Украина

Пенсії по вислуге

Вопрос № 1175
Пенсії по вислуге
6 консультаций
50 грн.

Чи відміняться пенсії за вислугою років категоріям осіб які вже підпали за віком і стажем у цю категорію,(список №2, медичний працівник), стаж роботи за фахом 30 років??? 

Консультации Советников

Ответ оплачен: 8 грн.

Вітаю.

Ви вже отримуєте пенсію за вислугою років?

Якщо Вам вже призначена пенсія за вислугою років, а потім буде скасовано можливість виходу на пенсію за вислугою років і Вас ніхто пенсію не забере .

Закон не має зворотної дії у часі.

Ответ оплачен: 8 грн.

Згідно п. е) статті 55 Закону про пенсійне забезпечення 

Право на пенсію за вислугою років мають: 

працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015 - не менше 25 років та після цієї дати: 

з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців;

з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років;

з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців;

з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років;

з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців;

з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років;

з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців;

з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років;

з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців;

з 1 квітня 2024 року або після цієї дати - не менше 30 років.

До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення: якіі в період до 1 січня 2016 року мали вислугу років на відповідних посадах не менше тривалості, передбаченої абзацами першим та другим цього пункту;

1971 року народження і старші за наявності вислуги років на цих посадах, передбаченої абзацами другим - одинадцятим цього пункту, та після досягнення ними такого віку: 

50 років - які народилися з 1 січня 1966 року по 30 червня 1966 року; { Пункт "е" статті 55 доповнено абзацом п'ятнадцятим згідно із Законом N 911-VIII ( 911-19 ) від 24.12.2015 }

50 років 6 місяців - які народилися з 1 липня 1966 року по 31 грудня 1966 року; { Пункт "е" статті 55 доповнено абзацом шістнадцятим згідно із Законом N 911-VIII ( 911-19 ) від 24.12.2015 }

51 рік - які народилися з 1 січня 1967 року по 30 червня 1967 року;

51 рік 6 місяців - які народилися з 1 липня 1967 року по 31 грудня 1967 року;  

52 роки - які народилися з 1 січня 1968 року по 30 червня 1968 року; 

52 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1968 року по 31 грудня 1968 року;

53 роки - які народилися з 1 січня 1969 року по 30 червня 1969 року; 

53 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1969 року; 

54 роки - які народилися з 1 січня 1970 року по 30 червня 1970 року; 

54 роки 6 місяців - які народилися з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1970 року; 

55 років - які народилися з 1 січня 1971 року; 

Ответ оплачен: 8 грн.

Здоров'я! Якщо Ви вже оформилои собі пенсію і отримуєте її, то забрати (відмінити) її ніхто не зможе! По перше, закон не має зворотньої дії (тобто "відмотати" назад нічого не можливо, якщо все було вчинено законно на момент оформлення пенсії). По-друге, це порушить не тільки вітчизняне законодавство (яке Вам вже висвітили мої колеги), але й низку міжнародних нормативних актів!

Ответ оплачен: 8 грн.

Доброго дня.

У разі ухвалення пенсійної реформи в осіб, які на момент набрання чинності відповідного законопроекту матимуть необхідний стаж, право на пенсію за вислугою років не забиратимуть.

Право на вислугу фіксується на дату набрання чинності законопроекту. Якщо в людини вже буде це право, то вона ним зможе скористатися.

Якщо Ви вже оформили пенсію за вислугою років, то ніхто не має права її відмінити. Але якщо Ви ще не встигли оформити пенсію, то краще це зробити до ухвалення відповідних законодавчих актів.

Ответ оплачен: 8 грн.

Добрий вечір, Ігорю!

Можете бути спокійним, Ваша пенсія не під загрозою. 

Колега Ірина Подрез-Ряполова Вам все правильно написала стосовно віку та стажу. 

Закон не має зворотної сили і відібрати у Вас те, що Вам положено не зможуть. 

Якщо виникнуть якісь питання, завжди звертайтесь!

Хай Вам щастить!

З Повагою до Вас, Ірина! 

Ответ оплачен: 8 грн.

Добрый день! Если Вы уже оформили себе пенсию и получаете ее то никто у Вас забрать ее уже не сможет.

Реклама
Мой ответ