Украина
category

Чи можна буде виписати прописану людину з кварири після покупки

Вопрос № 1169
Чи можна буде виписати прописану людину з кварири після покупки
12 консультаций
120 грн.

Хочу купувати квартиру, але там прописані 3 людини. 2 власника - їх ніби можна виписати автоматично згідно нового законодавства і син (повнолітній) який знаходиться не в Україні (не є власником). Продавці кажуть що не можуть виписати сина так як він не має паспорта України (з 10-ти років живе закордоном), і що їм в ЦНАП-і пообіцяли виписати всіх 3 після продажі квартири. Наскільки це може бути правдою? І які можуть бути наслідки (найгірший варіант) якшо ЦНАП не захоче його виписати?

Нотаріус запропонувала додати в договір умову про виписку цих 3 людей до (наступних пару днів) і що я не додою певну суму грошей (500-1000$) в разі якшо ці люди не будуть виписані (як компенсацію на суд)

Консультации Советников

Ответ оплачен: 15 грн.

Вітаю.

Без особи що там прописана це можливо тільки за рішенням суду.

Найгірший варіант для Вас те ,що ця особа повернеться і буде вимагати від вас жити в місці де вона прописана

   

Якщо ви станете власником і все одно у вас будуть прописані особи яким ви не давали на це право через суд ви зможете їх виписати без них та без їх бажанням

16.09.17 20:21
Maksym

Дякую - а син може оскаржити якось купівлю? Чи є для мене ризики що квартиру арештують на час суду?

16.09.17 21:11

Будь яка особа яка вважає що вчиненний вами договір порушують закон чи її право може звернутися до суду и оскаржити договір. Якщо під час укладання договору ви виконуєте істотні умови договору шансів оскаржити такий договір мало. Якщо буде позов в суді особа що звернулась з таким позов може просити суд накласти арешт на квартиру доки буде розглядатися справа

Ответ оплачен: 15 грн.

Добрый вечер. Если вы не хотите влезать в судебные тяжбы, а просто "по-тихому" приобрести себе жилплощадь без отягощений, как моральных, так и материальных. То посоветую вам, требовать от собственников квартиры, что бы они связались со своим сыном, и, обрисовав ему ситуацию, попросить его подписать письменное подтверждение, отсутствия у него каких-либо притязаний на принадлежащую ему по закону часть в этой квартире. Тогда вы сможете обезопасить себя, от того, что этот человек когда-либо сможет появится у вас на пороге и потребовать у вас проживания, в уже вашей квартире. 

16.09.17 20:32
Maksym

спасибо - теоретически сыну не нужно обрисовывать ситуацию - он живет с матерью в Италии по их словам и деньги должны пойти к ему на покупку квартири в Италии. Но это их слова и просто верить на слово не совсем адекватно, спасибо за подсказку с подписанием письменного документа об отсутствии каких либо притязаний - звучит разумно: этот документ должен быть юридически заверен или достаточно от руки и подпись?. И вы говорите "пренадлежащую ему по закону часть квартири - если он просто прописан и не является владельцем - ему по закону пренадлежит часть квартиры?

16.09.17 20:43

Спасибо за ваши вопросы. Поясняю, по закону сын собственников квартиры, имеет право на часть в квартире, так как она находится в общей частичной собственности его родителей, и его в том числе. У вас есть выбор, составить нотариальный договор, в котором одной из обязанностей стороны продавца, сын собственников обязуется отказаться от его части в квартире. Или просто пусть напишет от руки документ, вроде расписки, о том, что не имеет притязаний на квартиру, и пусть нотариус заверит его подпись. 

16.09.17 21:02
Maksym

спасибо - просто сын в Италии а переоформление на следующий понедельник так как отцу нужно возвращатся тоже в Италию на работу (он приехал 2 недели назад для продажи другому покупцу но сделка сорвалась )

16.09.17 21:31

В таком случае, в ваших же интересах оформить эту сделку быстро. Не откладывайте визит к нотариусу, составляйте договор, пусть хозяин оформит все необходимые бумаги, включая нотариально заверенный отказ своего сына, и тогда за покупкой вами квартиры дело не станет. Желаю удачи.

16.09.17 21:43
Maksym

да - но тут ситуация что продавцу во вторник нужно уезжать и ко вторнику сделать и передать сюда не успеется: они оформили на отца довереность для выписки - будет ли это доказательством в случае суда или может ли отец по доверености написать от сына что он не претендует?

16.09.17 21:51

Тогда необходимо изучить полномочия этого господина по доверенности. Имеет ли он на это право, то есть уполномочили ли жена и сын его на такие действия? Доверенность, это хорошо, но вам лучше перестраховаться и указать в договоре условием, что супруга и сын так же как продавец уполномоченный доверенностью, отказываются от своих частей в собственности квартиры в вашу пользу. Тогда не будет никакого суда, ибо подписанный всеми сторонами нотариальный договор будет законным подтверждением вашего права собственности этой квартирой. А вот имеет ли этот господин по доверенности право подписи от лица всей своей семьи, это совсем другой вопрос.

Ответ оплачен: 15 грн.

Добрий вечір.

Відповідно до законодавства є чіткій перелік за яким проводять зняття місця проживання:

 Зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі:

заяви особи або її представника за формою згідно з додатком 11;

рішення суду, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про зняття з реєстрації місця проживання особи, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;

свідоцтва про смерть;

повідомлення територіального органу або підрозділу ДМС із зазначенням відповідних реквізитів паспорта померлої особи або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку;

інших документів, які свідчать про припинення:

підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства (інформація територіального органу ДМС або територіального підрозділу ДМС, на території обслуговування якого зареєстровано місце проживання особи, про закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання або копія рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання чи скасування дозволу на імміграцію та посвідки на постійне проживання в Україні);

підстав для проживання бездомної особи у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту (письмове повідомлення соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту);

підстав на право користування житловим приміщенням (закінчення строку дії договору оренди, найму, піднайму житлового приміщення, строку навчання в навчальному закладі (у разі реєстрації місця проживання в гуртожитку навчального закладу на час навчання), відчуження житла та інших визначених законодавством документів).

Як бачимо серед переліченого, запропонованого Вашими продавцями немає, тому допоки ви не побачите довідку з підтвердженням факту виписки всіх осіб, раджу не укладати договір купівлі-продажу.  В майбутньому виникне ситуація, що потрібно буде подавати рішення суду про виселення осіб.

Якщо ж укласти договір необхідно в найкоротший термін, то потрібно в договорі купівлі-продажі ОБОВ"ЯЗКОВО прописати зобов"язання продавців протягом деякого часу знятися ТАКИМ ОСОБАМ (ПІБ) та зняти з реєстрації таку третю особу (ПІБ) наприклад "протягом 2 місяців з моменту посвідчення цього договору, зняти з місця проживання: в КВАРТИРІ_________ПІБ, ПІБ, ПІБ,  а саме_______ до  "число"  "місяць" 2017 року".

Зняти з реєстрації третю особу Ваші продавці зможуть по Довіреності, виданою особою за кордоном. 

16.09.17 20:46
Maksym

дякую - так мені було запропоновано вказати в угоді виписатись до (через пару днів) і після того терміну іти в ЦНАП (чи правильно буде в суд?) щоб їх виписали автоматично на підставі зміни власника. З приводу виписати по довіреності - мені сказали що вони ходили в ЦНАП (вони зробили довіреность для виписки на його батька, але там відмовились виписувати сина без українського пвспорта - на скільке це може бути правдою?

16.09.17 21:14

Після закінчення такого терміну та не виписки осіб, звертаєтесь до суду, оскільки продавці не виконають  чітку умову договору.

ЦНАП не має вимагати паспорт тієї третьої особи, бо ОЧЕВИДНО він є громадянином іншої держави, про що має бути вказано в довіреності.В довіреності має бути прописано не тільки його громадянство а й його паспорті дані.

Якщо продавці стверджують, що зверталися з довіреністю, то нехай вам її покажуть.

Зміна власника квартири не є розповсюдженим фактом задля виписки третьої особи, всеодно будуть просити заяву або ж довіреність.

Якщо ж ваші продавці дійсно зверталися і їм відмовили, попросіть у них цю відмову,але вона має бути письмова, в якій чітко все буде написано і все відразу буде зрозумілим.

ЦНАП зобов"язані таку відмову надати, якщо продавці її попросять

Ответ оплачен: 20 грн.

Здоровья! В нашей стране возможны любые чудеса. Но, чтобы Вам не таскаться по судам (а учитывая судебные издержки и услуги юриста, квартира может получиться дороже и гораздо), советую Вам или подыскать другой вариант, или же, как в известном шедевральном фильме "...утром деньги-днем стулья!", сначала пускай избавят Вас от лишних хлопот, а потом Вы покупаете квартиру!Вчасности, как уже зазначалось одним из моих коллег, заверенное консулом Украины в Италии заявление сына, что он не будет иметь никаких прав на эту собственность, будет то, что нужно!!!Или же при заключении договора купли-продажи, прописать, что продавец обязуется выписать, ФИО до такого то числа,и обязательно, чтобы деньги получили после этой процедуры, а поручителем (хранителем денег) может выступать нотариус!

16.09.17 21:14
Maksym

спасибо - точно так и сказала мне мама моей невесты (у нее есть опыт в покупке-продажи квартир и много историй об аферах - но тут ситуация что продавцу во вторник нужно уезжать и ко вторнику сделать и передать сюда не успеется: они оформили на отца довереность для выписки - будет ли это доказательством в случае суда или может ли отец по доверености написать от сына что он не претендует?

16.09.17 21:18

Нет! нет! и нет! Они могут оформить доверенность, на кого-нибудь из своих родственников (если им так срочно нужно уезжать), чтобы от их имени провели сделку по продаже! НО В ТАКОМ СЛУЧАЕ, ТОЛЬКО ПОСЛЕ ПОЛУЧЕНИЯ ПИСЬМЕННОГО ОТКАЗА СЫНА, ЗАВЕРЕННОГО КОНСУЛОМ!

16.09.17 21:29
Maksym

Ага - разумно! Что может быть в худшем варианте - если не будет от сына такого документа,

16.09.17 22:10

Худший вариант-это он приезжает и подает в суд на сво часть в этой квартире!

Ответ оплачен: 10 грн.

ст. 7 ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11.12.2003 року № 1382 - зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється, зокрема, на підставі документів, які свідчать про припинення підстав на право користування житловим приміщенням.

абз. 9 п. 3.1. Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів» від 22.11.2012 року № 1077 - зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі документів, які свідчать про припинення підстав на право користування житловим приміщенням, в тому числі у разі відчуження жита.

абз.  10 п.  3.1. Порядку  - зняття з реєстрації на підставах, визначених в абзаці дев’ять пункту 3.1 цього розділу, здійснюється за заявою власника житла.

п.  3.2. Порядку  - зняття з реєстрації здійснюється в день звернення особи.

Якщо зняття з реєстрації місця проживання здійснюється на підставі документів, зазначених в абзацах третьому - дев’ятому пункту 3.1 цього розділу, без надання паспортного документа особи, місця проживання якої знімається з реєстрації, відомості про зняття з реєстрації вносяться до паспортного документа особи при її зверненні для реєстрації нового місця проживання (пункт 3.7. порядку).

Тому звертайтесь до ЦНАП за місцем знаходження майна та, посилаючись на вищенаведені норми законодавства, подайте заяву, як власник житла, про зняття з реєстрації осіб, які не мають підстав на право користування житловим приміщенням. При зверненні надайте документи про право власності на житло (витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно та договір купівлі-продажу) і документи, що посвідчують особу. Форму та зміст звернення вам мають повідомити в центрі адмін послуг. 

Ответ оплачен: 10 грн.

Доброго вечора, Максим!

Що можу Вам порадити я. Є декілька варіантів вирішання Вашого питання.

Варіант. 1. Треба отримати довідку від прописаних людей про те, що Вони там вже не проживають. Довідку треба отримати за місцем їх постійного проживання. Далі Ви йдете до ЦНАП, долучаєте цю довідку до документів, що подаєте, та можуть виписати. Або отримати письмову згоду про виписку. Це самий простий шлях. Коли Ви звертаєтесь до ЦНАП, Вам треба ще долучити договір купівлі-продажу квартири та витяг з реєстру. Однак, виходячи з практики, наші служби не дуже швидко погоджуються виписати та все ж таки потребують рішення суду.

Варіант 2. Позбавити права користування (виписка) житлом у квартирі, яка належить на приватній власності. Для цього треба звернутись до суду з відповідною позовною заявою.

Варіант 3. Позбавити права користування (виписка) житлом у квартирі, яка не приватизована. Це теж робиться в судовому порядку.

Так як Ви збираєтесь позбавити прави користування житловим приміщенням (виписка), то Вам треба довести суду, що людина вже не проживає в цій квартирі більше року. Що є доказами в такому випадку? Це будуть покази свідків (сусідів), письмовий доказ наприклад акти житлово-комунального підприємства, квитанції про оплату комунальних послуг тощо, ваші особисті пояснення в якості свідка.)

На мою думку, якщо Вам пропонують зменшити суму на 500-1000 уе, то Вам треба погоджуватись, так як гроші на судові тяжби будуть значніше менші, тобто, для Вас це буде знижка при купівлі квартири.

Що стосується позову, то я з задоволенням його Вам напишу та покроково надам інструкцію що треба робити.

Можете звернутись до мене по телефону 0999500811, або на емейл besschastnaya@gmail.com.

З Повагою до Вас, Ірина!

Ответ оплачен: 10 грн.

Добрий вечір!

Перед купівлею квартири, попросіть нотаріуса, щоб він зробив Вам витяги по квартирі з реєстру права власності, реєстр обтяжень, арешту, краще ви переплатите 500-1000 грн, але Ви уже матимете впевненість, що Вас не розводять, попросіть продавця надати копію документа,на підставі якого в нього є права власності на квартиру. Обов`язково складіть акт про не проживання їхнього сина в даній квартирі, з їхніми підписами і підписами сусідів. Витяги з різних реєстрів Ви можете також зробити в ЦНАПІ. Документ про відмову від частини квартири, завірену консулом України у країні проживання їхнього сина, можна попросити консульство України після завірення відсканувати даний лист і відправити в електронному повідомленні. В Україні є міжнародні перевізники, які надають послуги кореспонденції за 1 -3 дні, залежно від країни. Якщо їм відмовили, нехай нададуть письмову відмову, або можете разом із продавцем звернутися до ЦНАПу щодо виписки, і отримати інформацію, що їм потрібно для виписки з вашої потенційної квартири. Якщо їх син немає українського паспорту, то в нього є паспорт іншої країни, або закордонний паспорт, ЦНАП може попросити копію документа, підверджують його особу, але відсутність українського громадянства не є підставою для відмови виписки. 

Щодо запропонованої умови нотаріуса, то можна її прописати, у випадку не виконання, даної умови продавець не отримує частини суми і сплачує на користь покупця штраф у розмірі 5% від суми угоди, це стимулюватиме продавця виписати сина, якщо він так поспішає, то він може у нотаріуса, уповноважити певну особу виписати сина, шляхом видання йому довіреності.   

Здравствуйте, Максим! Они могут выписать сына через цнап. Если они этого не сделают, это можете сделать Вы через суд. У меня есть такая судебная практика. Я не советую идти договариваться в цнап самому. Будет дорого и незаконно. Мы выписывали бывшую супругу моего клиента на том основании, что она не проживала в квартире больше года. В Вашем случае есть судебная практика, которая пошла по другому пути, и год ждать необходимости нет. Вы приобретаете квартиру, соглашаетесь на условия нотариуса, о котором Вы писали, а дальше уже через суд решаете проблему. Хотя большой проблемы я здесь не вижу вообще. Однако, советую, конечно, прежде изучить все документы на квартиру, проверить их подлинность, проверить наличие долгов по коммунальным услугам, наличие судебных разбирательств в отношении лиц-собственнтков квартиры. До принятия такого ответственного решения нужно не просто прийти к нотариусу и довериться ему, нужно самому провести определённую работу или обратиться к юристу. Поверьте, прописанный совершеннолетний человек - это наименьшая проблема. А тот факт, что есть элемент спешки, немного настораживает. Но это значит только то, что нужно чуть больше внимания уделить проверке документов.

С уважением, 

Адвокат Татьяна Борисенко

Коллеги, объясните чем вы руководствуетесь когда говорите клиенту, что ему нужно будет доказывать в суде, что человек какое-то время не проживал в квартире?Уже сто раз вижу такие советы, которые являются не правильными.А вообще по существу хотелось бы сказать, что лучше пусть они выпишут и потом покупайте.Зачем вам проблемы.Я знаю, что можно обратится в суд и без особых проблем выписать, но не всегда это будет проходить гладко.Например это может затянутся и не только на три месяца как тут писали, а хоть на три года, это какой судья попадётся.То он заболеет, то помощница заболеет, то он уедет на конференцию, потом у него истечет срок, потом передадут дело, и так далее.И каждый раз могут откладывать на несколько месяцев.У меня недавно в одном из районных судов Одессы дело откладывалось каждый раз на 4 месяца, вот такая загруженность большая.Далее могут возникнуть проблемы с уведомлением ответчика.Он уехал в другую страну а ты его ищи.С этим тоже можно разобраться, уведомить через газету, но потом опять проблемы когда нужно будет получить вступившее в законную силу заочное решение.Ведь ответчик должен будет его получить.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ