Украина
category

Алименты и учеба

Вопрос № 1192
Алименты и учеба
2 консультации
Бесплатно

Добрый день. Скажите пожалуйста мы с женой в разводе на сегодняшний день с меня официально удерживают алименты на 2-их детей. С октября я ухожу на пенсию. Каким образом будут удерживаться алименты с пенсии если я работать не буду. И Сын поступил в институт жена хочет подать в суд на оплату учебы какие у нее шансы. Заранее спасибо.

Консультации Советников

Здравствуйте.

Пенсия это тоже Ваш доход. С пенсии может быть удержано не более 50 процентов ее размера на содержание членов семьи (алименты). 

Обращаю внимание на следующие стати Семейного кодекса.

Стаття 199. Обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання

1. Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

2. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

3. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

Стаття 200. Розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина

1. Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу.

2. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

           

При назначении алиментов на совершеннолетнего ребенка  принимается во внимание наличие у плательщика алиментов других членов семьи, которых он (она) обязаны содержать по закону (нетрудоспособные родители, несовершеннолетние дети, нетрудоспособные супруг, человек); размер заработной платы (дохода), а если лицо находится на пенсии - размер пенсии; состояние здоровья (есть тяжелобольным, инвалидом I группы, нуждается в постороннем уходе и т.д.).

Доброго дня! Все залежить від того як ви до цього часу сплачували аліменти ( у твердій грош. сумі чи мінім. розмір аліментів на дитину відповідного віку).

За сімейним законодавством Обов'язок платити аліменти в Україні після досягнення дитиною 18 років виникає виключно в тих випадках, коли ця дитина:

  • продовжує вчитися (в навчальному закладі будь-якого роду);
  • у зв'язку з навчанням потребує матеріальної допомоги;
  • батько має можливість платити дитині аліменти.
  • але при цьому обов'язок платити аліменти на дитину після 18 років припиняється в разі, якщо дитина:
  • досяг 23 років;
  • припинив навчання.

Форма зазначених виплат аліментів на дітей після 18 років аналогічна формі аліментів дитині, яка не досягла 18 років. 

Після досягнення дитини 18 років, коли вона продовжує навчання подається заява в суд + довідка про те, що дитина зарахована в навчальний заклад незалежно від форми навчання.

Отже, дружина не зможе змусити вас оплачувати повну вартість навчання ( чи навіть половину), якщо вам не дозволяє цього ваша пенсія. Сплачувати аліменти ви будете як і раніше.

                                                 Мінімальний розмір аліментів 2017 року

З огляду на зазначені розміри прожиткового мінімуму для дітей, визначимо мінімальний розмір аліментів на одну дитину у 2017 році.

                                                           Віком до 6 років

01.01.-30.04.2017                          01.05.-30.11.2017                               01.12.-31.12.2017

400,50(1335 грн. х 30%)             427,80(1426 грн. х 30%)           447,60(1492 грн. х 30%)

                                                           Віком від 6 до 18 років

506,70(1335 грн. х 30%)               533,10(1777 грн. х 30%)         558,00(1860 грн. х 30%)

Для більш детального пояснення пишіть мені  на електронну скриньку.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ