Украина
category

Питання освіти, стипендії

Вопрос № 1196
Питання освіти, стипендії
2 консультации
Бесплатно

Доброго дня. Я студент ЛНМУ. Хочу взнати чи чому мені відмінили виплалату соціальної стипендії. У відділі стипендії це аргументують тим, що я з другого разу здав екзамен. Наскільки я знаю, то академічна успішність не має впливати на виплату соц.стипендії.Був би дуже радий за допомогу.

Консультации Советников

Добрий день, Ярема!

Скажіть, будь-ласка, яка підстава була для призначення Вам соціальної стипендії? В Законі є такі пункти, коли соціальни стипендія не може виплачиватись більше ніж до 23 рокув. 

5) осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та їх дітей (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) відповідно до статті 44 Закону України “Про вищу освіту”

8) дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України “Про вищу освіту”

ПОРЯДОК 

призначення і виплати стипендій (Редакція від 07.06.2017)

Соціальні стипендії у вищих навчальних закладах (наукових установах)

20. Соціальна стипендія у розмірі та порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, в обов’язковому порядку виплачується студентам і курсантам невійськових вищих навчальних закладів, які за результатами навчального семестру не мають академічної заборгованості*, незадовільних результатів навчання, включені до рейтингу відповідно до цього Порядку та належать до однієї з таких категорій:

1) діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, а також особи, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків;

2) особи, які згідно із Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” мають пільги під час призначення стипендії;

3) особи, які відповідно до статті 5 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” мають право на призначення соціальних стипендій;

4) особи, яким Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-технічної та вищої освіти” гарантується призначення соціальної стипендії.

Тобто, якщо у Вас є академічна заборгованність, незадовільні результати за результатами навчального семестру, є підстави для позбавлення Вас соціальної стипендії. 

Сподіваюсь, що допомогла розібратись з Вашим питанням!

З Повагою, Ірина! 

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ