Відповідно Цивільному Кодексу:

Стаття 1223. Право на спадкування

1. Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

2. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.

3. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.

.

1. Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.

2. Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна.

Стаття 1258. Черговість спадкування за законом

1. Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.

2. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.

Стаття 1259. Зміна черговості одержання права на спадкування

1. Черговість одержання спадкоємцями за законом права на спадкування може бути змінена нотаріально посвідченим договором заінтересованих спадкоємців, укладеним після відкриття спадщини. Цей договір не може порушити прав спадкоємця, який не бере у ньому участі, а також спадкоємця, який має право на обов'язкову частку у спадщині.

2. Фізична особа, яка є спадкоємцем за законом наступних черг, може за рішенням суду одержати право на спадкування разом із спадкоємцями тієї черги, яка має право на спадкування, за умови, що вона протягом тривалого часу опікувалася, матеріально забезпечувала, надавала іншу допомогу спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.

Стаття 1261. Перша черга спадкоємців за законом

1. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Стаття 1269. Подання заяви про прийняття спадщини

1. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

2. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.

Стаття 1272. Наслідки пропущення строку для прийняття спадщини

1. Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

2. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Стаття 1270. Строки для прийняття спадщини

1. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

2. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття.

Якщо строк, що залишився, менший як три місяці, він продовжується до трьох місяців.

3. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

.

.

.

4.  Треба подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини - Ви отримаєте відмову!

5.  Строки для прийняття спадщини у Вас вже пройшли, їх треба поновлювати в суді, доказуючі, що у Вас були поважні причини, з яких Ви не могли прийняти спадщину вчасно.

Коли саме Ви отримала довідку про смерть? Наприклад, є судова практика, де суд задовольняє вимоги позивача про продовження строків для отримання спадщини у зв'язку з тим, що довідка про смерть прийшла не вчасно, так як з померлим спадкоємці проживали окремо. 

Ще один Варіант - це за письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину (якщо такі є), спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Документи для подачі в суд можу допомогти скласти.

Повідомляю, що пай продавати ти дарувати Ви не зможете, так як в Україні до 1 січня 2018 року діє мараторій. Мабуть його поновлять, але поки так.

Пай Ви маєте право здавати в довгострокову оренду та залишати за заповітом родичам першої лінії родства.

Раджу Вам ознайомитись з наступною інформацією (http://old.minjust.gov.ua/11709)

Також раджу ознайомитись ще з такою інформацією (http://blog.liga.net/user/emorozov/article/24053.a... Хоч тут і говориться, що незнання про смерть спадкодавця не є поважною причиною для поновлення строку, але я все таки знайшла судову практику за 2017 рік, де з цих підстав поновлювали пропущені строки.

Якщо все буду добре і вам поновлять строки для прийняття спадщини, тоді ось Ваші наступні кроки:

Стаття 1296. Право спадкоємця на одержання свідоцтва про право на спадщину

1. Спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину.

2. Якщо спадщину прийняло кілька спадкоємців, свідоцтво про право на спадщину видається кожному з них із визначенням імені та часток у спадщині інших спадкоємців.

3. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Стаття 1297. Обов'язок спадкоємця звернутися за свідоцтвом про право на спадщину на нерухоме майно

1. Спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах - до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

2. Якщо спадщину прийняло кілька спадкоємців, свідоцтво про право на спадщину видається на ім'я кожного з них, із зазначенням імені та частки у спадщині інших спадкоємців.

Стаття 1298. Строк видачі свідоцтва про право на спадщину

1. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини.

Положення абзацу першого цієї частини застосовується також щодо дитини, зачатої за життя спадкодавця, але народженої після його смерті, у разі спадкування за законом.

Якщо у Вас виникнуть ще питання, звертайтесь, я завжди Вам буду рада допомогти! 

Сподіваюсь, що допомогла у вирішені Вашого питанні! 

З повагою, Ірина! 

Ответ оплачен: 6 грн.

Вітаю! Спочатку Вам необхідно дізнатися, чи внесені відомості про земельну ділянку до Державного земельного кадастру, чи є у наявності документи, що підтверджують право власності померлого на земельну ділянку, чи присвоєний земельній ділянці кадастровий номер.

Переглянути відомості про земельну ділянку на публічній кадастровій карті за адресою http://www.map.land.gov.ua/kadastrova-karta.

Отримати офіційну інформацію можна шляхом звернення до відповідного територіального органу Держгеокадастру України.

Часто трапляється, що державний акт на ім’я померлого виданий, але кадастровий номер земельній ділянці не присвоєний. На жаль, трапляється і таке, що кадастровий номер в наявності є, але відомості про земельну ділянку у електронній системі Державного земельного кадастру відсутні. 

В разі, якщо документів на землю не має, слід звернутися до організації, яка провадить роботи по оформленню технічної документації на землю та сплатити за ці роботи. Після виготовлення документації щодо встановлення меж вашої земельної ділянки землевпорядною організацією, подаєте документи до органу Держ.гео.кадастру для реєтрації вашої ділянки. 

Після реєстрації вашої земельної ділянки та отримання на неї документів, вам необхідно звернутися до Нотаріуса із заявою для відкриття спадкової справи на зазначену земельну ділянку. Т.к. як 6 місяців від дня смерті минули, Нотаріус вам надасть постанову про відмову у вчиненні нотаріальних дій. Після цього вам необхідно звернутися до суду та в судовому порядку вступати у спадщину. Якщо Вам необхідна додаткова допомога для звернення до держ.органів та до суду, буду рада Вам допомогти. 

Ответ оплачен: 6 грн.

Вітаю.

Місце реєстрації вашого батька на день смерті відрізняється від вашого місця реєстрації? Якщо у Вас реєстрація місця проживання однакова юридично Ви прийняли спадщину і тут проблем в її оформленні не має виникнути. 

ч. 3 ст. 1268 Цивільного кодексу України: 3. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Також потрібно знати чи реєстрував він шлюб з жінкою якою проживав ?

Якщо ви впевнені, що у батька є майно, яке можна успадкувати і Ваше місце реєстрації на день смерті відрізняється від місця реєстрації батька, ось що Вам потрібно зробити:

1. Звернутись до нотаріуса за місцем смерті батька з свідоцтвом про смерть батька, свідоцтвом про ваше народження, свідоцтвом про шлюб (якщо таке є і ви змінювали прізвище). Нотаріус може вимагати додаткові документи.

2. Оскільки ви пропустили строк на прийняття спадщини нотаріус має видати вам постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії.

3. Вам потрібно звернутись до суду з позовною заявою про надання додаткового строку для прийняття спадщини.

4. Отримати рішення суду про задоволення вищезазначеного позову.

5. Звернутись до нотаріуса вже з рішення суду.

6. Оформити спадщину.

Ответ оплачен: 6 грн.

Доброго ранку! Згідно з земельним законодавством України земля в Україні не може перебувати без власності (так як сказали вам в сільраді). Скоріше за все даний пай перейшов у власність територіальної громади (як відумерла спадщина--спадщина яку ніхто не прийняв), тобто  у власності всіх жителів об'єднаних спільним проживанням в підвідомчій території сільської ради, а розпоряджатися цим паєм може сільрада. Тому Ви також можете звернутися до сільради та реалізувати своє право на безоплатну передачу земельної ділянки з комунальної власності в приватну (тобто Вам), процедура чітко розписана в статті 118 Земельного кодексу України ( http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2768-14/paran1... ) . Але є законодавчі обмеження розміру таких ділянок, тому вам необхідно обрати землі для ведення фермерського господарства -  тоді буде надаватися в розмірі паю, визначеного для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. (але в такому випадку необхідно буде зареєструвати фермерське підприємство як юридичну особи чи фізичну особу-підприємця. В такому разі отримає розмір паю, який був у батька). Якщо просто звернетась для безоплатної передачі земель для ведення особистого селянського господарства з комунальної власності у приватну, то отримаєте не більше 2 га.

Ответ оплачен: 6 грн.

Навіть якщо Ви з батьком були зареєстровані за одної адресою, не треба вважати, що Ви автоматично приймаєте спадщину за законом після його смерті! Це дуже груба помилка! ОБОВЯЗКОВО треба звертатись до нотаріусу за оформленням права на спадщину та його прийняттям!!!!!

Провожу Вам, як приклад, судову практику нижче.

Але, якщо Ваш батько дійсно зареєстрований за адресою, де зареєстровані і Ви, то можете в позивних Вимогах зазначити таки самі причини, як наведені у судовій практиці нижче. Але це дуже ризиковано, тому що також є багато практики, де за таких умов не задовольняють позивні вимоги

.

.

Провадження № 2/235/218/17

Справа № 235/7670/16-ц

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 січня 2017 року м.Покровськ

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

в складі: головуючого судді Хмельової С.М.

за участю секретаря судового засідання Соловйової М.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду №7 м. Покровська цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Лисівської сільської ради Покровського району Донецької області про поновлення строку на прийняття спадщини,-

ВСТАНОВИВ:

До Красноармійського міськрайонного суду Донецької області звернулась ОСОБА_1з позовною заявою до Лисівської сільської ради Покровського району Донецької області про поновлення строку на прийняття спадщини. В обґрунтування заявлених вимог позивачка зазначила, що 10 травня 2006 року помер батько позивачки ОСОБА_2, який на день смерті проживав та був зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_1 (Леніна), 24. Після його смерті залишилося спадкове майно у вигляді житлового будинку та належної йому на праві власності земельної ділянки площею 7,54 умовних кадастрових гектарів, яка розташована на території Лисівської сільської ради Покровського району Донецької області. Позивачка прийняла спадщину, дивилась за домом, проживала у ньому, її брат ОСОБА_3 та сестра ОСОБА_4 склали заяву про відмову від спадщини. Оскільки на момент смерті батька позивачка не проживала разом з ним, але вважала, що прийняла спадщину та користувалась нею, але у звязку з юридичною необізнаністю не поспішала оформити право на спадщину за законом, та помилково вважала що оформлення спадщини слід зробити через шість місяців після смерті батька. 15.12.2016 року ОСОБА_1 звернулась до Другої красноармійської нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, яка залишилась після смерті ОСОБА_2, але їй було відмовлено через пропущений шестимісячний строк на прийняття спадщини, передбачений ст. 1270 ЦК України. Позивачка вважає, що пропустила строк для прийняття спадщини з поважних причин, тому просить надати їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, що залишилась після смерті ОСОБА_2.

Позивачка до судового засідання не зявилась, надала суду заяву про розгляд справи у її відсутності, підтримала позовні вимоги, наполягала на їх задоволенні(а.с.9).

Представник відповідача до судового засідання не зявився, надав суду заяву, в якій просить розглянути справу без їх участі (а.с.16).

Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, з'ясувавши всі обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, що мають значення для вирішення справи по суті, встановивши фактичні дані та відповідні їм правовідносини, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно повторного свідоцтва про смерть від 09 серпня 2016 року, виданого виконкомом Лисівської сільської ради Красноармійського району Донецької області, актовий запис №27, 10 травня 2006 року помер ОСОБА_2. Місцем смерті зазначено с. Лисівка Покровського району Донецької області (а.с.4).

Відповідно до довідки, виданої виконкомом Лисівської сільської ради, від 15.12.2016 року №1360, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який помер 10.05.2006 року, був зареєстрований та постійно мешкав (з 1973 року по день смерті) за адресою: с. Лисівка Покровського району Донецької області (а.с.5).

ОСОБА_1 було відмовлено в заведенні спадкової справи, після смерті померлого ОСОБА_2, що підтверджується постановою державного нотаріуса Другої красноармійської державної нотаріальної контори ОСОБА_5 про відмову у вчинені нотаріальної дії, оскільки спадкоємцем пропущений шестимісячний строк для подачі заяви про прийняття спадщини (а.с.15).

Згідно відповіді на запит Другої Красноармійської державної нотаріальної контори, спадщина після смерті ОСОБА_2 не відкривалась, дані про спадкоємців невідомі(а.с.20).

Відповідно до статті 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

У статті 1218 ЦК України зазначено, що до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно положень статті 1221 ЦК України, місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. В особливих випадках місце відкриття спадщини встановлюється законом.

Статтею 71 Закону України «Про міжнародне приватне право» передбачено регулювання спадкування нерухомого майна правом держави, на території якої знаходиться це майно, а майна, яке підлягає державній реєстрації в Україні, - правом України.

Згідно статті 1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.

На підставістатті 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Частиною 3 статті 1272 ЦК України визначено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до пункту 24частини 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30 травня 2008 року «Про судову практику у справах про спадкування», вирішуючи питання про визначення додаткового строку, суд досліджує поважність причин пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Позивачка, яка є спадкоємцем майна померлого за законом, пропустила строк на прийняття спадщини у звязку з тим, щоє юридично необізнаною людиною, оскільки не поспішала оформити право на спадщину за законом, та помилково вважала, що оформлення спадщини слід зробити через шість місяців після смерті батька, і данупричину пропуску строку на подачу заяви про прийняття спадщини суд визнає поважною.

Визначаючи позивачу додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини, суд в резолютивній частині рішення вказує відповідний період часу з моменту набрання судовим рішенням законної сили, протягом якого спадкоємець може подати заяву про прийняття спадщини, а не конкретну дату, до якої спадкоємець може подати заяву про прийняття спадщини, та, вважає, що строк у три місяці є таким, який достатній для подання заяви про прийняття спадщини, та не перевищує строку, встановленогостаттею 1270 ЦК Українидля прийняття спадщини.

Враховуючи викладене, заявлені позовні вимоги позивача про надання йому додаткового строку для прийняття спадщини є законними, обґрунтованими та підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.1216, 1218, 1269, 1270, 1272 ЦК України, ст.ст.11,57, 208,209,212-215,218 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Лисівської сільської ради Покровського району Донецької області про поновлення строку на прийняття спадщини задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строкдля подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, померлого 10 травня 2006 року, тривалістю три місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.

На рішення суду може бути подано апеляційну скаргу доАпеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя С.М.Хмельова

Ответ оплачен: 6 грн.

Добрий день. Ви звичайно маєте право на пай, як діти спадкодавця, тобто Вашого батька. Про це йдеться в ст. 1261 Цивільного кодексу, де вказується, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця (оскільки батько не залишив заповіту). У ст. 1225 Цивільного кодексу вказується, що право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ