Украина
category

По каким основаниям полицейский может остановить авто?

Вопрос № 11
По каким основаниям полицейский может остановить авто?
2 консультации
50 грн.

Добрый вечер.

Может ли полицейский остановить меня, если я не нарушал никаких правил? Например, для проверки документов, или потому что "есть наводка на угнанный автомобиль"?

Спасибо.

Консультации Советников

Да, может. На данный момент, кроме нарушения водителем ПДД есть еще 9 причин для остановки полицейским транспортного средства, а именно:

- есть признаки технической неисправности автомобиля;

- транспортное средство находится в розыске;

- номерной знак плохо закреплен, скрыт другими предметами;

- есть информация об причастности водителя либо пассажиров к совершению правонарушения или преступления;

- при необходимости опросить водителя либо пассажиров об обстоятельствах совершения ДТП или другого правонарешия;

- при необходимости привлечения водителя для помощи другим участникам дорожного движения либо полицейским, а также в качестве свидетеля при оформлении протокола;

- принято решение об ограничении либо запрете движения;

- если закрепленный груз на транспортном средстве создает опасность для других участников дорожного движения;

- нарушен порядок использовния на автомобиле спецсигналов;

При этом среди причин остановки на данный мемент отсутствует проверка документов.

Ответ оплачен: 50 грн.

Доброго дня!

У своїй діяльності полціейський перш за все керуєтьза Законом України «Про Національну поліцію» від02.07.2015№580-VIII.Згідно ч.1 ст. 35 вище вказаного ЗУ поліцейський може зупиняти транспортні засоби у разі:

1) якщо водій порушив Правила дорожнього руху;

2)якщо є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу;

3) якщо є інформація, що свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, або якщо є інформація, що свідчить про те, що транспортний засіб чи вантаж можуть бути об’єктом чи знаряддям учинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення;

4) якщо транспортний засіб перебуває в розшуку;

5) якщо необхідно здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути;

6) якщо необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським або як свідка під час оформлення протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів дорожньо-транспортних пригод;

7) якщо уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження чи заборону руху;

8) якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху;

9) порушення порядку визначення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.

Згідно ч.2 ст.35 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський зобов’язаний проінформувати водія про конкретну причину зупинення ним транспортного засобу з детальним описом підстави зупинки, визначеної у цій статті. 

Поліцейський забов`язаний проінформувати Вас про факт відеофіксації.

Перевірка документів у жодному випадку не може бути причиною для зупинки транспортного засобу, а є наслудком данної зупинки. У випадку, на Вашу думку, безпідставної зупинки транспортного засобу Ви маєте право зателефонувати на гарячу лінію «102» з вимогою прибути на мусце екіпажу моніторингу, або командирського складу роти та написати скаргу, або заяву з точним викладенням обставин зупинки вашого транспортного засобу.

Після чого Управління патрульної поліції вашого міста повинна провести розгляд заяви чи скарги та у 30 денний строк (на загальних підставах) надати Вам письмову відповідь з результатами даної перевірки та суттю прийнятого рішення згідно ст.19 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996№393/96-ВР.

У випадку визннаня порушення Ваших прав забезпечити поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв'язку з заявою чи скаргою рішень. Вжити заходів щодо відшкодування у встановленому законом порядку матеріальних збитків, якщо їх було завдано громадянину в результаті ущемлення його прав чи законних інтересів, вирішити питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення, а також на прохання громадянина не пізніш як у місячний термін довести прийняте рішення до відома органу місцевого самоврядування, трудового колективу чи об'єднання громадян за місцем проживання громадянина. Ви маєте право написати скаргу власноручно або забовязати інспектора прийняти її з ваших слів. Інспектор не має права відмовити Вам у прийнятті скарги.

У випадку необхідності надання невідкладної юридичної допомоги можете звертатися по телефону.

Бажаю успіхів!

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ