Украина
category

Оплата аліментів та судового збору

Вопрос № 1185
Оплата аліментів та судового збору
12 консультаций
100 грн.

Дружина подала позов про розірвання шлюбу та стягнення аліментів. Скажіть будь-ласка, нарахування аліментів відбувається з моменту подачі позовної заяви?.. Якщо я весь цей час всі кошти витрачав на сім'ю, а після рішення суду знову за той самий період мені потрібно платити кошти, тільки у вигляді аліментів. Чи передбачає закон нарахування аліментів після рішення суду? 

Та судовий збір позивачка хоче покласти на мене, хоча вона ініціатор позову і моєї вини не має, я не ухилявся від утримання та виховання дітей.

Консультации Советников

Вітаю.

Аліменти нараховуються з моменту подання позову і до 18 років дитини (якщо дитина продовжує навчання аліменти нараховуються до 23).

Повторно за один і той же період вам не будуть нараховувати аліменти, зберігайте докази сплати і у випадку якщо буде нараховано борг за період, що ви платили надайте такі докази

судовий збір по вимозі про стягнення аліментів буде стягнутий з вас у дохід держави , судовий збір за розірвання шлюбу буде стягнутий з Вас на користь дружини 

Валерий,  добрый день!

1. Судебный сбор. По Вашему вопросу судебный сбор будет составлять 640 грн. Жена имеет право в иске потребовать возложить оплату судебного сбора на Вас. Точнее, она оплачивает его сама, а суд уже дальше принимает решение, будете вы платить, жена или разделять пополам. Зависит от того, какое решение вообще будет принято судом по Вашему делу. Если Вы проиграете дело, то, 99%, что суд обяжет Вас возместить расходы по судебному сбору. 

2. Решение суда. Не дожидаясь судебного заседания, я бы рекомендовала Вам срочно писать возражение на иск и подавать его в суд. Вы же уже имеете свою копию иска? Если иск уже есть у Вас на руках, можете его мне выслать, а я подготовлю Вам возражения.

3. Начисление алиментов. Порядок их начисления и срок будет написан в судебном решении. Пока судебное решение не вступит в законную силу, алименты с Вас истребовать не смогут. Но период, с которого Вы будете оплачивать, не будет начинаться с момента вступления решения в законную силу, так как есть ещё апелляция, кассация. Суд укажет дату. После вступления решения в законную силу, Ваша жена имеет право обратиться в исполнительную службу за принудительным исполнением решения (если Вы не будете платить добровольно по решению суда). Тогда откроется исполнительное производство, документы отправятся на Вашу работу и алименты будут удерживаться из ЗП. За один и тот же период алименты с Вас истребовать не могут. Алименты будут насчитываться с того момента, когда жена подала иск в суд.

4. Срок выплат алиментов. Алименты будут выплачиваться Вами до 23 лет ребёнка, если он будет продолжать обучение, если нет, тогда до достижения совершеннолетия (18 лет).

Надеюсь, что помогла Вам разобраться с Вашим вопросом.

При возникновении дополнительных вопросов, всегда буду рада помочь. 

С Уважением, Ирина! 

Доброго дня, щодо моменту нарахування аліментів то кошти будуть нараховуватись з моменту коли позовна заява буде подана. 

Та платити ви будете за утримання дитини від моменту вступу в сили рішення до її (дитини) повноліття . Щодо судового збору то як показує практика сплата судового збору покладається відповідача, але в цілому це на розгляд судді, якщо великих суперечок не існує то можна домовитись у судовому процесі.

По факту платити ви будете коли ваша дружина віднесе виконавчий лист до виконавчої служби, а вона в свою чергу направить її вам( на вашу роботу ) , та буде зареєстрована у підприємстві дж ви працюєте. Звичайно ж в випадку якщо суд покладе на вас обов'язок сплати аліментів. 

Гарного дня вам і хай щастить :)

22.09.17 15:03
Валерій

нарахування буде відбуватися з моменту набрання законної сили чи з моменту подачі позовної заяви?

22.09.17 15:48

Валерій, нарахування буде відбуватись з моменту подання позовної заяви.

Доброго дня! Так аліменти будуть нараховуватися з дати подачі позову до суду. Однак за один і той самий період ви сплачувати аліменти не повинні. Надайте докази того що ви витрачали гроші на родину, суд візьме це до уваги. Щодо судового збору то тут він скоріше за все буде покладений на Вас.

Добрый день, да, алименты в соответствии с законом насчитываются с момента подачи вашей бывшей супругой искового заявления, о взыскании с вас алиментов. А взыскиваться (что не то же самое) они будут только после вынесения судебного решения. В счет не будут браться те средства, которые вы тратили на содержание супруги и детей во время нахождения в браке. А судебные издержки по такой категории дел, действительно будут взыскиваться с вас. Суров закон, но он закон.

Ответ оплачен: 50 грн.

Стаття 191 СК України. Час, з якого присуджуються аліменти на дитину

1. Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.

2. Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за три роки.

Ответ оплачен: 50 грн.
  • 1.Як вже зазначали, нарахування аліментів відбувається з дня подання позовної заяви. За минулий період дружина також має право на таку вимогу, але повинна довести, що ви ухилялись від сплати аліментів.
  • 2.Якщо ви сплачували кошти, але в призначенні платежу не зазначали, що це аліменти, а також витрати на одяг, їжу і т.п., вони не можуть бути зараховані як аліменти. Тільки у випадку, якщо дружина визнає це факт та наприклад , напише відповідну заяву до виконавчої служби або розписку для вас.
  • 3.Нарахування аліментів здійснюється по досягненню повноліття, при розгляді справи суд повинен врахувати ваш матеріальний стан, наявність інших дітей, стан здоров’я. На сьогоднішній день встановлений мінімум і у будь-якому випадку аліменти не можуть бути нижче: для дітей до 06 років – 713 грн., від 6 до 18 р. – 888, 50 грн. на кожну дитину.
  • 4.Є процесуальний закон, відповідно до якого у випадку задоволення позову судові витрати покладаються на відповідача . У спорах щодо аліментів мати, з якою проживають діти, не може бути позбавлена права подати позов про стягнення аліментів , а добровільна сплата аліментів оформляється відповідним договором у нотаріуса. На жаль, ви не в рівних умовах.
  • 5.Ймовірніше всього на вас покладуть сплату судового збору 640 грн. за вимогу про розірвання шлюбу та 640 грн. за стягнення аліментів. 

Хоча Ви вже отримали відповіді на запитання, я додам дещо (оскільки нещодавно в мене був суд з цього питання та зараз ми подали апеляцію). Ваша дружина звільнена від сплати судового збору по аліментам, суд зазвичай покладає цей обовязок на відповідача. Той період, протягом якого Ви сплачували кошти на утримання дитини, судовим рішенням не врахується. Якщо у Вас збереглися платіжні документи, надасте їх виконавчій службі. Ось так збудований закон, що деякі матері мають, незважаючи на добровільне виконання чоловіком обов'язку щодо утримання дитини, подають позови до суду, зумовлюючи додаткові витрати від батька :( Звачайно, це не справедливо, але... але... Якщо Ви знаходитесь у Києві, то можете звертатися за допомогою щодо апеляції. До речі, яку суму аліментів Ваша колишня дружина зазначає в позовній заяві? Ми нещодавно з 2500 грн знизили до 1700 грн та плануємо знизити ще до 900 грн. в апецяції.

Доброго дня, Валеріє!

Дійсно, у разі задоволення позову, аліменти стягуються з моменту звернення до суду. Відхилення від загального правила можливе тільки в бік збільшення строку - сплата аліментів за минулий період, але не більше, ніж за три роки.

Уникнути повторного стягнення з Вас коштів за один і той же період, починаючи з дати подачі Позивачем заяви до суду, Ви можете шляхом пред’явлення до Виконавчої служби відповідних доказів (квитанції про перерахування коштів, бажано, з зазначенням призначення платежу; чеки, засвідчуючі купівлю дитячих товарів чи послуг (з лікарні, садочку тощо).

Під час судового розгляду Ви не можете вплинути на часові рамки призначення аліментів, але маєте шанси на зміну їх розміру. Це можливо шляхом подачі заперечення на позов чи надання потрібних для цього доказів безпосередньо в судовому засіданні. Тут також треба розуміти, що для врахування судом Ваших доказів, вони мають бути підтверджені документально Якщо ж нічого такого немає, то навряд усні доводи вплинуть на результат.

Що ж стосується судового збору, то тут не має значення, з чиєї ініциативи подається заява до суду, мотиви і т.п. В законі "Про судовий збір" (п. 3 ч. 1 ст. 5) чітко прописано: "від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: 3) позивачі - у справах про стягнення аліментів, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення". Тож після розгляду справи суд зобов’яже Вас, як відповідача, сплатити судовий збір.

Якщо будуть додаткові питання, звертайтеся, з радістю допоможу.

Удачі Вам!

Добрый день!-Алименты в Украине начисляются по решению суда с момента подачи искового заявления, а не с момента вступления в силу решения суда. Алименты могут быть взысканы за исполнительным письмом за прошедшее время, но не более трех лет, которые предшествовали предъявлению исполнительного письма к выполнению.

-Размер алиментов, определенный судом, может быть впоследствии изменен по решению суда по исковому заявлению плательщика или получателя алиментов в случае изменения их материального или семейного состояния.

Размер алиментов зависит от:

  • состояние здоровья и материальное положение ребенка;
  • состояние здоровья и материальное положение плательщика алиментов;
  • наличие у плательщика алиментов других детей, неработоспособных мужчины, жены, родителей, дочери, сына;
  • другие обстоятельства, которые имеют существенное значение.- Судебный сбор будет взыскан с Вас.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ