Украина
category

Оформлення пенсії за інвалідністю

Вопрос № 1188
Оформлення пенсії за інвалідністю
1 Консультация
Бесплатно

Добрий вечір! Мій батько переніс інсульт. Можемо оформити йому інвалідність 2-ї групи. Зараз він отримує пенсію як учасник бойових дій. Чи буде йому додаткова добавка до пенсії у разі оформлення інвалідності 2-ї групи?

Консультации Советников

Доброго дня!

Згідно ст. 6 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», непрацездатні громадяни крім пенсійних виплат із системи пенсійного забезпечення мають право отримувати доплати, надбавки та підвищення до зазначених виплат, додаткову пенсію в порядку та за рахунок коштів, визначених законодавством.

У разі якщо сукупність виплат, зазначених у частині першій цієї статті, разом з пенсійними виплатами із системи пенсійного забезпечення та іншими доходами не досягають розміру прожиткового мінімуму, визначеного законом для непрацездатних громадян, такі громадяни мають право на отримання державної соціальної допомоги в порядку, розмірах та за рахунок коштів, визначених законом.

Згідно ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій пенсії підвищуються в розмірі 25 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

З повагою, Тетяна

З приводу додаткових питань звертайтесь e-mail: tatty.iva@gmail.com

Instagram @jurist_prava

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ