Украина

Долг по наследству

Вопрос № 1191
Долг по наследству
1 Консультация
Бесплатно

Здравствуйте, мой сын вступил в наследство после смерти мужа, у мужа были кредитные долги, но в каких банках и в каких суммах мы не знаем.(никаких документов мы не нашли) Свекровь узнала, что есть долг в ПриватБанке и хочет отнести туда свидетельство о смерти. Кредиты муж брал лет 5 назад (точно никто не знает), 1,5 года назад умер. Я боюсь, что сумма кредитных долгов превысит размер наследства. За эти полтора года никаких писем из банков и судов не приходило. Надо ли нести свидетельство о смерти в банк? Какой срок исковой давности? Выплачивать кредит придется только в банк уведомленный о смерти или все банки могут предъявить претензии?

Консультации Советников

Вітаю.

Уважно прочитайте наступні статті Цивільного кодексу України.

Стаття 1281. Пред'явлення кредитором спадкодавця вимог до спадкоємців

1. Спадкоємці зобов'язані повідомити кредитора спадкодавця про відкриття спадщини, якщо їм відомо про його борги.

2. Кредиторові спадкодавця належить протягом шести місяців від дня, коли він дізнався або міг дізнатися про відкриття спадщини, пред'явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину, незалежно від настання строку вимоги.

3. Якщо кредитор спадкодавця не знав і не міг знати про відкриття спадщини, він має право пред'явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину, протягом одного року від настання строку вимоги.

4. Кредитор спадкодавця, який не пред'явив вимоги до спадкоємців, що прийняли спадщину, у строки, встановлені частинами другою і третьою цієї статті, позбавляється права вимоги.

Стаття 1282. Обов'язок спадкоємців задовольнити вимоги кредитора

1. Спадкоємці зобов'язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину. Кожен із спадкоємців зобов'язаний задовольнити вимоги кредитора особисто, у розмірі, який відповідає його частці у спадщині.

2. Вимоги кредитора спадкоємці зобов'язані задовольнити шляхом одноразового платежу, якщо домовленістю між спадкоємцями та кредитором інше не встановлено.

У разі відмови від одноразового платежу суд за позовом кредитора накладає стягнення на майно, яке було передане спадкоємцям у натурі.

   

Тобто за законом якщо ви знаете про борги померлого ви повинні повідомити кредиторів про смерть особи. 

Кредиторові спадкодавця належить протягом шести місяців від дня, коли він дізнався або міг дізнатися про відкриття спадщини, пред'явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину, незалежно від настання строку вимоги.

Якщо кредитор не встиг в цей строк він втрачає право вимоги. 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ