Украина
category

втрата кортика

Вопрос № 1048
втрата кортика
1 Консультация
Бесплатно

Добрий день. Військова прокуратура порушила кримінальну справу за ст 413 п.2 за те що я втратив кортик військово-морських сил ЗС України 26.12.16 (їхав у маршрутному таксі та коли виходив забув його з кульком) матеріальні збитки я відшкодував у 10-ти кратному розмірі. Але 10.07.17 цивільна особа, яка його знайшла повернула. Питання: яке рішення суду можливе і чи можуть звільнити від кримінальної відповідальності? Раніше судимий не був.

Консультации Советников

Щодо відшкодування вартості: Відшкодування шкоди військовослужбовцями і призваними на збори військовозобов'язаними провадиться незалежно від притягнення їх до дисциплінарної чи кримінальної відповідальності за дію (бездіяльність), якою державі було заподіяно шкоду.

Щодо відповідальності: 

 Втрата або зіпсування ввірених для службового користування зброї, бойових припасів, засобів пересування, предметів технічного постачання або іншого військового майна внаслідок порушення правил їх зберігання -  караються арештом на строк до шести місяців або триманням у дисциплінарному батальйоні на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.

 За ст. 45 КК України Особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, крім корупційних злочинів, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення злочину щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Дане протиправне діяння є злочином невеликої тяжкості. Тому, цілком можливе Ваше звільнення від кримінальної відповідальності, якщо Ви будете виконувати дії передбачені у ст 45 КК України.Також, оскаржуйте ч. 2 ст. 413 КК України, адже в Україні не введений особливий стан (він пов'язується з мобілізацією, а вона закінчилася в жовтні 2016 року).

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ