Доброй ночи, моего друга -иностранца остановил полицейский, сказав что тот бросил фантик и теперь на статье 152 админ.нарушение на него полагается штраф, выписал протокол и забрал студ. Билет. Что делать? Фантик никто не бросал и в статье об этом ни слова, как забрать документ? Куда обращаться?

Забрали документ ,оставив протокол о нарушении которого не было
Консультации Советников
Прежде чем бежать в Административный суд, за подачу иска в который с января этого года необходимо уплатить сбор в размере 640 гривен. В начале нужно проанализировать сам протокол, который составил патрульный (желательно бы мне увидеть его отсканированную копию, ибо на фото ужасно видно не разобрать ни слова). В любом случае, в статье 152 КУпАП субъектом выступает гражданин. То есть, если ваш товарищ иностранец, патрульный не имел права отбирать у него студенческий билет. Нужно обратится вам с вашим товарищем, и документами подтверждающими законность его пребывания на территории нашей страны, в районное отделение полиции, и разбираться на месте. В суд бежать, очертя голову, несусветная глупость.
Добрый день! Вам необходимо обратится с жалобой в отделение полиции или в прокуратуру. Полиция просто ждет когда вы придете и договоритесь. Если будут жалобы то они быстро все вам вернут.
Тем более протокол не соответствует требованиям закона.
Здравствуйте.
По скольку был составлен протокол его в месте в остальными доказательствами направят в суд.
Суд будет решать виновен Ваш друг или нет. На когда назначено рассмотрения дела (в протоколе должно быть это указано)?
В суд необходимо подать пояснения и объяснить что никакого нарушения нет и что это могут подтвердить свидетели.
С копии протокола плохо видно, скажите так указано что были забраны какие-то документы?
Обращаю Ваше внимание, что законодательства не предусмотрено временное изъятие именно студ.билета. Пишите жалобу в областную полицию по этому факту.
Так же знает ли Ваш друг украинский язык и предоставляли ему переводчика ?
Не разобрала, какой город. Если в Киеве, то какое отделение полиции? В суд бежать - хлопотно и дороговато. Надо на месте разобраться с жалобой к начальству и в вышестоящую инстанцию. Лучше, с помощью адвоката, чтоб ребята-новые полицейские вели себя осмотрительней.
Добрый день, Анна!
Предлагаю Вам ознакомиться с Законом Украины "О благоустройстве населенных пунктов", который, в некотором роде, разъясняет статью 152 КупАП.
Стаття 42. Відповідальність за порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів
1. До відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів притягаються особи, винні у:
1) порушенні встановлених державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів;
2) проектуванні об'єктів благоустрою населених пунктів з порушенням затвердженої в установленому законодавством порядку містобудівної документації та державних будівельних норм;
3) порушенні встановлених законодавством екологічних, санітарно-гігієнічних вимог та санітарних норм під час проектування, розміщення, будівництва та експлуатації об'єктів благоустрою;
4) порушенні правил благоустрою територій населених пунктів;
5) порушенні режиму використання і охорони територій та об'єктів рекреаційного призначення;
6) самовільному зайнятті території (частини території) об'єкта благоустрою населеного пункту;
7) пошкодженні (руйнуванні чи псуванні) вулично-дорожньої мережі, інших об'єктів благоустрою населених пунктів;
8) знищенні або пошкодженні зелених насаджень чи інших об'єктів озеленення населених пунктів, крім випадків, передбачених статтею 28 цього Закону;
9) забрудненні (засміченні) території населеного пункту;
10) неналежному утриманні об'єктів благоустрою, зокрема покриття доріг, тротуарів, освітлення територій населених пунктів тощо.
2. Законом може бути встановлена відповідальність і за інші види правопорушень у сфері благоустрою населених пунктів.
3. Притягнення осіб, винних у порушенні законодавства у сфері благоустрою населених пунктів, до відповідальності, передбаченої законом, не звільняє їх від обов'язку відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення вимог цього законодавства.
4. Шкода, завдана внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення незалежно від сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів у розмірах, які визначаються на підставі затверджених у встановленому порядку такс, методик, розрахунків щодо обрахування шкоди. Відсутність таких такс, методик, розрахунків не може бути підставою для відмови у відшкодуванні шкоди. У такому разі шкода компенсується за фактичними витратами, затвердженими в установленому порядку рішенням органу місцевого самоврядування, на облаштування одного квадратного метра території міста або базової вартості одного квадратного метра землі на відновлення порушеного стану об'єкта благоустрою або довкілля.
Далее предлагаю обратиться к статье 152 КУпАП:
Стаття 152. Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів
Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 265. Вилучення речей і документів
Речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об’єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статтях 234-1, 234-2, 244-4, 262 і 264 цього Кодексу. Вилучені речі і документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують, а при оплатному вилученні речей - реалізують. Вилучені орден, медаль, нагрудний знак до почесного звання СРСР, почесного звання Української РСР, Почесної Грамоти і Грамоти Президії Верховної Ради Української РСР, почесного звання України, відзнаки Президента України, нагородна зброя, після розгляду справи підлягають поверненню їх законному володільцеві, а якщо він невідомий, надсилаються відповідно до Адміністрації Президента України. Вилучені самогон та інші міцні спиртні напої домашнього вироблення, апарати для їх вироблення після розгляду справи підлягають знищенню поліцейськими.
Про вилучення речей і документів складається протокол або робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення, про огляд речей або адміністративне затримання.
Стаття 267. Оскарження заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення
Адміністративне затримання, особистий огляд, огляд речей і вилучення речей та документів, у тому числі посвідчення водія, тимчасове затримання транспортного засобу, відсторонення водіїв від керування транспортними засобами, річковими і маломірними суднами та огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, а також щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, може бути оскаржено заінтересованою особою у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) відносно органу (посадової особи), який застосував ці заходи, або до суду.
Оскарження заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення не зупиняє їх виконання.
Делаем выводы:
1. За выброшенный фантик действительно можно привлечь к административной ответственности, предусмотренной статьей 152 КУпАП.
2. О том, что изымаемся студенческий билет, должен быть составлен протокол, или должна была быть сделана отметка в протоколе об изъятии. Протокол, который Вы приложили к вопросу, очень неразборчив. Проверьте, есть ли там такая отметка?
3. Из того, что удалось разобрать в протоколе, на мой взгляд, он не отвечает требованиям, которые предъявляются к составлению протокола.
4. Обжаловать действия сотрудников полиции Вы можете в вышестоящий орган, либо в суде, согласно ст. 267 КУпАП.
В случае возникновения дополнительных вопросов, можете обращаться, всегда буду рада помочь!
Могу оказать помощь в составлении жалоб!
Надеюсь, что помогла разобраться с Вашим вопросом!
С Уважением, Ирина!
Доброго дня!
Раджу Вам подати скаргу в прокуратуру, адже дія вашого знайомого не описується в статті 152 КУПАП. Також хотілося би побачити копію протоколу, щоб проаналізувати його зміст.
Якщо будуть ще питання, звертайтеся за телефоном 050-062-32-54
Або за адресою andriymiroshnyk@ukr.net
Здоровья! Пишете жалобу на не законные действия полиции:1.Начальнику полиции, (толку от этого мало, но алгоритм будет соблюден), далее, пишете такую же жалобу в прокуратуру района (в котором это все происходило) и дублируете в прокуратуру города! Городская будет "давить" на районную, а те уже будут шевелится!Обязательно! Жалобы подаются в двух экземплярах и на Вашем экземпляре должны поставить входящий номер!
Здравствуйте. В ст. 152 Кодекса об административных нарушениях говориться: "Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян." Ни единого слова о праве забирать документы. Рекомендую написать жалобу на действия сотрудника полиции в то отделение, которое расположено в том районе, где произошла эта ситуация. Т.к. об изъятии документов должно быть постановление с весомыми основаниями.
Добрий вечір!
Фотографія дуже поганої якості, погоджуюсь із колегами.
Згідно цієї фотографії, до протоколу мало щось бути доданим, мабуть ще якийсь протокол. В шапці цього протоколу написано ПІБ хто склав цей протокол та його посада, через погану якісь не розібрав хто. Тобто можна написати скаргу на нього в управління поліції району де було складено протокол, з проханням надання інформації щодо розгляду Вашої скарги.
Вашому другу, мали пояснити коли буде розглядатися Ваше питання, а також записати дату і годину у протокол, що є прямим порушенням правил складання протоколів, що в подальшому також може бути оскаржено в суді і додатковою підставою визнання даного протоколу недійсним.
Зазвичай, протоколи складаються за участю 2 понятих, а не 1, як у Вас. Хоча тут необхідно виходити із часу доби коли було складено протокол, і часу вчинення порушення, якого за Вашими словами не було.
В мене питання, коли було складено протокол, від зазначеної в протоколі дати можете направити свої пояснення і заперечення на складений протокол. Порядок оскарження писала колега вище.
Якщо Ваші пояснення не приймуть і передадуть у суд, то ви можете надати свої пояснення до суду до винесення суддею постанови.
З інформації, яка була Вами надана, випливає висновок про недотримання процедури складення протоколів про адміністративні порушення, і подальше оскарження даного протоколу.
Сподіваюсь, що допоміг Вам.
добрый день! Для решения вопроса,необходимо более детально изучить протокол, а так же вам необходимо обратиться в полицию для более детального решения вопроса с возможным заявлением на нарушение действий сотрудников написанного на имя начальника полиции.
Здравствуйте.
В таких протоколах очень часто много ошибок и неточностей. Кроме того, протокол можно считать только одним из доказательств совершения правонарушения. Если он некачественно составлен, нет других надлежащих доказательств совершения правонарушения, а вы, со своей стороны, можете привести доказательства невиновности или хотя бы доказать отсутствие каких-либо однозначных подтверждений вашей вины, то существует большая вероятность того, что в суде такой протокол "не устоит", и дело будет закрыто по отсутствию состава правонарушения.
О каком суде идет речь?! Дело должна рассматривать админ. комиссия при горсовете, согласно ст. 218 КУпАП. Студента должны вызвать на заседание комиссии, где он может дать пояснения и высказать свои возражения. Также вы можете просить вызвать в качестве свидетеля полицейского, который составлял протокол, и задать ему вопросы, в том числе , на каком основании он изъял студенческий билет и просить комиссию признать вас невиновным и вернуть студенческий билет.
Второй вариант: пойдите в деканат и напишите заявление об утере студенческого, возможно будет какой-то штраф, но в результате восстановят студенческий и можно обойтись без жалоб (если это не принципиальный вопрос).