Украина
category

Чи може відмовити роботодавець людині яка палить ?

Вопрос № 1197
Чи може відмовити роботодавець людині яка палить ?
3 консультации
Бесплатно

Чи може відмовити роботодавець людині яка палить ?

Консультации Советников

Добрый день, Руслан.

Отказ по причине курения является не правомерным! Но Вы должны понимать, что если Вы будете обжаловать той или иной отказ о принятии на работу (когда Вам озвучивалась причина - КУРЕНИЕ), то всегда будет озвучена другая причина, которая будет соответствовать нормам законодательства. 

КЗоТ:

Стаття 22. Гарантії при укладенні, зміні та припиненні трудового договору

Забороняється необгрунтована відмова у прийнятті на роботу.

Відповідно до Конституції України будь-яке пряме або непряме обмеження прав чи встановлення прямих або непрямих переваг при укладенні, зміні та припиненні трудового договору залежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної приналежності, статі, мови, політичних поглядів, релігійних переконань, членства у професійній спілці чи іншому об'єднанні громадян, роду і характеру занять, місця проживання не допускається.

Вимоги щодо віку, рівня освіти, стану здоров'я працівника можуть встановлюватись законодавством України.

Курение может противоречить правилам внутренней трудовой дисциплины. Однако, Вас не могут НЕ принять на работу, потому что Вы курите и не могут по этой же причине уволить. Могут уволить по причине нарушений норм трудовой дисциплины, к примеру, частое отсутствие на рабочем месте в рабочее время. Можно придумать кучу причин. 

С Уважением, Ирина! 

Добрий вечір!

Підставою для відмови в прийнятті на роботу, як куріння, в чинному трудовому законодавстві відсутні. Тобто роботодавець не може відмовити по цій причині, але можна придумати багато інших причин. Також звертаю Вашу увагу, що відповідно до чинного законодавства, куріння в невстановлених місцях є порушенням, що тягне за собою накладення штрафу в розмірі до 170 грн, за кожний виявлений випадок куріння, обмежень щодо накладення штрафу немає, куріння дозволено в спеціально створених для цього місцях. Тобто звільнити за даною підставою він Вас не може, але кожний раз коли Ви курите на підприємстві він може. Наприклад, Ви 5 раз в день курили на території підприємства, 5*170=850 гривень він Вас може штрафувати. Кількість разів накладення штрафу необмежена. Але вирішувати звісно Вам.

Сподіваюсь, що допоміг Вам!

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ