Украина
category

Допомога при ДТП

Вопрос № 116
Допомога при ДТП
1 Консультация
Бесплатно

Доброго вечора, у жовтні місяці я потрапив у ДТП, а саме вночі мені на зустріч виїхав автомобіль порушивши ПДР (обгін заборонено). В результаті даного ДТП мій автомобіль був тотально знищений. Слідство триває вже 2 місяці і ми досі чекаєм на закриття справи. Чи можна якось пришвидшити справу і які наші подальші дії?

Консультации Советников

а справа кримінальна чи ви чекаєте постанову про притягнення до адміністративної відповідальності?

30.12.16 18:30
Марта

проти винуватиці ДТП відкрито кримінальне провадження..

31.12.16 16:39

Відповідно до ч. 2 ст. 127 КПК України шкода, завдана кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням, може бути стягнута судовим рішенням за результатами розгляду цивільного позову в кримінальному провадженні.

Оскільки на даний момент триває досудове розслідування то раджу Вам подати цивільний позов в рамках кримінального провадження згідно зі ст.128 КПК України. По-перше це зекономит Ваші кошти на оплату судового збору, оскільки згідно п.6 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» позивачі, які подають позовну заяву про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної в результаті вчинення кримінального правопорушення звільняються від сплати судового збору (Ви також можете дочекатись вироку суду по кримінальній справі та потім самостійно звернутись до суду з цивільним позовом про відшкодування шкоди завданої внаслідок ДТП, проте Вам необхідно буде сплатити судовий збір, і під питанням чи буде Ваша кривдниця приходити на засідання і т.п. і т.д.).

По-друге тягар доказування лягає на плечі органів досудового слідства (та прокурора в судовому засіданні), хоча якщо ви маєте якийсь документ який підтверджує розмір збитків, то й він зайвим не буде.

Також органи досудового розслідування зобов'язані вжити заходів щодо забезпечення цивільного позову. Зокрема, органи досудового розслідування в разі встановлення підстав, передбачених у главі 17 КПК «Арешт майна», повинні звернутися до слідчого судді з клопотанням для винесення рішення про накладення арешту на майно особи.

Форма і зміст цивільного позову в кримінальному судочинстві повинні відповідати вимогам ст. 119 Цивільного процесуального кодексу України.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ