Украина

Правомерны ли дежурства преподавателей?

Вопрос № 1233
Правомерны ли дежурства преподавателей?
2 консультации
Бесплатно

Я работаю преподавателем в коледже. Здесь же находится общежитие, в котором есть воспитатель. Однако всех преподавателей администрация заставляет дежурить в общежитии в выходные и праздничные дни по 6 часов. В случае отказа, необходимо писать объяснительную. Насколько это правомерно? Ведь это не имеет никакого отношения к преподавательским обязанностям и естественно это никто не оплачивает. В моей должностной инструкции такого нет и трудовой договор при принятии на работу я не подписывала. Узнала об этом, когда поставили перед фактом, показав график дежурств. Более того, с меня взяли заявление, что я не против работать с неполной трудовой нагрузкой.

Консультации Советников

Доброго дня,  за загальним правилом роботу у вихідні дні заборонено,  у виняткових випадках, встановлених законодавством, допускається залучення окремих працівників до роботи в ці дні, але тільки з дозволу профкому (див. ч. 1 ст. 71 КЗпП) або  представникыв трудового колективу. Відповідно до ч. 2 ст. 71 КЗпП залучення окремих працівників до роботи у вихідні дні допускається в таких виняткових випадках:

1) для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків; 2) для відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна; 3) для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у подальшому нормальна робота підприємства в цілому або його окремих підрозділів; 4) для виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.

Зазначений вище перелік виняткових випадків є вичерпним і розширювальному тлумаченню не підлягає, а також те, що деякі категорії працівників забороняється залучати до роботи у вихідні дні за будь-яких обставин.

Зокрема, до роботи у вихідні дні заборонено залучати вагітних жінок, жінок, які мають дітей віком до трьох років (див. ст. 176 КЗпП), а також працівників молодших вісімнадцяти років (див. ст. 192 КЗпП). Щодо залучення окремих працівників до роботи у святкові та неробочі дні, установлені ч. 1 і ч. 2 ст. 73 КЗпП, діють такі самі правила, як і до вихідних днів.

Таким чином, Вас залучають до чергувань, а саме до роботи у вихідні та святкові дні,  неправомірно. 

з повагою, Людмила

Добрый день, Анна! 

Привлечение к  сверхурочным работам, в Вашем случае, Вас и Ваших коллег неправомерно. Данные действия со стороны руководства учебного заведения необходимо обжаловать. 

Если понадобится помощь, буду рада ее оказать! 

Предлагаю ознакомиться со статьями 62-65 КЗоТ Украины по следующей ссылке (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/322-08/paran403#n403)

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ