Украина

Договір позики

Вопрос № 1239
Договір позики
2 консультации
Бесплатно

Доброго дня.Скажіть будь ласка.Хто може надавати кошти під відсоток.Чи існує можливість здійснювати дану діяльність фіз чи юр особі без ліцензії?

Консультации Советников

Вітаю.

Надавати кошти у борг під відсоток може і фізична особа.

Стаття 1046 ЦК України. Договір позики

1. За договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

Стаття 1048 ЦК України. Проценти за договором позики

1. Позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України.

У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.

2. Договір позики вважається безпроцентним, якщо:

1) він укладений між фізичними особами на суму, яка не перевищує п'ятдесятикратного розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, і не пов'язаний із здійсненням підприємницької діяльності хоча б однією із сторін;

2) позичальникові передані речі, визначені родовими ознаками.

   

Головне вірно скласти договір, щоб у випадку не повернення коштів ви могли отримати позитивне для вас рішення суду. При необхідності можу підготувати такий договір.

Доброго для, Владислав!

Договір позики Ви можете оформити навіть зі свої сусідом. Умови позики та відсоток визначаються в договорі.

Якщо буде потрібна допомога скласти договір, буду рада допомогти!

З Повагою, Ірина!

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ