Украина
category

Разглашение личной информации

Вопрос № 1127
Разглашение личной информации
1 Консультация
Бесплатно

Добрый день!Взяла микрозайм  пролонгировала несколько раз но в данный момент не имею возможности оплатить.Имели  право в соц.сетях разослать моим друзьям фото моё и моего паспорта с угрозами и оскорбительными высказывании в мой адрес?Как правильно поступить в  данной ситуации чтоб не разглашали такую информацию На связь я выхожу не прячусь по адресу проживаю.

Консультации Советников

Добрый день, Наталья!

Стаття 32 Конституції України передбачає, що не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Відповідно до п. 2 ст. 21 Закону України "Про інформацію" під конфіденційною інформацією розуміється інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до Закону України про інформацію:

Стаття 27. Відповідальність за порушення законодавства про інформацію

1. Порушення законодавства України про інформацію тягне за собою дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законами України.

Стаття 31. Відшкодування матеріальної та моральної шкоди

1. У разі якщо порушенням права на свободу інформації особі завдано матеріальної чи моральної шкоди, вона має право на її відшкодування за рішенням суду.

2. Суб'єкти владних повноважень як позивачі у справах про захист честі, гідності та ділової репутації вправі вимагати в судовому порядку лише спростування недостовірної інформації про себе і не мають права вимагати відшкодування моральної (немайнової) шкоди. Це не позбавляє посадових і службових осіб права на захист честі, гідності та ділової репутації в суді.

За восстановлением своих нарушенных прав необходимо обратиться в суд!

Удачи Вам!

С Уважением, Ирина!

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ