Украина
category

Стягнення штафу після того як звільнили з роботи .

Вопрос № 1053
Стягнення штафу після того як звільнили з роботи .
1 Консультация
Бесплатно

Стягнення штафу після того як звільнили з роботи .Доброго дня !!!Допоможіть будь -ласка чи має право власник чи Служба безпеки в магазині електроної техніки зтягувати з мене штраф чи змушувати виплатити компенсацію, якщо мене звільнили 1.03.2017 порушення мною було ще в листопаді 2016 року виявили це порушення 20.07.2017 р. Порушення було в тому що я віддав покупцю товар дорожчий випадково тому що візуально все було сжоже різниця в ціні була 9000 грн товар ” Кондиціонер”

Консультации Советников

Добрий день! 

Згідно з ст. 136 Кодексу законів про працю України (КЗпП) Власник має право на стягнення протягом 7 днів, з моменту видання відповідного рішення, що стягується з ПРАЦІВНИКА. 

"Розпорядження власника або уповноваженого ним органу, або вищестоящого в порядку підлеглості органу має бути зроблено не пізніше двох тижнів з дня виявлення заподіяної працівником шкоди і звернено до виконання не раніше семи днів з дня повідомлення про це працівникові. Якщо працівник не згоден з відрахуванням або його розміром, трудовий спір за його заявою розглядається в порядку, передбаченому законодавством." 

А ви уже не являєтесь працівником, тому дана частина статті на Вас не поширюється. Проте наступною частиною даної статті передбачено, що в інших випадках стягнення шкоди відбувається через суд. 

"У решті випадків покриття шкоди провадиться шляхом подання власником або уповноваженим ним органом позову до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду."

Тому Вони можуть стягнути дану шкоду, лише за рішенням суду. 

Відповідно до ст. 233 КЗпП передбачено термін звернення до суду  1 рік з моменту виявлення шкоди. "Для звернення власника або уповноваженого ним органу до суду в питаннях стягнення з працівника матеріальної шкоди, заподіяної підприємству, установі, організації, встановлюється строк в один рік з дня виявлення заподіяної працівником шкоди." Але дане положення до Вас не відноситься, все що Вам зараз необхідно це чекати копію позову від них і ухвалу суду про відкриття провадження. І вже з тих матеріалів, вибудовувати свою позицію, або можете спробувати з ними домовитись. 

Поки що, Вам нічого не потрібно робити,просто чекати. 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ