Украина

Розірвання договору аренди

Вопрос № 1134
Розірвання договору аренди
13 консультаций
50 грн.

Добрый день,подскажите пожалуйста если договор аренды  нежилого помещения который заключался в 2015 году был заверен нотариально и Доп.соглашение к данному договору тоже заверено нотариально,нужно ли обращаться к нотариусу для расторжения данного договора или мы можем в одностороннем порядке  направить письмо арендодателю о расторжении? Вообщем как это правильно сделать?

Консультации Советников

Здравствуйте! Все зависит от условий договора, если договором предусмотрено его односторонне расторжение путем письменного уведомления, то подписывать доп.соглашение о его расторжение в нотариальной форме не требуется. Достаточно будет направить соответствующие письмо в порядке и форме установленных договором. Как правило такие письма направляются по почте с уведомлением о вручении либо вручаются под роспись уполномоченным лицам контрагента. В противном случае, необходимо заключать доп.соглашение о расторжении в нотариальной форме

Добрый день!

Для ответа на Ваш вопрос необходимо знать, на какой срок заключался договор, кроме того, зачастую, порядок расторжения договора указан в нем же.

Если другое не оговорено в самом договоре, поскольку он заключен в нотариальной форме, необходимо заключить нотариальный договор о расторжении договора аренды.

Здравствуйте. 

По общему правилу одностороннее расторжения договора не допускается. Но если вы в договоре предусмотрели односторонний механизм расторжения, тогда нужно им воспользоваться. Процедура будет такая, как прописано у вас в договоре. 

Если такой процедуры в договоре нет, но другая сторона согласна расторгнуть договор, тогда вам необходимо составить отдельный договор о расторжении основного договора и заверить его нотариально (ст. 654 ГКУ). 

Если же в договоре не предусмотрен порядок расторжения и другая сторона не согласна расторгнуть договор, тогда нужно обращаться в суд для расторжения договора при наличии на то оснований (например, существенное нарушение договора - ст. 651 ГКУ). 

Доброго часу. Уважно перечитайте договір. В кожному договорі є умови його розірвання. А далі дійти, як Вам написала колега.

З повагою Наталія.

Вітаю.

Стаття 654 Цивільного кодексу України. Форма зміни або розірвання договору

1. Зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

Стаття 525Цивільного кодексу України. Недопустимість односторонньої відмови від зобов'язання

1. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Для відповіді на Ваше запитання необхідно ознайомитись з умовами договору.

Ксения, добрый день.

Порядок и  механизм расторжения прописан в самом договоре. Не могли бы вы сфотографировать или сделать скан всех страниц договора. После того как вы это сделаете, я вам с радостью опишу процесс расторжения  и составляю при необходимости заявление на расторжение.

С уважением, Жадан Павел

zhadanpavel2101@gmail.com

+380507628707

Ксения, добрый день.

Порядок и  механизм расторжения прописан в самом договоре. Не могли бы вы сфотографировать или сделать скан всех страниц договора. После того как вы это сделаете, я вам с радостью опишу процесс расторжения  и составляю при необходимости заявление на расторжение.

С уважением, Жадан Павел

zhadanpavel2101@gmail.com+380507628707

Здоровья! Читайте внимательно договор, там должно быть все прописано!

Відносини між наймодавцем і наймачем з приводу рорізвання/припинення регулюються:- укладеним договором найму (оренди), і які не можуть суперечити законодавству, і які мають пріорітет;

- положеннями статей Цивільного кодексу України: 781 (припинення договору найму), 782 (право наймодавця відмовитися від договору найму), 783 (розірвання договору найму на вимогу наймодавця), 784 (розірвання договору найму на вимогу наймача).

Тому відповідь на Ваше запитання криєтья саме в тексті Вашого договору і додаткової угоди до нього. Якщо в тексті договору найму (оренди) таке право закріплено за Вами, як наймачем - направляйте лист наймодавцю, якщо ж ні (якщо умовами договору найму (оренди) одностороння відмова від договору не допускається), то слід укладати Договір про розірвання договору найму (оренди).

Зверніть, будь ласка, увагу!

1. Нотаріальні договори, як правило, містять фразу: "Одностороння відмова від цього договору не допускається". Внаслідок чого вони і розриваються шляхом укладення Договору про розірвання договору найму (оренди), який також повідчується (оформлюється) нотаріально.

2.  Оскільки Ваш договір було укладено в 2015 році, то інше речове право, а саме право найму (оренди) нежитлового приміщення було зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (Вам нотаріус з приводу цього мав обов'язково надати Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно). Тому і припинення оренди має також відобразитися в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, і що має зробити або нотаріус (найкращий варіант - той, хто посвідчував договір найму (оренди)), або інший державний реєстратор.

3. Відомості про припинення орендних відносин також мають бути передані до податкових органів. Якщо договір розривається в нотаріальному порядку, обов'язок з оформлення відповідного повідомлення виконує нотаріус.

Добрый день!Для расторжения договора, необходимо, внимательно его прочитать, если там есть условия расторжения в одностороннем порядке, то необходимо сделать все так как указано. Для более детального ответа, можете, скинуть мне на почту lg150188kva@gmail.com скан.договора, и мы решим Вашу проблему, а так же составим все необходимые документы.

Здравствуйте. Если взять общие положения расторжения договора аренды в ст. 654 Гражданского кодекса, там говориться, что: цитирую "зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту". Т.е. если договор был нотариально заверен, при помощи нотариуса он же и расторгается, правда в договоре может быть предусмотрен немного другой порядок. Я так понимаю договор был заключён между физическими лицами, или между физическим и юридическим лицом?

Ответ оплачен: 50 грн.

Доброго вечора!

Нотаріусами України посвідчуються правочини, стосовно яких законодавством України встановлено обов’язкову нотаріальну форму, а також ті, яким сторони бажають надати таку форму, хоча за законом вона не є обов’язковою.

Як вже зазначалося, відповідно до вимог статті 654 ЦК, зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

Договір про зміну або розірвання нотаріально посвідченого договору здійснюється шляхом складання окремого договору, підписується сторонами та посвідчується нотаріусом.

Слід зазначити, що договір сторін про зміну або розірвання нотаріально посвідченого договору має посвідчуватися тим нотаріусом, який посвідчив основний договір.

Порядком передбачено також випадки, коли договір сторін про зміну або розірвання нотаріально посдвіченого договору може посвідчуватися іншим нотаріусом. Так, такий договір може бути посвідчений тільки у випадку, якщо нотаріус, який посвідчив основний договір, позбавлений можливості посвідчити договір про його зміну або розірвання, зокрема у разі смерті, заміщення нотаріуса, у разі неможливості виконання ним своїх обов’язків, припинення нотаріусом діяльності, передачі документів до державного нотаріального архіву або з будь-яких інших причин.

Враховуючи вищевикладене, при внесенні змін до нотаріально посвідченого договору або його розірвання Вам необхідно дотримуватись вищезазначених вимог Порядку та Правил. 

Також, звичайно, умови розірвання договору обов'язково повинні бути прописані в ньому.

  • Добрый день. Все прописано непосредственно в Вашем договоре, для того, чтобы дать Вам правильно ответ на Ваш поставленный вопрос, нужно прочитать договор аренды. Будьте добры выслать на вайбер (+380508495574) фото договора. 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ