Украина

податки

Вопрос № 1061
податки
2 консультации
Бесплатно

Добрий день! Підкажіть будь-ласка, прийшло податкове повідомлення-рішення на земельний податок з фізичних осіб, у розмірі в 2 рази більшому ніж минулого року. При тому, що в будинку зареєстрований інвалід дитинства 3 групи, чи маємо ми право на, хоча б часткове звільнення від податку і куди звертатися для оскарження суми нарахованої? Всім дякую!

Консультации Советников

Доброго дня, Світлана!

Відповідно до ч. 4 п. 286.5 ст 286 Податкового Кодексу України:

Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо:

розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, контролюючий орган за місцем знаходження земельної ділянки проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Стаття 281. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

281.1. Від сплати податку звільняються:

281.1.1. інваліди першої і другої групи;

281.1.2. фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

281.1.3. пенсіонери (за віком);

281.1.4. ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

281.1.5. фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

281.2. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 281.1 цієї статті, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

281.2.1. для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

281.2.2. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;

281.2.3. для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;

281.2.4. для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;

281.2.5. для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

281.3. Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

Відповідно до ст. 281 Податкового Кодексу України, тільки інваліди 1 та 2 групи звільняються від земельного податку.Та земельна ділянка має бути зареєстрована на фізичну особу, яка має відповідні пільги.  Але всеж таки Вам треба звернутися до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки у Вашому місті, щоб дізнатися про розмір ставки податку та права на користування пільгою. 

Сподіваюсь, що допомогла у Вирішенні Вашого питання! Звертайтесь, завжди буду рада домогти!

З повагою, Ірина! 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ