Украина
category

підключення до централізованого водопостачання

Вопрос № 1123
підключення до централізованого водопостачання
9 консультаций
120 грн.

Подав заяву у сільську раду з проханням дозволити підключити будинок до централізованого водопостачання. Аж через три місяці отримав письмову відмову з результатами голосування засідання виконкому сільради. В відмові відсутнє обгрунтування рішення, тільки кількість за і проти.

Хочу оскаржити рішення в суді. Чи має ця справа судову перспективу?

Доповнення.

Це звичайне село і водопостачання там ніяк офіційно не оформлене. 

Кілька років тому сільрада надала екскаватор, люди купили труби, підвели їх до колишньої колгоспної свердловини і якось перші мешканці отримали воду. Далі самі люди підтримують все в робочому стані. Використовується , за електрику платить один з мешканців. В принципі мені навіть не рішення на підключення було потрібне, (люди не проти!), а дозвіл на проведення земельних робіт. В заяві я просив надати мені дозвіл і на підключення і на супутні земельні роботи.

Це була перша заява такого такого роду. Решта мешканців місцеві і якось порішали з головою. Без усіляких заяв. Я ж купив ділянку з недобудованим будівництвом і на виконкомі (я був на ньому присутнім) вислухав про те, що я чужий і не заслужив на ту воду. На виконкомі ніхто не пропонував робити ніяких компенсаційних внесків.Ніякої іншої аргументації крім "не заслужив" не було

В тій місцевості потрібно бурити глибокі, більше 100 метрів свердловини, з трьома обсадними трубами (пливуни, висновок місцевого геологічного інституту), вартістю поза 100 тисяч гривень, інакше я б і не переймався централізованим водопостачанням.

Консультации Советников

Здоров'я! Безперечно, тому, що в будь-якій відповіді (а особливо у відмові) повинна бути обгрунтована та вмотивована причина відмови! Більше того у Вашому випадку були порушені строки надання Вам відповіді (це за "Законом про звернення громадян" 30-діб) з моменту подання заяви. Тобто, з моменту її офіційної реєстрації. 

Але, за умови, що у вашому селі існує централізоване водопостачання! 

Якщо ж такого водопостачання не існує,а люди здобувають воду наприклад, з колодязів, то це буде по меншій мірі абсурдна ситуація. Тому, що Ви просите підключитися до того, чого не існує (на цей час) апріорі. 

22.08.17 18:44
Андрій

Ввоно то існує, люди користуються, але, звісно, ніякої експлуатуючої організації (водоканалу) немає, люди самі підтримують все в робочому стані, за електрику платить один з мешканців, колишня колгоспна сверловина знаходиться на території громади. Тим не менше є рішення про відмову, а не про неможливість розглянути питання.

22.08.17 18:55

В такому разі, звертайтеся до суду! У Вашому випадку, що найменш два порушення, які на Вашу користь, по-перше: вони не вказали вмотивовану причину відмови, по-друге: втричі перевищили строк відповіді! 

Я б, у Вашому випадку, ще й би (у позовній заяві) вимагав би відшкодування завданої Вам моральної шкоди! Хоча, такі питання (з приводу відшкодування моральної шкоди) в нашій державі, вирішуються на розсуд суду, і можливо саме у Вашому випадку, результат виявиться позитивним!

Добрий день, Андрій!

Звичайно така справа має судову перспективу. По перше – є порушення. В порядку Закону України «Про звернення громадян» відповідь на Ваш лист мали надати протягом місяця. По-друге, має бути обов’язкова аргументація відповіді. Спочатку, я Вам раджу звернутись до голови сільської ради зі скаргою на:

Порушення строків на наданні відповіді

Неаргументованої відповіді.

  • 1.Можу допомогти скласти таку скаргу.
  • 2.В подальшому можу допомогти скласти позов до суду.

Можете звернутись до мене особисто на пошту, або по телефону (дані є в профілі) та ми з Вами продумаємо стратегію.

З повагою, Ірина!

22.08.17 18:40
Андрій

Голова відмовив, нехай навіть, разом зі своїми людьми і йому ж на нього подавати скаргу? 

22.08.17 18:47

Андрій, я працювала колись в одній структурі у відділіпо зверненню громадян. На звернення відповідають юристи після отримання інформації від інших відділів, які можуть надати відповіді по Вашому запитанню. Підписується така відповідь Головою, але це не означає, що Голова її давала, та навіть читала. Ще можу Вам порадити записатись на особистий прийом до Голови. Це може Вам допомогти отримати аргументацію. Щоб подавати позов до суду, Вам треба знати на що саме, тобто має бути аргументація відмови. А так що Ви будете оскаржувати? Ви прийдете в суд, представник від сільської ради аргументує відмову и справа буде закрита. Отримайте аргументацію відмови, а потім я Вам складу позов до суду, якщо буде треба. 

22.08.17 18:53
Андрій

В заяві я вказував, що хочу бути присутнім на засіданні виконкому (маю законне право) і мене таки покликали на призначене на 70-й день від дня реєстрації заяви засідання. Я наполіг, щоб моє питання розглядали при мої присутності а не за зачиненими дверима і відповідно все бачив і чув. Голова всьому причина.

22.08.17 18:57

Ви впевнені, що технічно підключення може відбутись? Тільки якщо технічно неможливо приєднати Вас до центрального водопостачання, Вам можуть відмовити. Мабуть, Вам треба усунути якісь перешкоди? Напишіть мені свій номер телефону, або зателефонуйте мені 0999500811.

22.08.17 18:58
Андрій

Це звичанйе село і водопостачання там ніяк офіційно не оформлене. Люди самі все підтримують в робочому стані. Використовується колишня колгоспна свердловина, за електрику платить один з мешканців. В принципі мені навіть не рішення на підключення було потрібне, (люди не проти!), а дозвіл на проведення земельних робіт. В заяваі я просив надати мені дозвіл і на підключення і на супутні земельні роботи.

22.08.17 19:03

Центральне водопостачання не може бути неофіційним, навіть в селі. Це пряме порушення Закону, відповідальність за такі порушення має нести Голова сільської ради. Вся система водопостачання має бути на балансі сільської ради. 

Якщо, як Ви говорите, що все належить людям, то чому б Вам не приєднатись самовільно? Це, звісно, незаконно, але і організація водопостачання в Вашому селі, з Ваших слів, відбувається незаконно.

Я все ж таки раджу добитись офіційної аргументації відмови на приєднання, а потім йти до суду. 

Они написали вам основания отказа. Вы можете обратиться с жалобой в прокуратуру. Потому как есть нарушения в сроках ответа на ваше обращение. И нет разяснения в отказе на ваше подключение.

Ответ оплачен: 120 грн.

Доброго дня! Громадянин має право звернутися до суду зі скаргою, якщо вважає, що рішенням, дією або бездіяльністю державного органу, або службової особи під час здійснення ними управлінських функцій порушено його права чи свободи.

По- перше, порушено строк надання відповіді згідно Закону України "Про звернення громадян". Строк відповіді не може бути більш ніж 30 днів, а якщо розгляд звернення/заяви не потребує додаткового вивчення, то відповідь надається негайно. Якщо для вирішення вашого питання сільській раді повинен був додатковий час, вони повинні були обов’язково вам надати проміжну відповідь.

Ви зараз маєте право звернутися зі скаргою до вищего органу місцевого самоврядування (район, місто,область). Якщо питання не буде вирішено, то слід звертатися до суду. Закон на вашому боці - порушен термін розгляду та не має вмотивованої відмови. 

У разі необхідності, можу допомогти скласти звернення(скарги) до органів місцевого самоврядування та до суду. Пишить та надсилайте відповідь сільської ради на мою ел.адресу. Рада буду надати допомогу. Успіхів Вам!

Вітаю.

По-перше, коли Ви отримали рішення про відмову? Скоріш за все це буде адміністративна справа, а там строк звернення 6 місяців з моменту, як особа дізналась про порушення прав ( в Вашому випадку з моменту отримання рішення).

По-друге , для того щоб встановити перспективу в суді необхідно бачити Ваше звернення та відповідь на звернення.

А по-третє, якщо Ви кажете, що водопостачання там неофіційно, а  в запиті Ви офіційно просили підключити до водопостачання скоріш за все це і слугувало підставою для відмови. Не можуть вони дозволити те чого офіційно не надають. Зверніться знову з проханням надати дозвіл на земельні роботи без зазначення про підключення до водопостачання. 

        

Звертаю увагу, що строк розгляду звернення не може перевищувати більше одного місяця тому у вас вже є підстави скаржитись до вищестоящих органів.

Андрію, Доброго дня!

для того щоб знати чи має справа судову перспективу потрібно мати на руках більше документів: по скважин,  по водопроводу, Вашу заяву та відповідь.

Що можна робити зараз: запросити у сільради документи (або поясненя) щодо скважини, трубопроводу та того хто є власником: територіальна громада, чи ін. Також можете подати запит щодо Вашого попереднього звернення і просити переглянути повторно та надати розгорнуту відповідь по результатам розгляду. У разі ненадання відповіді, несвоєчасного надання, неповної чи неналежної відповіді можете звертатись  до уповноваженого з прав людини.

Доброго дня! Будь яка відповідь повинна бути обгрунтована та вмотивована причина відмови! Більше того у Вашому випадку були порушені строки надання Вам відповіді а саме 30 діб з моменту подання заяви. Тобто, з моменту її офіційної реєстрації.

У вашому випадку необхідно звертатися до суду

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ