Украина
category

Приватизація земельної ділянки

Вопрос № 1176
Приватизація земельної ділянки
14 консультаций
120 грн.

Згідно свідоцтва про право на спадщину отримано будинок в місті з ділянкою, яка не приватизована (5 сот). Право на приватизацію ділянки під буд. і обсл. житлового будинку вже використано раніше ( в тому ж  населеному пункті приватизовано ділянку 2 сот). Яким чином можна приватизувати ділянку отримувачу спадку, на якій знаходиться цей будинок, отриманий як спадок? (міськрада пропонує оренду, але сума платежу висока, тому такий варіант не задовольняє). 

Консультации Советников

Добрый день, в вашем случае тогда будет уместно подарить(продать) обьект недвижимости в виде дома кому-то из родственников, кто раньше не использовал свое право на приватизацию и приватизировать участок на него! Других способов законодательством не предусмотрено. 

Добрый день! Передайте кому-то из родственников этот участок (кто еще не воспользовался правом на приватизацию). Участок можно продать или подарить.

Добрий день!

Скажіть, будь-ласка, земельна ділянка належала заповідачу на праві власності? 

Був державний акт, який підтверджує право власності? 

Якщо так, то право власності на будинок та земельну ділянку переходить до Вас на тих же умовах, на яких вони були у заповідача. 

Що Ви можете зробити? 

По-перше, Вам треба звернутись, відповідно до Цивільного кодексу України, до нотаріуса за отриманням свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

По-друге, якщо Ви вже використали своє право приватизування, тоді Ви можете передату цю земельну ділянку у дарчу родичам, першої групи, які не використовували це право. Така передача згідно податкового кодексу підлягає опадаткуванню  за нульовою ставкою.

По-третє, Ви маєте розуміти, що земля, на якій розташований будинок також переходить у Вашу власність. Пропозиція брати цю землю в оренду є неправомірною.

Однак, якщо земля заповідачу належала на праві користування, та право власності не було оформлено, тоді Ви приймаєте цю спадщину на таких же умовах, тоді ця земля знаходиться в комунальній, або державній власності.

Треба розуміти кому належить земля, щоб дати точну консультацію. 

Можна перевірити на кадастровій карті, якщо є кадастровий номер. Або надіслати номер мені (якщо він є), я перевірю. 

проводиться і платна приватизація земель. Однак коло осіб, які мають право на платну приватизацію земель, є значно ширшим. По-перше, право на платну приватизацію землі мають громадяни України, які вже приватизували безоплатно земельну ділянку, але мають у користуванні ще одну земельну ділянку такого ж цільового призначення і хотіли б приватизувати її. Крім цього, якщо громадянин України має у постійному користуванні земельну ділянку більшого розміру, ніж той, у якому законом дозволено приватизувати земельну ділянку безоплатно, такий громадянин має право приватизувати ту частину ділянки, яка є перевищенням розміру її безоплатної приватизації, за плату. А також, якщо громадянин має у власності об’єкт нерухомого майна, який розташований на земельній ділянці іншого, ніж перераховані у ст.121 ЗК України цільового призначення, то він може приватизувати відповідну ділянку лише за плату.

 По-друге, право на приватизацію землі за плату мають юридичні особи, які є власниками будівель, споруд та інших об’єктів нерухомого майна, розташованого на земельній ділянці. В таких випадках зазначені юридичні особи можуть реалізувати своє право на приватизацію земельної ділянки лише шляхом її викупу. 

Якщо треба з'ясувати порядок платної приватизації земельної ділянки, то можете звернутись до мене. 

Я вибачаюсь за достатньо стислу консультацію, їду в поїзді та не дуже зручно розписувати. Ви можете мені зателефонувати 0999500811 та я Вас проконсультую.

З повагою, Ірина!

Здоров'я! Чому б Вам не спробувати через суд визнати право власності на цю земельну ділянку? Підстава? Так, у Вас в наявності є приватизовані 2-сотки, але за законом ЗКУ (ст.121) для обслуговування житлового будинку в місті, Ви маєте право на 10 соток!

Звісно, все залежатиме від судді, але шанси досить не погані! 

Або ж, як Вам уже радили мої колеги, передати право приватизації родичу.

Добрий день,

Відповідно до статті  120. Земельного кодексу України " Перехід права на земельну ділянку у разі набуття права на жилий будинок, будівлю або споруду"

1. У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.

2. Якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.

Тобто, земельна ділянка, яка знаходиться під будинком і яка була у користуванні вашого спадкодавця перейшла вам у користування на тих же умовах без зміни цільового призначення.

Вам достатньо звернутися до землевпорядчих органів задля закріплення цієї земельної ділянки за вами, земельну ділянку виділять в натурі, тобто визначать її площу та присвоять кадастровий номер. З цими даними в майбутньому зможете безстроково користуватися земельною ділянкою, також з цими даними ви зможете продати житловий будинок. Разом з відчуженням житлового будинку ви по аналогії вашого випадку передасте користування цією земельною ділянкою іншій особі.

Адже Стаття 120. Земельного кодексу України передбачає "Істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти". 

Якщо ж ви хочете  отримати право власності  на земельну ділянку (тобто "документ на землю"), а не право користування, яке описано вище, ви можете  отримати цю земельну діляну у власність на платній основі, звернувшись до органів місцевого самоврядування з заявою про виділення вам земельної ділянки у зв"язку з набуттям права власності на житловий будинок, до заяви додаєте свідоцтво про право валасності на будинок.  Вашу заяву розглянуть на сесії. З рішенням про передачу вам земельної ділянки у зв"язку з набуттям у власність житлового будинку, звернетесь у тіж ж землевпорядчі органи задля розроблення проектної документації, виділення земельної ділянки в натурі та присвоєння кадастрового номеру, потім після отримання витягу з ДЗК зареєструєте право власності на земельну ділянку в реєстрі речових прав. 

Якщо ж органи місцевого самоврядування відмовлять Вам у передачі земельної ділянки, то з письмовою відмовою органів місцевого самоврядування звертаєтесь в суд про визнання права власності на земельну ділянку у зв"язку з набуттям права власності на житловий будинок, який розташований на цій земельній ділянці.

Вітаю.

Оскільки ви є власником будинку до вас відповідно до земельного кодексу України перейшло і право власності на землю.

Пишіть до місцевої ради заяву про надання дозволу на розробку технічної документації для відводу земельної ділянки. Проект відводу земельної ділянки під ключ у м. Дніпро коштує близько 8 тис. Грн(це під ключ) з присвоєнням кадастрового номеру

Надаючи вам в оренду цю землю ділянки місцеві органи порушують закон адже лише власник має право надавати її в оренду, а власником є ви

Вы имеете право приватизировать земельный участок по наследству ,никаких аренд,заказывайте тех документацию, получайте кадастровый номер, выводите участок в натуру,подавайте документы на сесию райсовета и все процедура закончена ,

Доброго дня!Пропоную Вам ознайомитись з простим та коротким порядком реєстрації права власності на земельну ділянку.

Реєстрація права власності на нерухомість – земельну ділянку, полягає у внесенні відомостей про дану земельну ділянку до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Внесення відомостей здійснюється спеціальними суб'єктами – реєстраторами, нотаріусами.

До спеціального суб'єкта необхідно звернутися з заявою про реєстрацію права власності на нерухоме майно, до якої додається комплект документів:- паспорт та індифікаційний код особи;- довіреність представника (у разі здійснення реєстрації представником);- витяг про земельну ділянку з Земельного кадастру України*;- правовстановлюючий документ за земельну ділянку (переважно Акт про приватну власність на землю)**.*Витяг про земельну ділянку з Земельного кадастру України можна отримати в ЦНАП (в земельного реєстратора). Вартість послуги отримання даного Витягу – 90 гривень.**Акти про приватну власність на землю втратили свою чинність в 2013 році. Відомості з відповідного Акту підлягають обов’язковому внесенні в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.

Вартість послуг внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно і отримання Витягу – 170 гривень (з комісією). 

Бажаю успіхів!

Електронна пошта: vladyslav96sokol@gmail.com Телефон: +38 (063) 787-13-42

Доброго вечора!

Якщо житловий будинок, який належав на праві власності померлому громадянину, розташований на неприватизованій земельній ділянці, тобто:місцевою радою не приймалося рішення про передачу у приватну власність такої земельної ділянки, взагалі немає рішення про передачу у власність цієї земельної ділянки, рішення ради про передачу у власність земельної ділянки прийнято, однак не зареєстровано та не видано за життя громадянина державного акта на право власності на земельну ділянку, така земельна ділянка не може бути успадкована. Разом з тим, відповідно до статті 120 Земельного кодексу України та статті 1225 Цивільного кодексу України до спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені. У такому випадку спадкоємці повинні оформити своє право на земельну ділянку, на якій розміщено успадкований житловий будинок. Таке право може бути оформлено шляхом зверення спадкоємців до місцевої ради, яка відповідно до їх заяви має прийняти рішення або про безоплатну передачу у приватну власність цієї земельної ділянки без зміни цільового призначення, або ж про передачу в оренду.

Відповідно до Земельного кодексу України приватизація земельних ділянок безоплатно можлива тільки один раз по кожному виду використання.

Закон не пов'язує зазначене обмеження (один раз) з місцем знаходження земельної ділянки, тому це обмеження застосовується безвідносно до місця розташування земельної ділянки, тобто розповсюджується на всю територію України.

Отже, зважаючи на те, що ви вже приватизували земельну ділянку для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, більше ви не маєте право приватизовувати земельні ділянки того ж призначення, тобто такі, які призначені для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. 

Ви можете змінити призначення земельної ділянки або ж зареєструвати(приватизувати) її на іншу особу.

Ответ оплачен: 60 грн.

Добрий вечір!

На підставі свідоцтва про право на спадщину, в якому зазначений будинок і земельна ділянка у розмірі 5 соток. Можете звернутися до нотаріуса, щоб він Вам видав витяг з реєстру права власності на будинок і земельну ділянку. І можете, як писали колеги вище, йти в міську раду писати заяву про надання дозволу на відведення земельної ділянки для обслуговування будинку. місцю земеька рада може Вам рекомендувати, щоб ви орендували у них Вашу земельну ділянку, АЛЕ ВОНИ НЕ МОЖУТЬ ВАС ЗМУСИТИ ЦЕ РОБИТИ.Тому що тоді це буде грубе порушення Земельного кодексу і Закону про місцеве самоврядування, що виходить за рамки їх повноважень, якщо Вони Вам будуть погрожувати чи змушувати орендувати цю земельну ділянку, Ви можете звернутися в правоохоронні органи. Якщо у Вас є право власності на будинок, як писала колега вище, земельна ділянка, під будинком автоматично знаходиться у Вас у власності. Стосовно іншої частини земельної ділянки, необхідно зрозуміти які є документи на цю земельну ділянку, чи право власності чи право користування. 

Сподіваюсь, що допоміг Вам!. 

Ответ оплачен: 60 грн.

Доброго дня,

Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в містах - не більше 0,10 гектара, тобто 10 соток.

Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм провадиться один раз по кожному виду використання. Отже, якщо ви вже використали своє право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку.

Якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.

У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду фізичними або юридичними особами, які не можуть мати у власності земельних ділянок, до них переходить право користування земельною ділянкою, на якій розташований жилий будинок, будівля або споруда, на умовах оренди.

Істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти. Тобто можуть виникнуть труднощі при відчуженні житлового будинку без оформлення кадастрового номеру земельної ділянки.

Пунктом 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Державний земельний кадастр» у разі якщо на земельній ділянці, право власності (користування) на яку не зареєстровано, розташований житловий будинок, право власності на який зареєстровано, кадастровий номер на таку земельну ділянку присвоюється за заявою власників такого будинку на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Забороняється вимагати для присвоєння земельній ділянці кадастрового номера інші документи. Такий кадастровий номер є чинним з моменту його присвоєння.

Для цього треба звернутись до землевпорядної організації та замовити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Відповідно до законодавства державну реєстрацію земельної ділянки здійснюють державні кадастрові реєстратори територіальних органів земельних ресурсів.

Послідовність проведення державної реєстрації земельної ділянки визначається Порядком ведення Державного земельного кадастру.

З повагою, Тетяна

З приводу додаткових питань звертайтесь e-mail: tatty.iva@gmail.com

Тел: 0633486530

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ