Украина
category

Наследство при разводе родителей

Вопрос № 1057
Наследство при разводе родителей
4 консультации
Бесплатно

ДД.У меня умер отец.Разошлись мать с отцом когда мне был 1 год.Я с ним не общался.Хочу подать на раздел имущества.Что мне светит с этого ,стоит ли этим заниматься

Консультации Советников

Здравствуйте.

Вы хотите подать на раздел или на наследство ?  

Добрий день! 

Не зовсім зрозуміло на який розподіл майна ви маєте намір подати. 

Згідно книги 6 Цивільного кодексу України (ЦКУ) Спадкування буває 2 видів: за заповітом, та за законом. Якщо немає заповіту, ви є сином спадкодавця (особа, яка залишає спадщину) і маєте право на рівну частину спадщини за 1 першою чергою. До першої черги відносяться - (ст. 1261 ЦКУ) - "...діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки."

Якщо складений заповіт, то ви можете успадкувати частину від усього майна, у випадку відмови особи, яка зазначена у заповіті, від прийняття спадщини. 

Перш за все Вам необхідно дізнатися чи був складений заповіт, чи ні. Якщо заповіт не був складений, тоді необхідно зібрати і подати до нотаріуса, який знаходиться за місцем проживання і він має повноваження на здійснення нотаріальних дій в межах знаходження майна, або якщо нотаріуса немає (зазвичай в сільській місцевості) тоді можете звернутися до сільської ради за останнім місцем реєстрації вашого батька і подати наступні документи: копія паспорту, ІПН, копія свідоцтва про одруження між Вашим батьком і Вашою матір`ю та свідотва про розлучення,(деяким нотаріусам достатньо свідоцтва про розлучення) копія свідоцтва про народження, (де ваш батько зазначений Вашим батьком), КОПІЯ СВІДОЦТВА ПРО СМЕРТЬ Вашого батька, (при її наявності),її можуть подати інші спадкоємці, та інші документи,(ПРИ ЇХ ЗАВІРЕНІ НОТАРІУСОМ НЕОБХІДНО МАТИ ОРИГІНАЛИ ДАНИХ ДОКУМЕНТІВ), які можете уточнити у нотаріуса чи в сільського голови. ВАЖЛИВО!  Необхідно звернути увагу, що Ви можете подати заяву до нотаріуса чи в сільську раду протягом 6 МІСЯЦІВ З ДАТИ, ЩО ЗАЗНАЧЕНА У СВІДОЦТВІ ПРО СМЕРТЬ. Тому необхідно перевірити, чи ви не пропустили цей термін, також дізнатися про інших спадкоємців, чи є вони, чи ви єдиний. Окрім Вас право на отримання спадщини, мають також його остання дружина, її діти. 

Більшість за все Вам відмовлять, якщо у Вашого батька був зареєстрований шлюб з іншою жінкою і мав інших дітей, крім Вас. Але у Вас є право і можете спробувати отримання частини своєї частини, усе залежить від інформації, яку Ви можете зібрати, чи був у Вашого батька, інший зареєстррований шлюб, і його діти.Якщо вони проживають у цьому будинку, тоді навряд чи Вам дадуть частину спадщини.

главное, чтобы у вас было свидетельство о рождении, и он там вписан вашем отцом.  Подавайте документы нотариусу. Также вопрос, наследство по закону или оставил завещание?

Добрый день, Сергей!

Вопрос задан не корректно, но понятно, что Вы имели ввиду не раздел имущества, а получение наследства! 

Михаил Ямчук дал Вам правильную консультацию по процедуре оформления и принятия наследства, но хочу добавить лишь одно, что если не было завещания, то Вы имеете право на получение доли наследства точно так же, как и другие законные дети (если они есть), не зависимо был брак с другой женщиной у Вашего покойного отца или нет!

ВСЕ ЗАКОННЫЕ ДЕТИ ИМЕЮТ РАВНЫЕ ПРАВА НА НАСЛЕДСТВО!!!!! 

Поэтому, Вам не имеют права отказать в доле наследства, если наследство распределяется по закону, а не завещанию.

Другой вопрос в том, что другие наследники могут оспаривать Вашу долю в наследстве в суде. Но это уже совсем другой вопрос! 

Удачи Вам!

С Уважением, Ирина! 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ