Украина

Пересечение границы Украины на автомобиле с иностранными номерами

Вопрос № 1216
Пересечение границы Украины на автомобиле с иностранными номерами
7 консультаций
150 грн.

Добрый день! Я гражданин Украины, временно проживаю за рубежом (ВНЖ). В моем владении находится авто, зарегистрированное в стране временного проживания. Планирую поехать в отпуск на авто в Украину. Возникли вопросы:1. Сколько дней я могу находиться на территории Украины?2. Могут ли потребовать залог за машину на таможне?3. Какие доп. документы могут попросить (кроме тех.паспорта, страховки)?Спасибо!

Консультации Советников

Добрий вечір.

Данне питання детально регламентується Митним кодексом України, а саме статтею 380.

Тимчасове ввезення громадянами-резидентами транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Строки,  можуть бути продовжені органами доходів і зборів з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів.

Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно громадянами, які ввезли зазначені транспортні засоби в Україну, для їхніх особистих потреб.

Ответ оплачен: 150 грн.

Добрый день, на своем автомобиле Вы можете прибывать на территории Украины год.

Согласно Таможенного Кодекса Украины:

Стаття 380. Особливості тимчасового ввезення громадянами транспортних засобів особистого користування на митну територію України

3. Тимчасове ввезення громадянами-резидентами транспортних засобів особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД та причепів до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД дозволяється на строк до одного року під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Тимчасове ввезення громадянами-резидентами на митну територію України інших транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, та із застосуванням до них заходів гарантування, передбачених розділом Х цього Кодексу.

Строки, передбачені абзацами першим та другим цієї частини, можуть бути продовжені органами доходів і зборів з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів.

Громадяни-резиденти, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, мають право тимчасово ввозити на митну територію України під письмове зобов’язання про зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, один транспортний засіб особистого користування, що класифікується за товарною позицією 8703 (крім товарної підпозиції 8703 10) згідно з УКТ ЗЕД, та причіп до нього, що класифікується за товарною підпозицією 8716 10 згідно з УКТ ЗЕД (за умови ввезення разом із транспортним засобом), на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року (який може бути як безперервним, так і з перервами), без сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів. Зазначені транспортні засоби можуть бути тимчасово ввезені на митну територію України за умови подання органу доходів і зборів документів, що підтверджують право власності громадянина на такі транспортні засоби та їх реєстрацію на території відповідної країни.

4. Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно громадянами, які ввезли зазначені транспортні засоби в Україну, для їхніх особистих потреб.

Транспортні засоби особистого користування, що класифікуються за товарною позицією 8903 згідно з УКТ ЗЕД, можуть використовуватися громадянами, які ввезли їх в Україну, а також громадянами-резидентами та громадянами-нерезидентами, які мають належний дозвіл користувача права на тимчасове ввезення, за умови використання транспортного засобу від імені і згідно з інструкціями користувача права на тимчасове ввезення.

Такі транспортні засоби не можуть використовуватися для цілей підприємницької діяльності в Україні, бути розкомплектовані чи передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам.

5. Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог цього Кодексу, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

6. У разі втрати чи повного зіпсування тимчасово ввезених транспортних засобів особистого користування внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили перебіг строку тимчасового ввезення зупиняється за умови надання органам доходів і зборів власниками таких транспортних засобів достатніх доказів їх втрати чи зіпсування. Дозволяється поміщення таких транспортних засобів у митний режим відмови на користь держави чи знищення або руйнування.

По истечению года, Вы должны автомобиль вывезти, но в дальнейшем сможете его ввезти на тех же условиях и на тот же срок. Если решите данный автомобиль забрать с собой, когда будете возвращаться в Украину, то автомобиль необходимо растомаживать. Если автомобиль не отвечает стандарту "Евро-5", тогда официально его оставить в Украине Вы не сможете, однако, есть куча схем (не совсем законных), как данный автомобиль может прибывать в Украине бессрочно.

Надеюсь, что помогла разобраться с Вашим вопросом! При возникновении дополнительный вопросов всегда буду рада оказать помощь! 

С Уважением, Ирина! 

Відповідно до ПДР

2.1. Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:

а) посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії;

б) реєстраційний документ на транспортний засіб

ґ) поліс (сертифікат) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення). 

Вітаю.

Крім інформації наданої іншими радниками додам наступне

фізична особа - резидент - це фізична особа, яка має місце проживання в Україні.

У разі якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні. У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.

Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім’ї або її реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.

  

Тобто для точної. відповіді на Ваше питання необхідно визначити Ваш статус на території України (резидент чи нерезидент). 

Здоровья! Ст.380 ТК Украины Вам мои коллеги рассписали, лучше некуда! К выше изложенному нужно лишь добавить, что при себе (для управлени ТС на територии Украины) понадобиться (к вышеизложенному перечню документов), страховой полис ОСАГО! Этот полис предусматривает, что в случае ДТП, в которм Вы будете виновником, СК за Вас возместит насененный Вами ущерб. Этот послис выписвается в случае, когда Вы ещё находитесь на территории Украины, а страховой полис "зеленая карта" у Вас уже закончился. ОСАГО и дешевле и по срокам (в Вашем случае) можно страховать от 2-х недель и до года! Только выбирайте, пожалуйста хорошую СК, т.к., компаний "однодневок",на сегодняшний день, очень много! Там, учть дороже, но зато оградите себя, в случае (упаси Вас Бог)от лишних неприятностей.

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ