Украина
category

Когда можно делать ремонт?

Вопрос № 110
Когда можно делать ремонт?
4 консультации
50 грн.

Добрый день.

Подскажите пожалуйста, в какие часы и дни можно делать ремонт в квартире? Где это закреплено? Недавно строительно доказывали, что в субботы якобы с 9-и до 2-х можно делать ремонт. Но наша обслуживающая организация сказала, что по правилам нашего дома ремонт в выходные дни запрещен. Может ли дом сам устанавливать правила? Они будут превалировать над законом?

Консультации Советников

Ответ оплачен: 50 грн.

Здравствуйте, Роман. Согласно ст. 24 ЗУ "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" запрещается проведение ремонтных работ, сопровождающихся шумом, в ночное время в рабочие дни с 21 вечера до 8 утра, а в нерабочие и праздничные - круглосуточно. Закон обязателен к исполнению и исключений по поводу самостоятельного установления правил проведения ремонтных работ жильцами не содержит. Вместе с тем, указанный Закон позволяет проводить ремонтные работы в нерабочие и праздничные дни с согласия жильцов всех прилегающих квартир.

Дане питання регулюється Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».У відповідності до ст.24 вищезазначеного Закону, на всіх захищених об’єктах (до них належать житлові будинки і прибудинкові території, лікувальні, санаторно-курортні заклади, будинки-інтернати, заклади освіти, культури, готелі і гуртожитки тощо) проведення ремонтних робіт, які супроводжуються шумом, заборонено в робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні — цілодобово.

Субота вважається не робочим днем. Тобто, у цей день ремонтні роботи заборонені взагаліОсоба, що хоче здійснити реионтні роботи, зобов’язана повідомити сусідів про початок зазначених робіт. І лише за згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні роботи можна проводити також у святкові та неробочі дні

Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не має перевищувати санітарних норм. Санітарні норми допустимого шуму в житлових кімнатах квартир, житлових приміщеннях будинків — не більш як 55 Дб.

За порушення вищевказаних вимог, передбачено адміністративну відповідальність за статтею 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Звичайно, на практиці все відбувається, як правило так, що притягнути особу до відповідальності дуже не легко, адже необхідно викликати працівників санітарно-епідеміологічного управління, щоб вони зафіксували перевищення норм, передбачених законом, і вже на підставі виданого ними документа звернутися до органів поліції.

ЗУ "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення"Проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні - цілодобово. Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.

Відповідно до Правил користування приміщеннями жилих будинків і прибудинковими територіями (далі - Правила), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 р. N 572,

По-перше, ч. 2 пункту 9 Правил визначає, що голосно співати і кричати, користуватися звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму заборонено з 22:00 до 8:00.

По-друге, ч. 3 пункту 9 Правил забороняється проводити у робочі дні з 21:00 до 8:00, а у святкові та неробочі дні цілодобово ремонтні роботи, що супроводжуються шумом, а якщо й ремонтні роботи проводитимуться у визначений час, то все одно власник, наймач (орендар) приміщення, в якому передбачається проведення робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир, житлових приміщень у гуртожитку про початок зазначених робіт. Проте, зазначаємо, що даною ж частиною наведені і винятки. Так, якщо отримано згоду мешканців усіх прилеглих квартир, житлових приміщень у гуртожитку ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні.

Допустимий рівень шуму

Згідно ч.1 ст.24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», рівень шуму не може перевищувати показники, встановлені санітарними нормами, на захищених об'єктах. Такими об’єктами є:

1) житлові будинки і прибудинкові території;

2) лікувальні, санаторно-курортні заклади, будинки-інтернати, заклади освіти, культури;

3) готелі і гуртожитки;

4) розташованих у межах населених пунктів закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу;

5) інші будівлі і споруди, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

6) парки, сквери, зони відпочинку, розташовані на території мікрорайонів і груп житлових будинків.

Санітарні норми встановлені у таблиці 1 «Санитарных норм допустимого шума в помещениях жилых и общественных зданий и на территории жилой застройки» затверджених «Главным государственным санитарным врачом СССР П.Н. Бургасов от 03.08.1984 № 3077-84». Відповідно до вище наведених норм, встановлені наступні максимально допустимі рівні шуму:

- житлові кімнати квартир, житлові приміщення будинків відпочинку, пансіонатів, будинків-інтернатів для престарілих та інвалідів, спальні приміщення в дитячих дошкільних установах і школах-інтернатах – в день до 55 децибел (далі – дБ), в ночі (з 22:00 до 8:00) – до 45 дБ.

- прилеглі до житлових будинків території – в день до 70 дБ, в ночі – до 60 дБ.

- майданчики відпочинку на території мікрорайонів і груп житлових будинків, будинків відпочинку, пансіонатів, будинків-інтернатів для престарілих та інвалідів,майданчики дитячих дошкільних закладів, шкіл та ін. навчальних закладів - до 60 дБ.

Згідно ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, - карається попередження або накладення штрафу на громадян від п'яти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (один неоподаткований мінімум доходів громадян становить 17 грн.)

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ