Украина

Как выйти на пенсию в 50 лет?

Вопрос № 1243
Как выйти на пенсию в 50 лет?
7 консультаций
100 грн.

Добрый день! Моей маме 55 лет. У меня поликистоз почек, который обнаружили в мои 10 лет. С тех пор по сегодняшний день (мне 31 год) у меня есть группа инвалидности. Знаю, что есть возможность выхода на пенсию моей матери в 50 лет, при условии, что у нее есть 15 лет стажа (стаж у мамы 18 лет), так как она воспитывала ребенка инвалида. Но в пенсионном фонде мне сказали, что возможность досрочного выхода на пенсию возможен в случае, если бы у меня обнаружили это заболевание и присвоили группу инвалидности до 6 лет, не смотря на то, что это заболевание, скорее всего врожденное, но до 6 лет это не было зафиксировано. Имеет ли право моя мама выйти на пенсию сейчас, так как в интернете читал разные отзывы по этому вопросу? И куда обратится, в случае отказа.

Консультации Советников

Ответ оплачен: 50 грн.

Евгений, добрый день!

Могли бы Вы оставить контактные данные? Я Вам перезвоню и проконсультирую. Либо перезвоните мне 0999500811. Прошу прощение, не могу предоставить консультацию в рамках сайта, так как нет нормального доступа в интернет

Ваша мама может выйти на пенсию

Ответ оплачен: 50 грн.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення» жінки, які народили п’ятеро або більше дітей і виховали їх до восьмирічного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми (пункти «є» і «ж» статті 56). При цьому до числа інвалідів з дитинства належать також діти-інваліди віком до 16 років, які мають право на одержання соціальної пенсії.

Відповідно до ч.1 п.3 абз. 2 ст. 115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» жінки, які народили п’ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, за наявності не менше 15 років страхового стажу. При цьому до числа інвалідів з дитинства належать також діти-інваліди віком до 16 років.

Інструкція про встановлення груп інвалідності, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 05.09.2011 №561та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.11.2011 за № 1295/2003 (як і та, що діяла до 2011 р.), передбачає, що залежно від ступеня обмеження життєдіяльності встановлюють I, II, III групу інвалідності, а також причини інвалідності: загальне захворювання; інвалідність з дитинства; трудове каліцтво; професійне захворювання; поранення, контузія, травма, каліцтво і таке інше. При цьому зазначений нормативно-правовий акт не встановлює зв’язок причин інвалідності з терміном, коли такі причини були встановлені відповідним закладом.

Доводи Пенсійного фонду про те що вони керувалися листом-роз’ясненням від 18.01.2006 року № 237\02-01, де зазначено, що питання про призначення пенсії відповідно до вищезазначеної норми Закону розглядається лише тоді, коли надано висновок ВКК про те, що захворювання, котре призвело до інвалідності дитини, мало місце до досягнення нею шестирічного віку, і тому їх дії правомірні, не можуть бути підставами для відмови, оскільки норми закону не містять таких застережень.

Вашій матері потрібно звернутися до управління пенсійного фонду з усіма необхідними документами для призначення пенсії за віком матерям інвалідів з дитинства.

В органі пенсійного фонду зобов'язані прийняти документи і сказати вам номер реєстраційної справи та повідомити про результати розгляду не пізніше,ніж через 10 днів з дня надходження документів (краще самим прийти дізнатися про резульат).

Повідомлення про відмову в призначенні пенсії із зазначенням причин відмови та порядку оскарження орган, що призначає пенсії, видає або надсилає підприємству, організації або заявникові не пізніше 5 днів після винесення відповідного рішення. (ст. 82 ЗУ "Про пенсійне забезпечення").

Крім того, статус дитини за українським законодавством має особа віком до 18 років.

Дії органу пенсійного фонду неправомірні.

Але для того, щоб оскаржувати їх, слід зробити перший юридичний факт - офіційно звернутися із заявою і всіма підтверджуючими документами за призначенням пенсії за віком.

ЗДОРОВЬЯ!СОВЕТУЮ ВАМ ОБРАТИТЬСЯ ПРЯМО В ПФУ! ВОТ ТЕЛ. ГОРЯЧЕЙ ЛИНИИ, НО ПО НЕМУ ТЯЖЕЛОВА-ТО ДОЗВОНИТЬСЯ 0 800  503 753 (СО СТАЦ.ТЕЛ.УКРАИНЫ БЕСПЛАТНО!)И САЙТ ПФУ УКРАИНЫ,ПОРОБУЙТЕ ЗАПИСАТЬСЯ (ИЛИ ЗАПИСАТЬ ВАШУ МАМУ) НЕПОСРЕДСТВЕННО НА ПРИЕМ!

http://www.pfu.gov.ua/pfu/control/uk/publish/artic...

УСПЕХОВ! ОБРАЩАЙТЕСЬ! ЗАКОН НА ВАШЕЙ СТОРОНЕ!!!!

Здравствуйте, Евгений.Да, в описанной Вами ситуации Ваша мама имеет право выйти на пенсию сейчас.Оставьте, пожалуйста, Ваши контактные данные, я бы помог Вам составить обращение в соответствующие органы в случае отказа.

Вам достатньо подзвонити на 1545 - гарячу урядову лінію. І сформувати своє прохання.

Але для того, щоб оскражувати у будь-якому органі дії пенсійного фонду, потрібно щоб пенсійний фонд справді вам офіційно відмовив.

Слід додати наступне:

За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання п’ятьох або більше дітей чи дитини з інвалідністю здійснювалося батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком після досягнення 55 років та за наявності страхового стажу не менше 20 років (ст. 115 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування").

Якщо у висновку МСЕК вказано групу інвалідності із зазначенням причини "інвалідність з дитинства", навіть якщо це встановлено у 2017 р. - ваша мати чи батько мають право виходу на пенсію за віком на пільгових умовах.

Крім того, є підстави припускати, що у вашої матері стаж роботи не 18 років, а 36 років (18+8). Оскільки до стажу роботи зараховується час догляду за дитиною-інвалідом до досягнення нею 8 річного віку.

Реклама
Мой ответ