Украина
category

Звільнення

Вопрос № 1065
Звільнення
2 консультации
Бесплатно

Добрий день! Пропрацювала на фірмі 1 місяць не офіційно, потім оформили. И через місяць після оформлення хочу звільнитися. Чи маю я право звільнитися за власним бажанням, чи потрібно ще допрацьовувати? Дякую. 

Консультации Советников

Вітаю!

Ви маєте змогу звільнитись у будь-який час, незважаючи на тривалість Ваших трудових взаємовідносин з роботодавцем.

Раджу Вам написати заяву "за угодою сторін" (п.1 ст.36 КЗпП України), оскільки у цьому випадку Ви не зобов'язані відпрацьовувати 2 тижня, як це передбачено при звільненні "за власним бажанням" (ст.38 КЗпП України), за винятком визначених у ст. 38 випадків, коли звільнення проводиться без відпрацьовування. 

В той же час, роботодавець може не погодитись прийняти Вашу заяву про звільнення "за угодою сторін". Але це вже інша історія.

Якщо виникнуть додаткові питання, буду радий допомогти.

Так, Ви можете звільнитися, надав работодавцю заяву про звільнення за власним бажанням завчасно за 14 календарних днів. В останній робочий день (14-й) Ви маєте права вимагати розрахунків з Вами та видачі трудової книжки з відповідними записами. Невиконання работодавцем зазначених вимог буде порушенням Ваших трудових прав.

Реклама
Мой ответ