Украина
category

ФЛП закупает товар у физ лица

Вопрос № 1156
ФЛП закупает товар у физ лица
6 консультаций
50 грн.

ФЛП на 2 группе единого налога закупает товар в Китае мелкими партиями, какая ответственность и штрафы грозят при проверке если первичной документации на товар не будет. 

Консультации Советников

Ответ оплачен: 5 грн.

Доброго времени суток.

 Физическое лицо — предприниматель, согласно п.2 ст.55 Хозяйственного кодексаУкраины является субъектом хозяйствования, поэтому на него распространяются его нормы. Согласно ч. 8 ст.19 Хозяйственного кодекса Украины все субъекты хозяйствования обязаны вести первичный учет результатов своей деятельности.

Несмотря на то, что предприниматель не обязан вести бухгалтерский учет и уплата единого налога не зависит от наличия первичных документов, ни одна законодательная норма не освобождает единщиков от обязанности иметь первичную документацию. В соответствии с пунктами 16.1.5 и 85.4 Налогового кодекса сотрудники налоговой службы вправе требовать первичные документы при проведении проверок.

Очень важно для предпринимателей на едином налоге соблюдать в своей деятельности виды экономической деятельности (КВЕД),  И только первичная документация может подтвердить соответствие деятельности предпринимателя выбранному КВЕДу. Не соответствие видов дохода заявленным в реестре видам деятельности может повлечь налогообложение дохода предпринимателя налогом на доходы физических лиц по ставке 18% / И не забывайте главное, за несоответствие КВЕДов предпринимателя могут лишить статуса плательщика единого налога. Лишение статуса единщика фактически означает, что прибыль предпринимателя будет облагаться под 39,5%.

Ответ оплачен: 7 грн.
 •  Співробітники податкової служби часто за відсутність первинних документів, що підтверджують походження товару - прирівнюють до реалізації неврахованих у встановленому порядку або неоприбуткованих товарів. Відсутність первинних документів на товар, на думку податкової служби є порушенням п.12 ст.3 Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та». За таке «порушення» співробітники податкової служби намагаються застосувати штрафні санкції у розмірі подвійної вартості товарів за цінами реалізації, передбачених статтею 20 Закону України «Про РРО» від 6 липня 1995 р. № 265/95-ВР.

2. Нарахування 15% податку з доходів від вартості товару та штраф за неподання звіту за формою 1ДФ

Найчастіше при відсутності документації на товар, підприємці під час перевірки при закритті дають пояснення приблизно з наступним формулюванням: «Товар був придбаний у звичайних фізичних осіб  (не підприємців). Первинні документи такі фізичні особи не надають, тому їх немає ".

У цьому випадку, приватний підприємець з наданої ним інформації стає податковим агентом щодо фізичних осіб, у яких був придбаний товар і відповідно яким виплачував дохід. Згідно з п. 14.1.180 Податкового кодексу, податковий агент зобов'язаний утримувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб, яким виплачує дохід, а також подавати податкову звітність, Звіт (за формою 1ДФ). 

Відповідно до п. 127.1 ПКУ, неутримання та неперерахування податку з доходу, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 25% від суми податку. За повторне порушення штраф збільшується до 50%. При цьому, додатково, підприємець ще має сплатити основну суму податку, яку він не втримав при виплаті доходу фізичній особі. 

Важливим залишається той факт, що співробітникам податкової служби факт придбання товару у фізичної особи достовірно не відомий. Вони інформацію отримують тільки зі слів платника податків.

Відповідно, якщо платник податків сам не надасть такої інформації, то податкова служба не зможе нарахувати штрафи,оскільки просто не буде мати даних для бази оподаткування. У судовій практиці з даного питання були рішення суду, в яких суд не визнавав правопорушення підприємця щодо виплати доходу фізичній особі при закупівлі товару, оскільки сам факт виплати доходу опинявся недоведеним в процесі судового розгляду. Правда відомі випадки, коли співробітники податкової служби вважали суму з придбання товару, виходячи із середньостатистичних цін.

3. Визнання доходу в розмірі вартості безоплатно отриманих товарів

Це самий «новоспечений» вид відповідальності, який обумовлений набуттям чинності нових правил застосування спрощеної системи оподаткування. Згідно з п. 292.3 ПКУ, до складу доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих товарів. Безоплатно отриманими товарами вважаються товари, надані згідно письмових договорів дарування та інших письмових договорів, за якими не передбачається грошова або інша компенсація вартості товару або його повернення, а також товари, передані на зберігання і використані таким платником єдиного податку.

До суми доходу платника єдиного податку 3 групи, який є платником ПДВ, також включається сума кредиторської заборгованості з терміном позовної давності.

Якщо підприємець не включить безоплатно отримані товари в оподатковуваний дохід, то в разі виявлення помилки, йому доведеться сплатити відповідну суму єдиного податку залежно від ставки 3% або 5% з витікаючими штрафними санкціями і пені. Звичайно, можливий і перехід на загальну систему, У разі перевищення ліміту, встановленого для третьої групи.

4. Штрафи за відсутність документів, передбачених ст. 164-1 КпАП та п. 121.1 ПКУ

Ст. 164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає накладення адміністративного штрафуза неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, відповідно і за відсутності документів. Розмір штрафу становить від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 

Игорь, добрый день! Вы товар закупаете просто как физ лицо, или именно как физ лицо предприниматель?

12.09.17 13:13
Игорь

Добрый день. Как ФОП на 2 группе единого налога

12.09.17 13:14

Просто у меня возникают еще дополнительные вопросы по провозу данного товара через границу. Что за товар, какие документы Вы на него имеете, что указываете в документации, когда провозите данный товар?

12.09.17 13:16
Игорь

Товар проходит посылками до 150 долларов, дальше идет под реализацию в интернет магазине и в розничном. Из документов максимум - это квитанция оплаты в зарубежном магазине и квитанция оплаты перевозчику. 

12.09.17 13:17

Я поняла. Одну секунду. 

Ответ оплачен: 10 грн.

Доброго дня.

 При перевірці представники фіскальної служби в разі відсутності первинних документів на товар указують на це в акті перевірки і включають вартість таких товарів у дохід підприємця.

Якщо перевіряючі відображають в акті факт відсутності в підприємця документів на придбаний товар, то наслідком цього є застосування встановленого ст. 121 ПК штрафу в розмірі:

- 510 грн., якщо порушення вчинено вперше; 

 - 1 020 грн., якщо протягом року на єдинника вже накладався штраф за аналогічне порушення. 

Якщо в результаті перевірки орган ДФС дійде висновку, що загальний обсяг доходу, отриманого єдинником протягом календарного року (з урахуванням вартості товару, на який немає первинних документів та одержання якого перевіряючі визнали безплатним), перевищив обмеження, уведене п. 291.4 ПК, то йому буде донараховано єдиний податок у розмірі 15 % суми перевищення. У разі незгоди підприємець може оскаржити дії перевіряючих в адміністративному або судовому порядку.

Ответ оплачен: 20 грн.

Согласно таможенного кодекса Украины:

Стаття 374. Умови ввезення (пересилання) громадянами товарів на митну територію України

1.Товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, та товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті)  та не є об’єктами оподаткування митними платежами.

2.Норма частини першої цієї статті застосовується у разі, якщо особа, яка ввозить товари на митну територію України, в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом однієї доби. З метою забезпечення дотримання цієї умови посадові особи органів охорони державного кордону, які здійснюють паспортний контроль у пунктах пропуску через державний кордон України, безпосередньо в процесі здійснення такого контролю інформують посадових осіб органів доходів і зборів про громадян, які в’їжджають в Україну частіше одного разу протягом однієї доби. У разі якщо товари в обсягах, що не перевищують обмежень, встановлених у частині першій цієї статті, ввозяться на митну територію України особою, яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом однієї доби, такі товари підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, які видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України.

3.У разі якщо товари, зазначені у частині першій цієї статті, підлягають державній реєстрації на території України, такі товари підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів при переміщенні (пересиланні) їх через митний кордон України громадянами, та звільняються від оподаткування митними платежами. 

4.Товари (крім підакцизних), що ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують обмеження, встановлені частиною першою цієї статті, але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частині, що перевищує еквівалент 1000 євро (при ввезенні товарів на митну територію України через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення) та еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг (при ввезенні через інші пункти пропуску через державний кордон України). Базою оподаткування таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 1000 євро (при ввезенні товарів на митну територію України через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення) та еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг (при ввезенні через інші пункти пропуску через державний кордон України).

ПЕРЕЛІК товарів, які під час переміщення через митний кордон України підлягають оцінці відповідності згідно з вимогами технічних регламентів*(*Для цілей використання цього переліку слід керуватися як кодом згідно з УКТЗЕД, так і описом товару)

Перелік продукції, що підлягає оцінці відповідності вимогам Технічного регламенту радіообладнання і телекомунікаційного кінцевого (термінального) обладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2009 р. № 679

I. Радіообладнання** (**Крім товарів, на які не поширюється дія Технічного регламенту.)

Декларація про відповідність -

- Пристрої сигналiзацiйнi для захисту вiд крадiжки, що використовуються в моторних транспортних засобах, що містять передавачі або передавачі та приймачі (КОД ТОВАРУ 8512 30 10);

- Частини пристроїв товарної категорії 8512 30 10 згідно з УКТЗЕД, що містять передавачі або передавачі та приймачі (КОД ТОВАРУ 8512 90 10);

- Телефонні апарати, включаючи телефонні апарати для стільникових мереж зв’язку або інших бездротових мереж зв’язку, що містять передавачі або передавачі та приймачі;

Інша апаратура для передачі або приймання голосу, зображень та іншої інформації, включаючи апаратуру для комунікації в мережі бездротового зв’язку (наприклад, в локальній або глобальній мережі зв’язку), що містить передавач або передавач та приймач;

(КОД ТОВАРУ 8517);

- Мiкрофони та пiдставки для них, що містять передавачі або передавачі та приймачі

Гучномовцi, вмонтованi або не вмонтованi в корпус, що містять передавачі або передавачі та приймачі

Навушники та телефони головнi, об’єднанi чи не об’єднанi з мiкрофоном, та комплекти, якi складаються з мiкрофона та одного гучномовця чи більше, що містять передавачі або передавачі та приймачі

Пiдсилювачi звукових частот електричні, що містять передавачі або передавачі та приймачі

Електричнi звукопiдсилювальнi комплекти, що містять передавачі або передавачі та приймачі

(КОД ТОВАРА 8518);

- Апаратура, що використовує оптичні або напівпровідникові носії, які призначені для приєднання до акустичних пристроїв, що містять передавачі або передавачі та приймачі

(КОД ТОВАРА 8519 81);

-Апаратура для вiдеозапису або вiдтворювання вiдеозаписiв, з вiдеотюнером або без нього, що містить передавач або передавач та приймач (КОД ТОВАРА 8521);

-Апаратура передавальна для радiомовлення або телебачення, апаратура радiотелефонна або радiотелеграфна, телевiзiйнi камери, цифровi камери та записувальнi вiдеокамери, що містять передавач або передавач та приймач (КОД ТОВАРА 8525);

-Частини апаратури товарних підкатегорій 8525 60 00 00, 8525 80 30 00 згідно з УКТЗЕД, що містять передавач або передавач та приймач (КОД ТОВРА 8529 90 20 00);

Более подробно со списком Вы можете ознакомиться ТУТ(http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/436-2012-%D0%B...

Стаття 198. Подання документів та відомостей органам доходів і зборів у пунктах пропуску через державний кордон України

1. Органу доходів і зборів в пункті пропуску через державний кордон України згідно із статтею 335 цього Кодексу подаються документи, що містять відомості про товари, достатні для їх ідентифікації та необхідні для прийняття рішення про пропуск їх через митний кордон України.

3. Якщо за умовами перевезення митне оформлення товарів у повному обсязі здійснюється не в місці перетину митного кордону, а перевезення здійснюється із зміною транспортного засобу у пункті пропуску через державний кордон України, органу доходів і зборів у пункті пропуску через державний кордон України подаються транспортні, комерційні та інші супровідні документи, що містять відомості про товари, достатні для їх ідентифікації та необхідні для прийняття рішення про можливість їх пропуску через митний кордон України.

Стаття 335. Подання документів та відомостей, необхідних для митного контролю

1. Під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України декларант, уповноважена ним особа або перевізник залежно від виду транспорту, яким здійснюється перевезення товарів, надають органу доходів і зборів в паперовій або електронній формі такі документи та відомості:

1) при перевезенні автомобільним транспортом:

а) документи на транспортний засіб, зокрема ті, що містять відомості про його державну реєстрацію (національну належність);

б) транспортні (перевізні) документи (міжнародні товаротранспортні накладні);

в) визначений актами Всесвітнього поштового союзу документ, що супроводжує міжнародні поштові відправлення (за їх наявності);

г) комерційні документи (за наявності) на товари, що перевозяться, які містять відомості, зокрема, про найменування та адресу перевізника, найменування країни відправлення та країни призначення товарів, найменування та адреси відправника (або продавця) та отримувача товарів;

ґ) відомості про кількість вантажних місць та вид упаковки;

д) найменування товарів;

е) вага брутто товарів (у кілограмах) або об’єм товарів (у метрах кубічних), крім великогабаритних вантажів;

2) при перевезенні водним транспортом:

а) генеральна декларація, що містить, зокрема, найменування та опис судна, відомості про його реєстрацію та національну належність, прізвище капітана, прізвище та адресу суднового агента;

б) декларація про вантаж, яка містить, зокрема, відомості про найменування портів відправки, портів заходу судна, завантаження та вивантаження товарів, першого порту відправки товарів, порту вивантаження товарів, що залишаються на борту, перелік коносаментів або інших документів, що підтверджують наявність та зміст договору морського (річкового) перевезення, кількість вантажних місць товару, опис та вид упаковки товарів, які підлягають вивантаженню у даному порту;

в) декларація про припаси (суднові припаси), яка містить, зокрема, відомості про найменування суднових припасів, що є в наявності на судні, та їх кількість;

г) декларація про особисті речі екіпажу судна;

ґ) суднова роль, що містить відомості про кількість і склад членів екіпажу під час прибуття і відправлення судна, зокрема, прізвища, імена, громадянство, звання або посаду, дату і місце народження, вид і номер документа, що посвідчує особу;

д) список пасажирів, що містить відомості про пасажирів під час прибуття і відправлення судна, зокрема, кількість пасажирів на судні, прізвища, імена, громадянство, дату і місце народження, порти посадки і висадки;

е) визначений актами Всесвітнього поштового союзу документ, що супроводжує міжнародні поштові відправлення (за їх наявності);

є) транспортні (перевізні) документи на товари (за наявності), які містять, зокрема, відомості про загальну кількість товарів, кількість вантажних місць, найменування товарів, вид упаковки;

ж) комерційні документи (за наявності) на товари та відомості про розміщення товарів на борту судна;

з) відомості про наявність (відсутність) на борту судна товарів, ввезення яких на митну територію України заборонено або обмежено, включаючи валютні цінності, наявні у членів екіпажу, лікарські засоби, до складу яких входять наркотичні, сильнодіючі засоби, психотропні та отруйні речовини;

и) відомості про наявність (відсутність) на борту судна небезпечних товарів, зброї, боєприпасів;

3) при перевезенні повітряним транспортом:

а) стандартний документ перевізника, передбачений укладеними відповідно до закону міжнародними договорами в галузі цивільної авіації (генеральна декларація);

б) документи, що містять відомості про товари, які перевозяться на борту (вантажні відомості, авіаційні вантажні накладні);

в) документ, що містить відомості про припаси (бортові припаси) та про кількість припасів (бортових припасів), завантажених на борт судна та вивантажених з нього;

г) транспортні (перевізні) документи;

ґ) комерційні документи (за наявності їх у перевізника) на товари, що перевозяться;

д) визначений актами Всесвітнього поштового союзу документ, що супроводжує міжнародні поштові відправлення (за їх наявності);

е) відомості про знаки національної належності та реєстраційні знаки судна, номер рейсу, маршрут польоту, пункт вильоту та пункт прибуття судна;

є) відомості про найменування підприємства (організації, установи), що експлуатує судно, та кількість членів екіпажу;

ж) список пасажирів із зазначенням їх кількості на судні, прізвищ та ініціалів, пунктів посадки та висадки; відомості щодо багажу пасажирів (пасажирська відомість);

з) найменування товарів, номери вантажних накладних, кількість місць за кожною накладною, пунктів завантаження та пунктів вивантаження товарів;

и) відомості про наявність (відсутність) на борту судна товарів, ввезення яких на митну територію України заборонено або обмежено, включаючи валютні цінності, наявні у членів екіпажу, лікарські засоби, до складу яких входять наркотичні, сильнодіючі засоби, психотропні та отруйні речовини;

і) відомості про наявність (відсутність) на борту судна небезпечних товарів, зброї, боєприпасів;

4) при перевезенні залізничним транспортом:

а) транспортні (перевізні) документи;

б) передатну відомість на залізничний рухомий склад;

в) документ, що засвідчує наявність припасів (за наявності припасів);

г) визначений актами Всесвітнього поштового союзу документ, що супроводжує міжнародні поштові відправлення (за їх наявності);

ґ) комерційні документи (за наявності їх у перевізника) на товари, що перевозяться;

5) при переміщенні трубопровідним транспортом та лініями електропередачі:

а) зовнішньоекономічний договір (контракт) або інші документи, що підтверджують право володіння, користування та/або розпорядження товарами;

б) акт прийому-передачі товарів або довідка, що підтверджує кількість товарів;

в) комерційні та супровідні документи (за наявності їх у власника трубопровідного транспорту, лінії електропередачі) на товари, що переміщуються через митний кордон України, а на момент митного оформлення - рахунок-фактуру;

г) найменування та адреса відправника товарів;

ґ) найменування та адреса отримувача товарів;

д) документи (дозволи, сертифікати), що підтверджують показники товару.

2. Незалежно від виду транспорту, яким здійснюється переміщення товарів, під час прибуття товарів у пункт пропуску через державний кордон України надаються документи (відомості) або їх реквізити, у тому числі засобами інформаційних технологій (або у вигляді електронного документа), які підтверджують дотримання заборон та/або обмежень згідно із законами України щодо пропуску товарів через митний кордон України, крім тих, що необхідні виключно для поміщення товарів у митний режим.

3. Разом з митною декларацією органу доходів і зборів подаються рахунок або інший документ, який визначає вартість товару, та, у випадках, встановлених цим Кодексом, декларація митної вартості. У встановленому цим Кодексом порядку в митній декларації декларантом або уповноваженою ним особою зазначаються відомості про:

1) документи, що підтверджують повноваження особи, яка подає митну декларацію;

2) зовнішньоекономічний договір (контракт) або інші документи, що підтверджують право володіння, користування та/або розпорядження товарами;

3) транспортні (перевізні) документи;

4) комерційні документи, наявні у особи, яка подає декларацію;

5) у разі необхідності - документи, що підтверджують дотримання заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності;

6) документи, що підтверджують дотримання обмежень, які виникають у зв’язку із застосуванням захисних, антидемпінгових та компенсаційних заходів (за наявності таких обмежень);

7) у випадках, передбачених цим Кодексом, - документи, що підтверджують країну походження товару;

8) у разі необхідності - документи, що підтверджують сплату та/або забезпечення сплати митних платежів;

9) у разі необхідності - документи, що підтверджують право на пільги із сплати митних платежів, на застосування повного чи часткового звільнення від сплати митних платежів відповідно до обраного митного режиму;

10) у разі необхідності - документи, що підтверджують зміну термінів сплати митних платежів;

11) у разі необхідності - документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів та обраний метод її визначення відповідно до статті 53 цього Кодексу.

4. Під час надання органу доходів і зборів попереднього повідомлення про намір здійснити переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України органу доходів і зборів надаються такі документи та/або відомості, у тому числі засобами інформаційних технологій:

1) для ввезення товарів на митну територію України:

а) заява встановленої форми про намір здійснити ввезення товарів на митну територію України (попереднє повідомлення або попередня митна декларація);

б) відомості про найменування, обсяг (кількість) та вартість товарів, які планується ввезти на митну територію України;

в) вид транспорту, яким планується здійснити ввезення товарів на митну територію України;

г) назва пункту пропуску через державний кордон України (органу доходів і зборів), через який планується ввезення товарів;

ґ) відомості про документи, що підтверджують дотримання встановлених відповідно до закону заборон та/або обмежень щодо пропуску товарів через митний кордон України;

2) для вивезення товарів з митної території України - митна декларація на товари або супровідні документи на товари у випадках, встановлених цим Кодексом, які подаються органу доходів і зборів для митного контролю.

Стаття 234.Оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях

1. Товари (за винятком підакцизних), що переміщуються (пересилаються) на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість не перевищує еквівалент 150 євро, не є об’єктом оподаткування митними платежами.

2. Товари (за винятком підакцизних), що переміщуються (пересилаються) на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість перевищує еквівалент 150 євро, оподатковуються митом відповідно до цього Кодексу та податком на додану вартість відповідно до Податкового кодексу України.

3. Підакцизні товари, переміщення (пересилання) яких через митний кордон України не заборонено законом, незалежно від вартості оподатковуються митом відповідно до цього Кодексу, а також іншими податками відповідно до Податкового кодексу України.

Стаття 236. Декларування товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях

1. Декларування товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, здійснюється оператором поштового зв’язку, експрес-перевізником чи декларантом або уповноваженою ним особою. При цьому товари, які не є об’єктом оподаткування митними платежами, а також кореспонденція, поштові листи та листівки, література для сліпих, друковані матеріали, міжнародні експрес-відправлення документарного характеру декларуються в усній формі на підставі товаросупровідних документів. Інші товари, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, підлягають письмовому декларуванню.

Относительно НДС, о котором мы с Вами говорили по телефону. Нужно ли Вам быть плательщиком НДС или нет:

Тут поможет Налоговый Кодекс Украины.

Стаття 181. Вимоги щодо реєстрації осіб як платників податку

181.1. У разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.

181.2. Якщо особи, не зареєстровані як платники податку, ввозять товари на митну територію України в обсягах, що підлягають оподаткуванню згідно із законом, такі особи сплачують податок під час митного оформлення товарів без реєстрації як платники такого податку.

293.2. Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

2) для другої групи платників єдиного податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

291.4. Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

2) друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 1 500 000 гривень

ПОДВОДИМ ИТОГИ:

 • 1.Нужно ли Вам быть плательщиком НДС или нет? Ответ: НЕТ! Вы являетесь плательщиком единого налога второй группы, поэтому становиться плательщиком НДС Вам нет необходимости  (аргументативная беза приведена выше);
 • 2.Если товар перевозите Вы лично, то обязаны задекларировать товар самостоятельно. Порядок приведен выше, так же перечислены документы, которые необходимо предоставить;
 • 3.Если товар перевозится международными почтовыми перевозками, как было указано выше, обязанность декларирование товара возлагается на оператора почтовой связи;
 • 5.«как быть с провозом партий техники (примерно 1000 долларов партия).» - если сумма товара (партии) не превышает 10 000 евро, тогда Вам необходимо оплатить 10% таможенной пошлины;
 • 6.Товар выгоднее провозить не являясь ФОП, дабы избежать лишнюю уплату налогов. Приобретя товар как физ.лицо Вы имеете право перепродать его ФОП, но такая деятельность не должна быть систематической. Но еще, как вариант, Вы можете для налоговой. указать, что товар был куплен через интернет, к примеру, через ОЛХ, что ни как не может провериться.
 • 7. Стаття 234 Таможенного кодекса Украины:
 •  Оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях
 • 1. Товари (за винятком підакцизних), що переміщуються (пересилаються) на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість не перевищує еквівалент 150 євро, не є об’єктом оподаткування митними платежами."
 • 8. Перепродавая товар, Вы платите налог с прибыли. А при ввозе товара порядок налогообложения подробно описан выше. Но, так как товар, который провозите и закупаете Вы не превышает сумму 150 уе, то на него таможенный налог не распространяется. 
 • P.S: ГЛАВНОЕ - правильно заполнить и подать документы для растаможивания товара!!!!! Что бы товар не был конфискован и не затянулась процедура на долго!!!

Надеюсь, что помогла Вам в решении Вашего вопроса! Если возникнут дополнительные вопросы, всегда рада буду ответить!

С Уважением, Ирина! 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ