Украина

Если развестись, не сможет ли отец получить опекунство, а у матери забрать?

Вопрос № 1157
Если развестись, не сможет ли отец получить опекунство, а у матери забрать?
3 консультации
Бесплатно

Здравствуйте. Хочу развестись с мужем, у нас маленький ребенок 1 год, он на развод не согласен, говорит что отберет у меня ребенка. На сколько я знаю, суд всегда на стороне матери, есть ли какой то шанс что ребенка отдадут ему. Мы живем на его жил площади. Ребенок прописан у него в квартире. Я прописана в Родительском доме. Он работает, я в данный момент в декрете. Он финансово больше обеспечен чем я. Но ребенком занималась все время я. 

Консультации Советников

Виктория, добрый вечер!

Предлагаю Вам ознакомиться с некоторыми статьями Семейного кодекса Украины:

Стаття 161. Спір між матір'ю та батьком щодо місця проживання малолітньої дитини

1. Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення.

2. Орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.

3. Якщо орган опіки та піклування або суд визнав, що жоден із батьків не може створити дитині належних умов для виховання та розвитку, на вимогу баби, діда або інших родичів, залучених до участі у справі, дитина може бути передана комусь із них.

Якщо дитина не може бути передана жодній із цих осіб, суд на вимогу органу опіки та піклування може постановити рішення про відібрання дитини від особи, з якою вона проживає, і передання її для опікування органу опіки та піклування.

Так же рекомендую ознакомиться со статьями 75-76 Семейного Кодекса. В них говорится про права на содержание.

Исходя из судебной практики и моей практики работы в суде, детей крайне редко, в случае спора, оставляют проживать с отцом, тем более, когда ребёнок такого возраста. Нет причин забирать у Вас ребёнка, если Вы не ведёте аморальный образ жизни, не злоупотребляете алкоголем или спиртным.

При возникновении вопросов, обращайтесь!

Удачи Вам!

С Уважением, Ирина! 

Если в не употребляете спиртными напитками и не ведете аморальный образ жизни то суд вряд ли заберет у Вас ребенка. Но все же стоит помнить что суд не всегда на стороне матери.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ