Украина
category

Виплата різниці в окладах

Вопрос № 1231
Виплата різниці в окладах
3 консультации
Бесплатно

Я працював товарознавцем в магазині, а заробітну плату мені нараховували з розрахунку окладу продавця. Я звернувся до директора магазину із проханням про виплату різниці в окладах, так як оклад товарознавця вище, ніж у продавця. Директор відмовився задовольнити моє прохання, пояснюючи, що при прийняті на роботу була узгоджена умова про виконання мною обов'язків товарознавця й отримання заробітної плати продавця. Чи можу я в такому випадку вимагати виплати різниці в окладах?

Консультации Советников

Вітаю.

У вас є наказ про прийняття на роботу? Якщо так, в ньому має бути зазначена посада і оклад. Між окладом і виплаченою суммою (з урахуванням утриманих податків) є різниця ?

Доброго дня, Олена!

Якщо при прийняті на роботу узгоджувалась певна заробітна плата, з якою Ви погодились, та підписали угоду, то різницю в ЗП Вам роботодавець виплачувати не зобов’язаний.

На одній і той самій посаді можуть працювати люди з різним окладом. Заробітна плата узгоджуються з роботодавцем та підписується двома сторонами.

Ви можете звернутись до роботодавця за підвищенням ЗП, однак, він не зобов’язаний це робити.

З Повагою, Ірина! 

Доброго дня Олена,

якщо працівник розпочав роботу на підприємстві,установі, організації, він погодився з суттєвими умовами трудового договору, до яких відноситься оплата праці. Якщо Ви ознайомились з наказом про прийняття на роботу, де вказана з/п, то ви погодились на відповідну з/п. Роботодавець вільний у виборі форми, методів, розмірів оплати праці ( законодавство його зобов"язує забезпечити лише мінімальний розмір оплати праці)

Оплата різниці в окладах відбувається у випадках заступництва, заміщення, замісництва, тобто виконання обов"язків тимчасово відсутнього працівника.

якщо ж Ви маєте на увазі виплату різниці між затвердженим у штатному розписі окладом товарознавця і фактично отриманими коштами як продавця, тут у мене виникають додаткові запитання:

-чи є на підприємстві ще працівники, які працюють на посаді товарознавця?

-чи підписували ви наказ про прийом на роботу?

- як Вам стало відомо про розміри окладів товарознавця та продавця?

З повагою, Людмила

Реклама
Мой ответ