Украина
category

Чи можу я отримувати соц. стипендію?

Вопрос № 127
Чи можу я отримувати соц. стипендію?
1 Консультация
Бесплатно

Доброго дня, мої батьки розведені і мама служить в АТО, чи можу я отримувати соц. стипендію ?

Консультации Советников

Доброго дня, Олексій Разан!

Ваше питання малоінформативне, але ви маєте право на соціальну степендію, за таких умов:

1) ви залишились без батьків у віці від 18 до 23 років в період навчання в професійно -технічному навчальному закладі, згідно підпункту 1 пункту 10 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2008 року № 165;

2) якщо ви відноситесь до категорії дітей, які позбавлені батьківського піклування, згідно ст.1 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», адже ваші батьки (мати) не виконують своїх батьківських обов'язків з причин,які неможливо з'ясувати у зв'язку з перебуванням батьків на тимчасово окупованій території України або в зоні проведення антитерористичної операції;

2) ви із малозабезпеченої сім'ї, у якій дохід на одну особу є меншим, ніж 1,5 прожиткового мінімуму (у випадку отримання вами відповідної державної допомоги відповідно до законодавства);

Як розрахувати дохід на одну особу?Наприклад, вас у сім’ї троє (ви та батьки). Кожен з батьків отримує по 3500 грн, рахуємо дохід на одну особу: (3500 + 3500) / 3 = 2333 грн на особу, і це менше ніж 1,5 прожиткового мінімуму - ви маєте право на соціальну стипендію.

Якщо вас віднесено до соціальної категорії дітей, що позбавлені батьківського піклування, то згідно Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" ви маєте право не лише на соціальну степендію. Відповідно до:

1) ч. 4 ст. 8 цього Закону на:" 100 % заробітної плати, яка виплачується у період виробничого навчання та виробничої практики";

2) ч. 5 ст. 8 цього Закону на :" щорічну допомогу для придбання навчальної літератури в розмірі трьох соціальних степендій до завершення навчання. Виплата зазначеної допомоги здійснюється протягом 30 днів після початку навчального року за рахунок коштів, що передбачаються для навчальних закладів у віповідних бюджетах";

3) ч. 6 п. 8 цього Закону на :"повне державне забезпечення та стипендію, яка зберігається на весь період академічної відпустки за медичним висновком";

4) ч. 7 п. 8 цього Закону на «забезпечення за рахунок навчального акладу або відповідної установи у поряку встановленому Кабінетом Міністрів України одягом та взуттям, а також одноразову грошову допомогу в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку. За бажанням випускників навчальних закладів їм може бути видана грошова компенсація в розмірі, необхідному для придбання одягу і взуття.»; тощо

Розмір соціальної степендії встанолюється Кабінетом Міністрів України і визначений в пп. 12-1, 29, 31, 34 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2008 року № 165;(ознайомтесь, будь-ласка, самостійно, тому що я не знаю, до якої категорії осіб ви належите).

Але майте на увазі, що розмір і вид степендії залежить від успішності. Так, є соціальна стипендія, яка призначається студентам, які потребують соціального захисту та за підсумками навчання не одержують академічну стипендію, а є додаткова соціальна стипендія - вона призначається особам, що мають право на отримання академічної стипендії та одночасно і соціальної

Похожие вопросы

Реклама
Мой ответ